וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק נסגר בעלייה של 2.1%; אי.סי.טל זינקה ב-21.5%

רמי קפלן

25.4.2001 / 23:40

נתונים מאקרו כלכליים חיוביים הקפיצו את המדדים לקראת סיום המסחר; טיוגה צנחה 19.3%; צ'ק פוינט עלתה 4.3% למרות חיתוך תחזיות; ואיו ובקווב איבדו כ-7%

לאחר שנסחרו רוב היום במתינות, לנוכח אינדיקציות מעורבות באשר למגמת השוק, ולאחר שמדד הנאסד"ק "דיגדג" את קו 2,000 הנקודות מלמעלה, הצליחו המדדים המובילים לסיים את יום המסחר בעליות נאות. הסנטימנט בוול סטריט קיבל תפנית חיובית בשעה האחרונה למסחר, על רקע הערכות אופטימיות שנפוצו בשוק על סיומו של המיתון מוקדם מן הצפוי.

מדד הנאסד"ק סיים את יום המסחר בעלייה של 2.1% לרמה של 2,059 נקודות, ואילו מדד הדאו ג'ונס רשם עלייה חזקה, במונחים שלו, של 1.6% לרמה של 10,625 נקודות. אל הדו"חות שפורסמו אתמול והיום והשפיעו על תנועת השוק, הצטרפו נתונים מאקרו כלכליים שהתקשו להפחית את אי הוודאות של המשקיעים.

מדד ההזמנות למוצרים בני קיימא בחודש מארס זינק ב-3%, לעומת ציפיות לעלייה מתונה הרבה יותר בת 0.6%. עם זאת, מיוחסת רוב העלייה להזמנת כלי רכב, מאחר שבשאר הענפים נרשמה ירידה דווקא, בת 1.8%, הרבה מתחת לציפיות לירידה של 0.5%. התוצאות התפרשו בזהירות בוול סטריט במשך רוב היום, מאחר שלא היה בהן כדי להצביע בברור על אחת משתי המגמות: יציאה מן המיתון או העמקתו.

עם זאת, לקראת סיום המסחר התחזקה האופטימיות לאחר שהמשקיעים עיכלו את החדשות המאקרו כלכליות, ושלחו את המדדים לעליות בעקבות נתוני מכירות חזקים של בתי מגורים בחודש מארס.

מספר חברות גדולות שפירסמו היום תוצאות כספיות טובות, בהן וולט דיסני, שברון וווריזון, הצטרפו לחברת אמזון , שהפתיעה אתמול את וול סטריט אחרי המסחר עם תוצאות רבעוניות טובות יחסית, שבישרו על הפסד עמוק פחות מהצפוי.

מנגד הוריד היום בית ההשקעות UBS ורבורג המלצות לרבות ממניות ציוד התקשורת הגדולות כמו סיסקו , ג'וניפר (סימול:JNPR), סיינה (סימול:CIEN) ונורטל (סימול:NT). בבנק מעריכים שהעסקים של החברות האלה עלולים שלא להראות שיפור במשך שישה חודשים נוספים לפחות.

די.אס.פי.ג'י עולה בעקבות ההמלצות של WR האמברכט

המניות הישראליות נסחרו היום במגמה מעורבת, וללא תנודות קיצוניות. את רוב תשומת הלב משכו מניות של חברות אשר פירסמו דו"חות כספיים בימים האחרונים.

מניית אי.סי.טל המשיכה וזינקה היום בעוד 21.5% למחיר של 15.8 דולר, במחזור גבוה. החברה הבת של אי.סי.איי , העוסקת בפיתוח מערכות למניעת הונאה, הצליחה להכות שלשום את תחזיות האנליסטים כאשר דיווחה על צמיחה של 8% ביחס לרבעון המקביל, ועל עלייה של 38% ברווח ביחס לאותו רבעון, הישגים לא מבוטלים בתקופה כזאת.

מניית די.אס.פי.ג'י בלטה בעלייה של 7.9% למחיר של 20.4 דולר, לאחר שבית ההשקעות WR האמברכט העלה את תחזית הרווח וההכנסות של החברה לשנה זו ולשנה הבאה. האנליסטים מעריכים עתה כי החברה תרשום הכנסות של 114 מיליון דולר (עלייה של 5.5% מהתחזיות הקודמות) ב-2001 וכי היא תרוויח 92 סנט למניה (גבוה ב-4.5% מהתחזיות שלפני פרסום התוצאות לרבעון).

מניית אלדין הוסיפה היום 7.1% למחיר של 4.2 דולרים, לאחר שמוצר ה- eTokeשלה הוכרז על ידי מגזין SC כפתרון החומרה הטוב ביותר לצרכי בטחון מידע. המגזין מתפרסם בחוף המערבי, נמכר בתפוצה של כ-100 אלף עותקים ומכריז על הזוכים פעם בשנה.

גם מניות הטכנולוגיה הכבדות צ'ק פוינט ומרקורי שפתחו את יום המסחר בצורה חלשה, הצליחו לסיים אותו בעליות של 4.3% ו-3.7%, למחירים של 64.7 ו-60.4 דולר, בהתאמה.

מספר בתי השקעות פירסמו היום עדכוני המלצות למניית צ'ק פוינט, שפירסמה אתמול לראשונה בתולדותיה דו"חות מאכזבים. בעוד שההמלצות הקודמות לגבי רכישת המניה לא שונו על ידי האנליסטים, קוצצו מחירי היעד למניה שנעים עכשיו בין 70 ל-85 דולר. בנוסף בחרו רוב האנליסטים לקצץ בתחזית ההכנסות שלהם, שעמדה קודם על 50%. מאידך גיסא, תחזית הרווח למניה דווקא צמחה אצל רוב האנליסטים (ראו כתבה נפרדת).

בצד היורדות בלטה היום מניית טיוגה שמיצתה כנראה את האימפקט החיובי שאיפיין אותה בימי המסחר האחרונים , ולאחר שהגיע לפסגת מחיר מקומית בסוף השבוע שעבר, הידרדרה מאז ב-35%, כ-19.3% מתוכם היום, למחיר של 1.2 דולרים.

מניית ואיו בלטה היום בירידה של 7.7% למחיר של 1.7 דולרים על רקע הדו"חות החלשים שפירסמה אתמול, כמו גם מניית ומניית בקווב שאיבדה היום 7.4% למחיר של 1.5 דולרים מאותה הסיבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully