וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המ-לט מזהירה ומקיימת: ההאטה בתעשיית המוליכים למחצה הפילה את ההכנסות ברבעון הראשון ל-35 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

24.4.2001 / 11:35

הרווח הנקי ירד ל-1.6 מיליון שקל; החברה: לא נראים סימנים לשינוי מגמה ואנחנו נערכים להתאים את היקף ההוצאות להיקף הייצור

חברת המ-לט שבשליטת משפחת טופז ודסק"ש הזהירה, עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2000, כי ההאטה בשוק המוליכים למחצה העולמי גורמת לירידה במכירותיה בארה"ב. התוצאות הכספיות שמפרסמת היום המ-לט לרבעון ה-1 של 2001 אכן מעידות כי הזינוק המרשים שנרשם בהכנסות החברה נבלם.

המ-לט, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק רכיבים למערכות הולכת נוזלים וגזים עבור מערכות תעשייתיות, סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 35.4 מיליון שקל, שאומנם גבוהות מההכנסות שנרשמו ברבעון המקביל (33.7 מיליון שקל), אך נמוכות בכ-20% מההכנסות ברבעון הרביעי אשתקד - 43 מיליון שקל.

ההאטה בתעשיית המוליכים למחצה הובילה לירידה בהיקפי הייצור של הקבוצה, מה שפגם בשיעור הרווח הגולמי שלה. הרווח הגולמי שרשמה הקבוצה ברבעון הראשון השנה מסתכם ב-13.6 מיליון שקל ומהווה כ-39% ממחזור המכירות של הקבוצה, בעוד שיעור הרווח הגולמי ברבעון הקודם עמד על 42% מהמכירות.

בשורה התחתונה רשמה המ-לט רווח נקי של 1.6 מיליון שקל, המהווה ירידה של 36% ביחס לרווח שנרשם ברבעון המקביל, וירידה של כ-70% לעומת הרווח ברבעון האחרון של 2000. הירידה ברווחיות נובעת מעלייה חדה בהוצאות השיווק והמכירה של החברה, שטיפסו ל-7 מיליון שקל, לעומת הוצאות של 5.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. המ-לט השקיעה בגיוס אנשי מכירות ושירות נוספים, בעיקר לחו"ל, שם מתבצעות 94% ממכירות הקבוצה.

בהמ-לט יכולים בינתיים להתנחם ב-EBITDA (רווח לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות) חיובי ומרשים של 6.2 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. למרות הכל, ה-EBITDA עדין נותר יציב, בהשוואה ל-EBITDA שהציגה החברה ברבעון המקביל.

המ-לט מייצרת למעשה מחברים, ברזים ושסתומים, המשולבים במערכות פיקוח ובקרה תעשייתיות. מוצרי הקבוצה מיועדים בעיקר לחיבור, תפעול, בקרה ואטימה של מערכות אלו. ייצורם של מוצרים אלה דורש מהמ-לט ציוד ייעודי ממחושב ברמת דיוק גבוהה, לצד המשך מו"פ של מוצרים חדשים, לפי דרישות השוק העולמי.

והשוק העולמי היום מצוי במשבר. לדברי החברה, נכון לפרסום הדו"ח הכספי, לא נראים כל סימנים לשינוי במגמת ההאטה, שמשפיעה לרעה על ביצועיה הכספיים של המ-לט. לטענת המ-לט, הקבוצה נוקטת בצעדים בכדי להתאים את היקף ההוצאות למחזור הפעילות של החברה בתקופה זו.

כיום נסחרות מניות החברה במחיר של 21 שקל, המשקף לחברה שווי של 70 מיליון דולר. מניות החברה כעת רחוקות בכ-50% ממחיר השיא שלהם, שנקבע בחודש אוגוסט האחרון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully