וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר ממשיך לרדת: נסחר ברמה של 4.495 שקלים

אילן מוסנאים

17.6.2004 / 16:06

היורו נסחר ברמה של 5.411 שקלים - ירידה של 0.43% לעומת היציג. בנק הפועלים: הדולר מתחיל להיות מעניין - יקבל תמיכה חזקה ברמה של 4.48 שקלים

מגמת הייסוף בשער השקל מול הדולר והיורו, שראינו בימים האחרונים, נמשכת גם הבוקר. הדולר נסחר בשעה זו ברמה של 4.495 שקלים, הנמוכה בכ-0.26% משערו היציג ובכ-0.3% מהרמה בה הוא נסחר אתמול בערב. היורו נסחר כעת במחיר של 5.411 שקלים, הנמוך בכ-0.43% משערו היציג, ובכ-0.1% מהרמה בה הוא נסחר אתמול בערב.

בחדר העסקות של בנק הפועלים מציינים כי המסחר הבוקר דליל, כאשר השקל ממשיך להתחזק על רקע המרות אמצע החודש ומכירות של משקיעים זרים. מנהל דסק השקל-דולר בבנק, דן עמר, מציין כי ברמות הנוכחיות הדולר מתחיל להיראות מעניין, וכי נראה שהשקל הולך לכיוון של 4.48 שקלים, שם צפויה לו תמיכה חזקה.

אתמול נרשמה התחזקות מהותית בשער השקל על רקע החלטת מזוז לסגור את תיק החקירה בפרשת האי היווני ולאור נתוני מדד המחירים בארה"ב. השער היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.507 שקלים, הנמוכה בכ-0.46% מהיציג אתמול, ובכ-0.35% מהרמה בה נסחר המטבע האמריקאי אתמול בערב. השער היציג של היורו נקבע ברמה של 5.434 שקלים, והוא נמוך בכ-0.414% מהיציג אתמול ובכ-1.1% מהרמה בה הוא נסחר אתמול בערב.

מנהל חדר העסקות של הבנק הבינלאומי, דרור זק"ש, אמר אתמול כי החלטת מזוז מפחיתה את אי הוודאות ששררה לגבי יכולת ההישרדות של ממשלת שרון, ולכן תומכת בהתחזקות השקל.

המדד בארה"ב, אמר זק"ש, עלה בקצב של 0.6% שהיה אמנם גבוה מהציפיות, אך נראה שהמשקיעים שם ציפו להפתעה גדולה יותר. בנוסף, מדד הליבה בארה"ב שעלה ב-0.2% בלבד היה בהתאם לציפיות, כך שלאחר פרסום הנתונים לעיל החלו רכישות מאסיוויות של אג"ח בארה"ב, דבר שהביא לירידה חדה של כ-0.2% בתשואות בטווחים הארוכים, וגרם להיחלשות של הדולר מול המטבעות העיקריים בעולם.

זק"ש התייחס להתבטאות של הנגיד, דוד קליין, בעיתון "מעריב" מאתמול כי ההאצה בצמיחה והשיפור בענף ההיי-טק יחזקו את השקל. עוד אמר קליין בראיון ל"מעריב" כי המצב כיום - של אינפלציה נמוכה ושקל חזק - לא מחייב שינוי בריבית.

לאור זאת, זק"ש העריך כי הדולר צפוי להמשיך היום במגמת הייסוף בשער השקל, והוא ינסה לשבור את רמת ה-4.5 שקלים. הטווח העליון של הדולר לימים הקרובים, שזק"ש מעריך שהמטבע האמריקאי לא יגיע אליו אם לא יהיו אירועים חריגים, יהיה ברמה של 4.525 שקלים. בהנחה שהתחזית שלו להמשך היחלשות הדולר תתממש, אומר זק"ש, הדבר עשוי לגרור בחודשים הקרובים מדדים שליליים, ואולי אף יאפשר לבנק ישראל לבצע בעתיד הקרוב הפחתה נוספת בשער הריבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully