וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פארדיים גיאופיזיקל עומדת בתחזיות: ההכנסות ברבעון הראשון טיפסו ל-17.6 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

24.4.2001 / 9:41

יו"ר החברה, אלדד וייס, מעריך לנוכח התוצאות כי פארדיים תסיים את השנה עם הכנסות של 80 מיליון דולר ורווח נקי של 45-40 סנט למניה

חברת פארדיים גיאופיזיקל , העוסקת בפיתוח תוכנות לניתוח מידע סייסמי לצורך חיפושי גז ונפט, עומדת בתחזיות האנליסטים ומסיימת רבעון שישי ברציפות של רווחיות. החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 17.4 מיליון דולר - עלייה של 24% לעומת ההכנסות שנרשמו ברבעון המקביל. את הרבעון האחרון של 2000 סיימה פארדיים עם הכנסות של 20.7 מיליון דולר - גבוה מההכנסות שנרשמו ברבעון הראשון של 2001. הירידה בהכנסות הרבעון הראשון לעומת הרבעון הקודם מוסברת בעונתיות.

הגידול בהכנסותיה של פארדיים נובע הן מגידול בהכנסות ממכירות תוכנה, שטיפסו ל-12.4 מיליון דולר ברבעון מהראשון, והן מעלייה בהכנסות ממכירות שירותים, שצמחו ב-33% בחישוב רבעוני והסתכמו ב-5.2 מיליון דולר. מדובר בעלייה נאה גם בהשוואה להכנסות ממכירות שירותים ברבעון הרביעי של 2000. העלייה הזו מוסברת בביקוש ההולך וגובר לשירותי עיבוד סייסמיים, שמאפשרים לגיאולוגים לקבל החלטות טובות בקשר לפיתוח שדות גז ונפט.

בשורה התחתונה רשמה פארדיים רווח של 751 אלף דולר - צמיחה של 150% ביחס לרווח שנרשם ברבעון המקביל - 282 אלף דולר. מדובר ברווח של 5 סנט למניה, שעלה בקנה אחד עם התחזיות המוקדמות של האנליסטים. הפחתות מוניטין חד פעמיות הפילו את הרווח למניה של פארדיים בסנט, כך שהרווח שרשמה החברה לפני הפחתות חד פעמיות עמד על 6 סנט למניה.

הנתון היותר חשוב בדו"חותיה הכספיים של פארדיים, המעיד על מעמדה האיתן של החברה, הוא ה-EBITDA החיובי של 3.5 מיליון דולר שיצרה ברבעון הראשון של השנה, בהשוואה ל-EBITDA חיובי של 2.5 מיליון דולר ברבעון המקביל ו-3.9 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2000. למרות הרווחים היחסית נמוכים, פארדיים ממשיכה להיות יצרנית מזומנים טובה. ברבעון הראשון של השנה נהנתה פארדיים מתזרים מזומנים חיובי של 3.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-2.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

יתרת המזומנים בקופתה של פארדיים בסוף הרבעון הראשון של השנה מסתכמת ב-8.4 מיליון דולר, וההון העצמי של החברה עומד על 46 מיליון דולר (מממן 56% מהמאזן).

אלדד וייס, יו"ר דירקטוריון פארדיים, ציין כי הרבעון הראשון של 2001 הוא הרבעון התשיעי ברציפות בו מציגה פארדיים צמיחה בהכנסותיה בהשוואה רבעונית. וייס אמר כי הצמיחה שהשיגה פארדיים ברבעון הראשון משקפת את המיקום החזק שלה בשוק. וייס מעריך, לאור תוצאות הרבעון הראשון, כי פארדיים תסיים את השנה הקרובה עם הכנסות של 80 מיליון דולר ורווח של 45-40 סנט למניה. "באופן כללי אנו רואים עלייה חדה בהזמנות העסקיות שלנו, הן בתחום מכירת התוכנה והן בתחום מתן השירותים", אמר וייס.

מניות פארדיים נסחרות כעת במחיר של 5.2 דולרים למניה בנאסד"ק, המשקף לחברה שווי שוק של 76 מיליון דולר. לפני כשלושה חודשים החלו מניות פארדיים גם להיסחר בבורסה של תל אביב, במסגרת הרישום הכפול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully