וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קליין: כל עוד תימשך השביתה - לא תתקבל החלטה על הריבית

הארץ

26.4.2001 / 22:45

לדברי הנגיד, לא ניתן יהיה לקבל החלטה על הריבית משום שכל המערכות בבנק ישראל לקביעת גובה הריבית מנוטרלות בשל עיצומי העובדים

מאת מוטי בסוק

"אני לא יכול לומר מתי אפרסם את גובה הריבית במשק במאי - כך אומר נגיד בנק ישראל, ד"ר דוד קליין, בראיון ל"הארץ".

לדברי קליין, שחזר ביום שלישי ממפגש מועצת המנהלים של הבנק האירופי לפיתוח בלונדון, "אחד הדברים שלמדתי במהלך סכסוך העבודה של עובדי הבנק, הנמשך מזה שלושה חודשים, הוא כי אין מודעות ציבורית למשמעות התהליך שמביא להחלטה על גובה הריבית.

לפי השמועות ששמעתי, התהליך נראה לציבור כך: מגיע התאריך לקביעת הריבית, בבנק ישראל חושבים קצת ומחליטים. שמעתי שאומרים ש'הנגיד הרי יודע מה היה המדד האחרון, מה קרה במהלך החודש בשוק המט"ח, בנאסד"ק ובתקציב המדינה - אז מה הבעיה להחליט על הריבית?'.

הנתונים הללו באמת חשובים, אבל הם רק בגדר הבסיס לנתונים שהבנק צריך כדי להתחיל את הדיונים על הריבית. אנחנו צריכים לחזות מה יקרה בשנה הקרובה וגם באופק של שלוש שנים. כל חודש אנחנו שואלים לא מה קרה או מה קורה עכשיו, אלא מה יקרה".

לדברי קליין, "כל המערכות בבנק המשתתפות בעיבוד הנתונים ובתהליך קביעת גובה הריבית לא עמדו לרשותינו בחודשים האחרונים, בשל עיצומי העובדים. לכן לא יכולנו לקבל החלטה מושכלת. כל עוד שהמצב יימשך - לא ניתן יהיה לקבל החלטה על גובה הריבית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully