וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושלמה עסקת רכישת אגפא גרפיקס על ידי ישראקולור תמורת 1.9 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

24.4.2001 / 15:50

במסגרת הסכם הרכישה תחזיר ישראקולור לאגפא הלוואה בסך של כ-1.4 מיליון דולר

חברת ישראקולור , שבשליטתם של יחזקאל גונצ'רובסקי ושלמה מנדלבאום, הודיעה על השלמת עסקה לפיה היא רוכשת את כל מניותיה של חברת אגפא גרפיקס תמורת סכום של 1.9 מיליון דולר. בנוסף, תחזיר ישראקולור לאגפא הלוואה בסך 3 מיליון מרק גרמני (כ-1.4 מיליון דולר) אותה לקחה אגפא גרפיקס.

אגפא גרפיקס תתרום למחזור המכירות של ישראקולור כ-53 מיליון שקל בשנה. תרומה זו מהווה כשישית ממחזור המכירות הכללי של ישראקולור.

במסגרת ההסכם בין החברות תמשיך להיות ישראקולור המשווקת המקומית היחידה של מוצרי הגרפיקה של אגפא עד לשנת 2005.

ישראקולור עוסקת בפיתוח והדפסת תמונות ומספקת שירותים מקצועיים בתחום הצילום. החברה הבת, גטר צרכי צילום (100%) , מייבאת ומשווקת מוצרי צילום ומכונות לפיתוח תמונות. החברה הבת גטר ביו-מד מייבאת ומשווקת מוצרים בתחום הרפואי וציוד לתחום הביוטכנולוגיה, הכימיה והמחקר. אגפא גרפיקס עוסקת בשיווק והפצה של מוצרי גרפיקה, חלקם מתוצרת אגפא.

מנכ"לית ישראקולור, מיכאלה פוקס, ציינה כי קנייתה של אגפא גרפיקס, שהיא שלוחה של אגפא, על ידי ישראקולור היא טבעית. ראשית - בשל תחום העיסוק כמובן, ושנית - בשל העובדה שישראקולור משווקת את מוצריה של אגפא בארץ. פוקס הוסיפה כי מדובר בחברה רווחית שאת תרומתה לתוצאותיה העסקיות של ישראקולור ניתן יהיה לראות ברבעון השלישי של שנת 2001.

ישראקולור סיימה את השנה החולפת עם הכנסות של 311 מיליון שקל ורווח נקי של 5.3 מיליון שקל. שווי השוק של החברה מסתכם נכון להיום בכ-76 מיליון שקל.

לפני כיומיים התבשרנו כי חברת ההשקעות אי.בי.אי רוכשת כ-5% מהון המניות של ישראקולור ואמורה להפיץ את המניות בקרב לקוחותיה. סכום התמורה בגין כל אחת מהמניות שיקבלו גונצ'רובסקי ומנדלבאום יהיה שווה לסכום שתקבל אי.בי.אי ממכירת המניה לצדדים שלישיים, בתוספת כל סכומי הדיווידנד שתחלק החברה, כשהם צמודים למדד. פוקס ציינה כי מטרתה של העסקה היא להגדיל את הסחירות של המניה על ידי מכירת מניות לציבור הרחב.

באם לא תצליח אי.בי.אי למכור את המניות בתוך כשלוש שנים, הן במהלך המסחר בבורסה והן מחוצה לה, יהא סכום התמורה בגין כל מניה שלא נמכרה שווה למחיר הממוצע של מניות החברה בבורסה במהלך 30 ימי המסחר שקדמו לאותו מועד. כיום נאמד שווי חבילת המניות בכ-900 אלף דולר - 4 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully