וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מניית כור בלטה בירידה של כ-5.8% בסיומו של יום מסחר הפכפך

אלי דניאל

24.4.2001 / 18:15

המעו"ף עלה בכ-0.3% לאחר פקיעת אופציות רגועה; ירידות נרשמו גם בקבוצת אי.די.בי ובמניות שני הבנקים הגדולים; טבע ומניות הביטוח והכימיקלים רשמו עליות

המסחר בבורסה של תל אביב התנהל היום באווירה רגועה למדי, למרות פקיעת אופציות המעו"ף שהחלה היום. המדד הקובע לפקיעת אופציות המעו"ף של חודש אפריל נקבע בירידה של 0.42% לרמה של 413.13 נקודות.

בסיכומו של יום המסחר בו נע המעו"ף בין ירידה של כ-0.8% לעלייה של 0.35%, רשם מדד המעו"ף עלייה של 0.26% לרמה של 416.14 נקודות. מדד ת"א 100 עלה בשיעור של 0.04% לרמה של 406.75 נקודות. לעומתם, מדד התל-טק איבד כ-1.15% ונסגר ברמה של 270.09 נקודות. מחזורי המסחר היום היו נמוכים, יחסית למועדי פקיעה קודמים, והסתכמו בכ-428 מיליון שקל.

אילן ששון, מבית ההשקעות מוריץ טוכלר, מסר כי פקיעת אופציות המעו"ף היום הפתיעה לטובה, כאשר בשונה מהפקיעה הקודמת, לא נרשמה פעילות חריגה. ששון מציין לחיוב את העובדה שמדד המעו"ף נסחר במהלך היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות, וזאת למרות הירידה החדה בשיעור של 4.8% שנרשמה אמש במדד הנאסד"ק.

מניותיהן של שני הבנקים הגדולים רכזו היום את המחזורים הגבוהים בבורסה. מניית בנק לאומי ריכזה את המחזור השני בגובהו בבורסה - 37.3 מיליון שקל - תוך שהיא מאבדת כ-0.2%. מניית בנק הפועלים סגרה את היום בירידה של 0.1% במחזור הגבוה בורסה - 38.5 מיליון שקל.

כור רשמה היום ירידה חדה של כ-5.8% ובכך השלימה ירידה של כ-9.5% בשני ימי המסחר האחרונים. מניית החברה סובלת בימים האחרונים, פעם נוספת, מ"אפקט אי.סי.איי", שכן הירידה הנוכחית באה לאחר הפרסומים כי אי.סי.איי , בה מחזיקה כור בכ-33.4% מהון המניות, צפויה לפטר כ-800 עובדים, בכדי שתוכל להתמודד עם המצב הקשה בענף התקשורת.

לעומת כור, רשמו מניות מתב וטבע עליות של 7.7% ו-0.4%, בהתאמה. אילן ששון מעריך כי לעלייה החדה במתב יש קשר לדיון הצפוי מחר בועדת הכלכלה של הכנסת בעניין הגגדלת חלקה של בזק בחברת הלוויין, YES.

מניית דיסקונט השקעות רשמה היום ירידה של כ-0.2%, לאחר שכבר נסחרה הבוקר בירידה של למעלה מ-1.5%. הבוקר פורסם בעיתון "הארץ" כי בכוונת החברה למכור את חלקה בערוץ פלייבוי לשותפיה, בתמורה לכמה מיליוני דולרים. כמו כן, יורם טורבוביץ', נשיא החברה, מסר היום ל-TheMarker.com, בעקבות פרסום ידיעות על מגעים ראשוניים אותם מנהלת בל סאות למכירת חלקה בחברת הסלולר סלקום, כי "בל סאות לא פועלת למכירת חלקה בסלקום - זה נראה לי שטות מוחלטת".

גם במניותיהן של שאר החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמה מגמה שלילית. מניית אי.די.בי פיתוח ירדה ב-0.1%, כלל תעשיות איבדה כ-0.7% וכלל אלקטרוניקה ירדה ב-4%. מניית אי.די.בי אחזקות סיימה את היום ללא שינוי בשערה.

מניית בזק רכזה אף היא מחזור גבוה למדי, כ-26.5 מיליון שקל, תוך שהיא מסיימת את המסחר ללא שינוי בשערה, וזאת לאחר הפרסומים שהיו הבוקר בעיתון "מעריב" בקשר עם החברה הבת, בזק בינלאומי, שככל הידוע עתידה לצאת מפרויקט הכבל התת מימי, טייקום.

במניות חברות הביטוח נרשמה היום מגמה חיובית. מניית מגדל ביטוח עלתה בכ-2.5% ומניית כלל ביטוח טיפסה בכ-2.9%.

גם בענף הכימיקלים בלט הצבע הירוק, לאחר שמניית כי"ל עלתה בכ-1% ומניית מכתשים אגן טיפסה בכ-1.7%. יש לציין, כי הבוקר הודיעה מכתשים אגן על נקיטת מדיניות חלוקת דיווידנד ביניים רבעוני מדי רבעון, כאשר בכוונתה לחלק מדי שנה דיווידנד בשיעור של 15% עד 30% מהרווח השנתי. בקרב המניות הדואליות, אשר מרביתן פתחו את יום המסחר עם פערי ארביטראז' שליליים בולטים, נרשמה מגמה מעורבת. מניית נייס עלתה ב-0.6% לאחר שכבר ירדה במהלך המסחר בלמעלה מ-3% ומנגד, מניית אלרון ירדה ב-1.7%, מטאלינק איבדה כ-5.1% וכור השילה כ-6.3%.

מניית ריטליקס טיפסה בכ-6.5%, למרות שפתחה את היום בפער ארביטראז' שלילי של 1.9%, וזאת לאחר שהחברה הודיעה כי היא מצפה לסיים את הרבעון הראשון עם רווח תפעולי ולרשום הכנסות של כ-14 מיליון דולר.

מניית מופת רשמה עלייה חדה של 3.3% לאחר שהחברה הודיעה הבוקר על חלוקת דיווידנד בהיקף של 41 מיליון שקל. כמו כן, הודיעה החברה כי רווח ההון שיצמח לה כתוצאה ממכירת כל מניות פריסייס יגיע לכ-11.5 מיליון דולר. מניית גרין , המחזיקה בכ-50.1% ממניות מופת, עלתה בשיעור של 4.65%.

וכעת, לקצת "פיקנטריה". מניית חברת טופר איבדה היום כ-78% במחזור "קטנטן" של 472 שקל. הבוקר הודיעה הבורסה כי החברה אינה עומדת בכללי השימור בשל העובדה כי שווי החזקות הציבור במניה נמוך מ-1.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully