וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: הכנסות ECTel יצמחו השנה בכ-40% ל-80.2 מיליון דולר

אלי דניאל

25.4.2001 / 10:31

מכירות ה-FraudView לספקי התקשורת ימשיכו להיות חזקות; הערכה: אי.סי.איי תמכור בסופו של דבר חלק מהחזקותיה בחברה

האנליסטים ויקטור הלפרט ורובין נזרזדה מבנק ההשקעות סלומון סמית ברני מעדכנים היום את המלצתם למניית אי.סי.טל . הלפרט ונזרזדה מותירים למניית החברה המלצת "קנייה" תוך שהם משאירים את מחיר היעד על 30 דולר (כ-130% יותר ממחירה עם סיום המסחר בנאסד"ק אמש). העדכון נעשה בהתבסס על דו"חותיה הכספיים של החברה לרבעון הראשון של השנה אשר פורסמו אתמול.

אי.סי.טל מפתחת ומשווקת מערכות המאפשרות לחברות התקשורת לנטר ולהבטיח איכות תקשורת גבוהה ברשתות הטלפוניה וברשתות IP, לגלות ולמנוע הונאות ברשתות קוויות, סלולריות ואחרות, וכן לאפשר לספקי תקשורת לחייב בגין תעבורה ושירותים הניתנים על ידם לספקים אחרים.

הלפרט ונזרזדה מציינים כי תוצאותיה של החברה עלו על תחזיותיהם המוקדמות. החברה רשמה ברבעון הראשון הכנסות של 18.2 מיליון דולר ורווח למניה של 21 סנט, בעוד שהלפרט ונזרזדה צפו להכנסות של 18 מיליון דולר ולרווח למניה של 20 סנט.

הלפרט ונזרזדה מוסיפים כי כ-39% מההכנסות (7 מיליון דולר) נבעו ממכירות לשוק התקשורת הממשלתי וכ-61% מההכנסות (11.2 מיליון דולר) נבעו ממכירות לשוק ספקי התקשורת האזרחיים. השניים שואבים עידוד מכך שלראשונה עלה היקף המכירות לשוק הממשלתי על 30% מסך המכירות, ומהעובדה כי שיעור הרווח הגולמי של החברה הגיע לשיא חדש של 59.4% - גבוה כמעט באחוז מציפיותיהם לשיעור רווח גולמי של 58.5%.

הלפרט ונזרזדה סבורים כי מכירות המוצר העיקרי של החברה, ה-FraudView, אשר מספק פיתרון כולל לזיהוי, ניהול ומניעת הונאות ברשתות תקשורת בזמן אמת, ימשיכו להיות חזקות, שכן ספקי שירותי התקשורת בכלל וספקי התקשורת האלחוטית בפרט מגדילים בהתמדה את מאמציהם למנוע הונאות ברשתות התקשורת.

השניים מעריכים כי ספקי התקשורת מעוניינים כיום, לנוכח המצב הקשה בשוק התקשורת, בעיקר בשורה תחתונה "טובה", והשקעה שלהם ברכישת ה-FraudView עשויה להחזיר את עצמה בתוך חודשים ספורים - כך שיש להם סיבה מספיק טובה לרכוש את המוצר.

הלפרט ונזרזדה צופים כי מכירות החברה ימשיכו לצמוח גם בעתיד. לחברה בסיס לקוחות נאמן אשר חוזר וקונה את מוצריה, ועדות לכך ניתן לראות בתוצאות הרבעון הראשון של 2001, כאשר כ-40% מההכנסות נבעו מלקוחות קיימים. כמו כן, מציינים השניים לחיוב את העובדה שלשם המשך צמיחתה מתרכזת החברה בעת האחרונה בעיקר בעסקות עם ספקי תקשורת גדולים, ועדות לכך ניתן למצוא בעסקה בהיקף של 40 מיליון דולר שנחתמה לפני כ-3 חודשים.

עם זאת, הלפרט ונזרזדה סבורים כי העובדה שאי.סי.איי מחזיקה בכ-75% ממניות החברה מטרידה במידת מה. השניים מעריכים כי אי.סי.איי תמכור בסופו של דבר חלק מהחזקותיה בחברה, אם כי סביר להניח שמכירה שכזו לא תתבצע בתקופה הקרובה.

הלפרט ונזרזדה צופים כי בסיכום שנתי יצמחו השנה הכנסות החברה בכ-40% ויגיעו לכ-80.2 מיליון דולר (לעומת תחזית קודמת ל-80 מיליון דולר), כאשר הרווח למניה יהיה 86 סנט (לעומת תחזית קודמת ל-85 סנט). כמו כן, השניים מעריכים כי הכנסות החברה בשנת 2002 יגיעו ל-100 מיליון דולר והרווח למניה יעמוד על דולר אחד.

בהתאם לאמור, מותירים השניים המלצת "קנייה" למניית החברה במחיר יעד של 30 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully