וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נקודת האור של ECI: הכנסות החברה הבת ECTel צמחו ב-40% ל-18 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

24.4.2001 / 17:02

בשורה התחתונה מכה החברה בסנט בודד את תחזיות האנליסטים, לאחר שהשיגה רווח של 3.6 מיליון דולר או 21 סנט למניה

רבות דובר ועוד ידובר על הצפת הערך (שנכשלה בינתיים לחלוטין) לבעלי המניות של ECI(אי.סי.איי) , באמצעות פיצול החברה ל-5 חטיבות, והנפקת החטיבות הבנות בנאסד"ק. בלהט הסערה נשכחה חברת אי.סי.טל , שהונפקה ב-1999, וממשיכה להציג תוצאות מצוינות גם ברבעון הראשון של השנה, ומהווה כיום מרכיב חשוב ויציב בשווי המידלדל של החברה האם (75%) - אי.סי.איי.

החדשות הטובות מכיוונה של אי.סי.טל, העוסקת בפיתוח מערכות למניעת הונאה, הן לא רק הצמיחה, אלא גם העובדה שהחברה מצליחה להכות במעט גם את תחזיות האנליסטים.

אי.סי.טל סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2001 עם הכנסות של 18.2 מיליון דולר - צמיחה של 38% ביחס להכנסות שרשמה החברה ברבעון המקביל, וצמיחה של כ-8% ביחס לרבעון הרביעי של 2000.

בשורת הרווח הגולמי נרשמה עלייה של 47% ל-10.8 מיליון שקל. אולם חשוב מכך, הרווח הנקי זינק ב-63% ל-3.61 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 2.2 ו-2.6 מיליון דולר ברבעון המקביל וברבעון האחרון של השנה שעברה, בהתאמה. בחישוב על בסיס מניה, מדובר על רווח של 21 סנט למניה, בדילול מלא - גבוה בסנט בודד מתחזיות האנליסטים.

היציבות של אי.סי.טל באה לידי ביטוי גם במבנה המאזן שלה, המורכב מקופת מזומנים גדולה של 41.7 מיליון דולר (לעומת 37 מיליון ברבעון המקביל) ומהון עצמי של 67 מיליון דולר, המממן 78% ממאזן החברה.

המוצרים של אי.סי.טל מאפשרים למפעילי רשתות תקשורת לפקח על איכות השירות הניתנת ברשת, וכן לאתר ולמנוע מעשי הונאה המתבצעים בזמן אמת ברשתות סלולריות, בכרטיסי חיוג ובשירותים נוספים.

המוצר העיקרי של החברה נקרא FraudView והוא מספק פתרון כולל לזיהוי, ניהול ומניעת הונאות ברשתות תקשורת בזמן אמת. המוצר מנטר בו זמנית כמויות גדולות של אינפורמציה משני ערוצי תקשורת במקביל. המוצר מכיל מרכיב של חומרה, שהוא למעשה חיישן שפותח על ידי החברה בשילוב עם תוכנה. נשיא ומנכ"ל אי.סי.טל, אהרון שייך, מרוצה כמובן מהתוצאות שהשיגה החברה ברבעון הראשון, המהוות למעשה תוצאות שיא עבור החברה. שייך אומר כי הצמיחה במכירות הושגה הודות לעלייה חדה בביקושים למערכת למניעת הונאות שפיתחה החברה, ובמכירות לגופים ממשלתיים. שייך מציין כי יותר מ-40% ממכירות החברה ברבעון הנוכחי נובעים מבסיס הלקוחות הקיים שלה.

לדברי שייך, האסטרטגיה של אי.סי.טל תמשיך גם בעתיד להתבסס הן על הגדלת נתח השוק שלה והן על פריצה לשווקים חדשים מבחינה גיאוגרפית. שייך מוסיף כי בתקופה זו בעיקר, נפתחות בפני החברה הזדמנויות חדשות רבות. זאת, מכיוון שמוצרי אי.סי.טל למעשה יוצרים חיסכון ומגבירים יעילות עבור הלקוחות, משום שרכישת המוצרים של אי.סי.טל משפיעה באופן מיידי על השורה התחתונה של ספקי תקשורת, כאשר נמנע מרמאים למיניהם שימוש בשירותי התקשורת מבלי לשלם.

בתחילת השנה דיווחה אי.סי.טל על חוזה בהיקף של 40 מיליון דולר, שנחתם עם ספקית תקשורת עולמית ששמה לא נמסר. החוזה אמור להתבצע במשך שנתיים.

מניות אי.סי.טל נסחרות כיום לפי שווי של 200 מיליון דולר, כך ששווי החזקות אי.סי.איי בחברה הוא 150 מיליון דולר. אי.סי.איי עצמה, על שלל חטיבותיה השונות, נסחרת לפי שווי של 630 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully