וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן ההון סיכון מופת מחלקת דיווידנד של 41 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

24.4.2001 / 8:57

הנהנים העיקריים מהדיווידנד הם גרין של יצחק תשובה -21 מיליון שקל, ובנק המזרחי; הדוווידנד מהווה תשואה של 17% על המניה

קרן ההון סיכון מופת הודיעה על חלוקת דיווידנד במזומן בהיקף של 41 מיליון שקל. מדובר בחלוקה של 50 אגורות לכל מניה הנסחרת בבורסה במחיר של 2.8 שקלים, כך שהתשואה למשקיעים היא 17.5%.

הנהנית העיקרית מהדיווידנד היא חברת ההשקעות גרין שבשליטת יצחק תשובה, המחזיקה בכ-51% ממניות מופת, וצפויה לכן לקבל כ-20.5 מיליון שקל. נהנית עיקרית נוספת היא מזרחי השקעות מקבוצת המזרחי שמחזיקה בכ-20% ממניות מופת.

ואגב גרין, מניות החברה נהנות בימים האחרונים מעליות חדות במיוחד, תוך שהן מרכזות מחזורי מסחר ערים.

מופת רשמה השנה רווחי שיא של 173.6 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 4 מיליון שקל ב-1999. הרווח הנאה של מופת בשנת 2000 מיוחס למימושי רווחים מוצלחים שביצעה הקרן במהלך השנה החולפת בחברות שהונפקו בנאסד"ק כמו בריזקום (13 מיליון שקל), מורקום ( שנרכשה במהלך השנה החולפת על ידי ליברייט האמריקאית), נטרו (196 מיליון שקל), ופריסייס (23 מיליון שקל בהנפקה השנייה שביצעה החברה בנאסד"ק). מניות מופת נסחרות בתל אביב לפי שווי של 57 מיליון דולר.

לא רק בעלי המניות של מופת נהנו מביצועיה בשנה החולפת. גם מנכ"ל הקרן, אלי בר, היה בנהנים. עלות שכרו הסתכמה ב-3.6 מיליון שקל בשנה החולפת.

בחודש שעבר הודיעה מופת על השקעה של 2 מיליון דולר במסגרת גיוס הון פרטי של 8 מיליון דולר שביצעה חברת virtio הפועלת בשוק פיתוח מערכות משובצות מחשב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully