וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג התחזק ל-4.532 שקלים

אילן מוסנאים

14.6.2004 / 16:33

היורו התחזק בכ-0.2% ל-5.443 שקלים. אקסלנס: המסחר יושפע בימים הקרובים מפרסום מדדי המחירים בישראל ובארה"ב


השער היציג של הדולר נקבע היום ברמה של 4.532 שקלים, הגבוהה בכ-0.1% מן השער היציג ביום שישי ומהרמה בה נסחר הדולר אתמול באופציות השקל דולר. היציג של היורו נקבע ברמה של 5.442 שקלים, הגבוהה בכ-0.2% מהיציג ביום שישי.

לאחר קביעת השער היציג נחלש מעט הדולר לרמה של כ-4.53 שקלים, ואילו היורו מתחזק בכ-0.34% לרמה של 5.461 שקלים.

מחדר העסקות של אקסלנס נמסר כי המסחר היום היה רגוע ואופיין במחזורים נמוכים עד בינוניים. באקסלנס מציינים כי המסחר הושפע מנתוני הגירעון שפורסמו בארה"ב, אשר גרמו להתחזקות של היורו מול הדולר בעולם.

בבית ההשקעות מציינים כי המסחר יושפע בימים הקרובים מנתוני מדדי המחירים של חודש מאי שיתפרסמו מחר בארץ ובארה"ב. נתוני מדד המחירים בארה"ב יהיו משמעותיים ביותר, שכן אם הוא יהיה גבוה מהתחזיות, הדבר יגביר את ההערכות כי גרינספאן יעלה את הריבית בארה"ב בשיעור גבוה מן התחזיות להעלאה של 0.25% שמגולמות בשוק.

התגברות הציפיות להעלאת ריבית בשיעור גבוה מ-0.25% בארה"ב, צפויה להביא להתחזקות הדולר בעולם ועקב כך גם במסחר מול השקל בשוק המקומי. באקסלנס סבורים לאור זאת כי הדולר ייסחר בימים הקרובים בטווח של 4.52 - 4.55 שקלים.

נזכיר כי בבוקר העריך מישל מזרחי, מנהל דסק השקל-דולר בבנק לאומי, כי המטבע האמריקאי ייסחר בימים הקרובים בטווח של 4.51-4.54 שקלים, כאשר להערכתו המגמה היא של התחזקות הדולר.

מזרחי ציין כי לאחר שבשבוע שעבר לא הצליח השקל לחצות את רמת התמיכה של הדולר של 4.51 שקלים, הצפי הוא כי כעת שער החליפין שקל-דולר ייסחר ברמות גבוהות יותר.

בנוסף, מזרחי ציין כי בשווקי העולם מצפים להמשך התחזקות של הדולר מול היורו, וזאת, עקב התחזקות התשואות באיגרות החוב בארה"ב. ציפיות אלה, במידה שיתממשו, צפויים להקרין גם על המסחר בשוק המט"ח בארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully