וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אטריקה שומרת על פשטות

LightReading

26.4.2001 / 10:18

סקירת סטארט אפים ישראליים אופטיים - חלק 1

מאת מארי ג'נדר

שחקנית חדשה בשוק האת'רנט האופטי התחרותי להפליא מצאה, ככל הנראה, דרך להתבלט מול לקוחותיה, חברות הטלקום הלחוצות במזומנים.

אטריקה, שנולדה בפברואר 2000, השיקה אתמול את המוצרים החדשים שלה, כולל שתי קופסאות תקשורת שנועדו להעביר תעבורה לאת'רנט ברשתות מטרו. אטריקה מציינת כי המוצר יאפשר לספקיות שירותי טלקום לאחד את תעבורת הקול והנתונים הקיימת לקשרי את'רנט שהינם זולים יותר ופשוטים יותר לתחזק.

אטריקה הודיעה גם כי בל סאות' הצטרפה לדירקטוריון שלה ותשקיע בה סכום כסף בלתי ידוע.

אטריקה מקווה שיהיה לה יתרון על פני חברות מתחרות כמו Appian Communications ,Luminous Networks ,Tropic Networks ו-World Wide Packets.

באופן כללי, נועדו מוצריה של אטריקה לספק את החסכון של האת'רנט בלי תוספות כמו שידור קול סינכרוני, תמיכה מיוחדת בווידיאו, או אפשרויות אחרות שמתחרותיה דווקא מספקות.

במקום זאת מדגישה אטריקה את העלות הנמוכה של את'רנט WAN. לדבריה, מוצריה יימכרו בטווח של 3,500-1,200 לג'יגה ביט של פורט, בהשוואה לסונט מטרו המתומחר ב-19 אלף דולר לפורט ב-OC12 של 622 מגה ביט לשנייה.

"אין פה שום דבר מתחכם. אטריקה עושה את'רנט לשמו, ומתחרה על מחיר ביחס לביצועים", אומר מייקל קנדי, שותף מנהל בחברת הייעוץ נטוורק סטרטג'י פרטנרס.

המוצרים החדשים של אטריקה כוללים את מתג קצה האת'רנט האופטי A-2100, המתוכנן ל-POPs של חברות תקשורת ולמרתפיהם של לקוחות. המכשיר הזה מעביר קווי TDM מקצבים של DS1 או 1.54 מגה ביט לשנייה ל-T3 (קצב של 45 מגה ביט לשנייה).

מוצר שני, ה-A-5100, מתוכנן ל-POP של משרדים מרכזיים. הוא תומך ב-24 קשרים של ג'יגה ביט. שני המוצרים כבר זמינים עתה, כולל מערכת ניהול אלמנטים המקצה שירותים, מבקרת תעבורה לצרכי אימות SLA.

במובנים רבים, אטריקה שומרת את הדובדבן. מתג הליבה לאת'רנט של 10 ג'יגה ביט, ה-A-8100, ייצא לשוק במהלך הרבעון השלישי. הוא יכיל טכנולוגיית MPLS לראשונה במוצרי אטריקה ויאפשר לחברות התקשורת להחליף קשרי סונט OC3 ו-OC12 בלב רשתות המטרו.

בתערוכת סופרקום ביוני, מתכננת אטריקה להציג מוצר שיתמוך ב-WDM, וירחיב את קיבולות האת'רנט והמרחקים שמוצרי אטריקה תומכים בהם.

דבר נוסף שונה באטריקה והוא הדגש על ספקיות השירותים הגדולות, ובעיקר החברות הבינ"ל, המעוניינות לשפר את קצב השידורים להן במינימום עלות וטרחה. אטריקה גייסה את החברות הללו גם כלקוחות וגם כמשקיעות. בנוסף לבל סאות', הכריזה אטריקה כי 4 ספקיות: בזק, פראנס טלקום, SBC וטליה, השקיעו 18 מיליון דולר מתוך מימון כולל של 40 מיליון דולר שקיבלה החברה עד כה.

ניסויים נערכים עתה בבזק ופראנס טלקום. אטריקה מציינת כי יש לה לקוחה גרמנית ושלושה לקוחות אמריקאים בשלבי ניסוי. (זהותם של הלקוחות לא נמסרה, אולם מקורות ציינו כי אחד מהם הוא דויטשה טלקום, וככל הנראה בל סאות' ו-SBC) .

התמקדותה של אטריקה בלקוחות הגדולים היא חשובה. בהינתן האקלים הפיננסי הנוכחי, לטענת מומחים, הם אלה שישקיעו בבניית שירותי את'רנט. והם אלה שיסייעו לאטריקה לממן מוצר שיימכר בפועל, ולא כזה שלא ישרת את הלקוחות.

מוצרים אלה עדיין בשלבי בדיקה וטרם נמכרו, כך שרק הזמן יעיד אם האסטרטגיה של אטריקה קלעה למטרה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully