וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים בירידה של 1.2%; בריזקום ופלוור זינקו בכ-17% ו-14% בהתאמה

גיא ימין

26.4.2001 / 23:32

העליות בחברות האלחוט המתמזגות - בעקבות חוזה של בריזקום בשוק היפאני; צ'ק פוינט איבדה 5.4%; סרגון נפלה ב-12.4%

בשעת המסחר האחרונה התפצלו הכיוונים שלקחו המדדים המובילים, ולאחר שהראה מגמה חיובית כמעט לאורך כל המסחר, עבר הנאסד"ק לירידות של 1.2% לרמה של 2,035 בסיום המסחר. מדד הדאו ג'ונס, לעומת זאת, סיים את היום בעלייה של 0.6% לרמה של 10,692 בה לא ביקר למעשה מאז תחילת חודש מארס.

בוול סטריט העריכו כי הירידות בנאסד"ק בשעות האחרונות היו תוצר, בין היתר, של מימוש רווחים מהיר מצד שחקנים בשוק, לאחר הזרמת כספים מצד המשקיעים המוסדיים בתחילתו של יום המסחר.

היה זה יום נוסף של תוצאות כספיות, והמשקיעים יכלו לבחור את מגמה המצטיירת בהתאם לחברה המפרסמת. בצד השלילי של התחזיות ניתן היה למצוא היום את חברת קואלקום , שפירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון (הרבעון השני הפיסקלי עבור החברה) לפני תחילת המסחר. יצרנית רכיבי הטלפונים הסלולריים אומנם הצליחה לעמוד בתחזיות האנליסטים בנוגע לרבעון, אך הזהירה כי התוצאות של הרבעונים הקרובים יהיו נמוכות מהצפוי, בשל ההאטה בביקושים למוצריה. מניית החברה נסחרה בירידות לאורך היום, ובסיום המסחר איבדה 7.8% מערכה.

תמונה אופטימית יותר הציגה חברת הייעוץ בתחום ה-IT, חברת EDS (סימול EDS). החברה הציגה רווח של 57 סנט למניה, ב-10 סנט מעבר לרבעון המקביל, לאחר שחתמה על חוזים בהיקף של 7.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון, זינוק של 67% לעומת התקופה המקבילה.

חדשות טובות הגיעו גם מכיוונה של ספקית שירותי האינטרנט והטלפוניה וורלדקום (סימול WCOM) , שעמדה בתחזיות לרבעון הראשון, ואף הצהירה על יכולתה לעמוד בתחזיות להמשך השנה. וורלדקום צופה כי תצליח לעמוד ביעד צמיחה של 15%-12% שהציבה, ועל רווח של 1.35-1.25 למניה ב-2001.

ובזירה המוניטרית התקבל איתות חיובי בדמות מספר דורשי העבודה האמריקנים שנרשם בשבוע שעבר. מספר זה היה הגבוה ביותר מזה 5 שנים, נתון שמחזק את הציפייה להורדת ריבית חמישית השנה מצד הבנק המרכזי, במהלך ועידת השווקים הפתוחים ב-15 במאי.

המשקיעים עיכלו את התוצאות של סרגון

המניות הישראליות נסחרו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים, בהתאם לכיוון המסחר הכללי. מירידות שערים, עם זאת, לא סבלו חברות האלחוט העתידות להתמזג, בריזקום ופלוור , והן ריכזו עניין במחזורים גדולים מהממוצע.

בריזקום הודיעה היום על חוזה ראשוני "בהיקף של מיליוני דולרים" עם ספק שירותי האינטרנט היפאני ספידנט, ובעקבות ההודעה זינקה מניית החברה ב-17.1% למחיר של 6.1 דולרים. בריזקום צפויה לספק לספידנט 20 אלף יחידות מנוי, שיאפשרו ללקוחות הספק גישה אלחוטית בפס רחב לרשת האינטרנט. מניית פלוור , שעל המיזוג עימה הודיעה בריזקום בתחילת החודש, רשמה בעקבות הודעתה של האחרונה עלייה של 14.3% למחיר של 4.3 דולרים.

חברת אלחוט נוספת, ואיו , הוסיפה 5.3% למחיר של 1.8 דולרים. ייתכן שאת המגמה החיובית במניה ניתן לתלות בתוצאות של חברת וורלדקום, שלהערכת אנליסטים תהיה אחראית לכ-66%-50% מכלל המכירות של ואיו ב-2001. ואיו נסמכת על פרישת ציוד ה-MMDS של וורלדקום, החברה הגדולה ביותר בארה"ב שלה רישיון ל-MMDS בארה"ב אחרי חברת ספרינט, כך שחדשות טובות מצד הלקוחה מהוות מעט נחת למשקיעים בואיו, שהציגה דו"חות רבעוניים גרועים שלשום לאחר המסחר.

סרגון , הפועלת אף היא בתחום הויירלס, לא הצליחה להצטרף למגמה החיובית. שלשום פירסמה סרגון את תוצאותיה הרבעוניות, בהן הזהירה כי ביצועיה הכספיים בתקופה הקרובה צפויים להוסיף ולהיפגע מהחולשה בשוק, כי הצפיות שלה נותרת נמוכה וכי צבר ההזמנות שלה אף הוא אינו גבוה. סרגון נאלצה לבצע מחיקות של 3.7 מיליון דולר ברבעון הראשון עקב פשיטת רגל של הלקוח שלה, ווינסטאר, והיום שלחו המשקיעים את מניית החברה לירידה של 12.4% למחיר של 2.3 דולרים.

ווקלטק ירדה בעקבות IXTC

רדוויו , שדיווחה על הכנסות של 2.3 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים, איבדה 13.3% למחיר של 52 סנט. החברה, המפתחת כלי בדיקה של יישומי אינטרנט ומסחר אלקטרוניים, דיווחה על הפסד של 30 סנט למניה ברבעון, פרו-פורמה, לעומת ממוצע האנליסטים להפסד של 32 סנט למניה. רדוויו הותירה את תחזיותיה להמשך השנה על כנן, כך שהיא מצפה למכירות של 13.5-13 מיליון דולר בשנה, או צמיחה שנתית של 25%. בשורה התחתונה מעריכה החברה כי תציג הפסד של 1.05-1.02 דולרים למניה ב-2001.

עוד בלטה בירידות ווקלטק שאיבדה 7.8% למחיר של 2.7 דולרים. אם לא הספיקו הדו"חות הגרועים והודעות הפיטורים עליהם התבשרו המשקיעים שלשום, היום נכוותה החברה מהחזקותיה בחברת ITXC (סימול ITXC) האמריקאית. וווקלטק מחזיקה ב-4 מיליון ממניות ITXC, שנפלה היום ב-14.7% לאחר שהזהירה מפני חוסר יכולתה לעמוד בתחזיות ל-2001. שווי ההחזקה הנוכחי של ווקלטק ב-ITXC מסתכם ב-14.2 מיליון, לעומת החזקה של 4.8 מיליון בשווי כולל של 560 מיליון דולר, עת נסחרה ITXC בשיאה.

מניות בולטות נוספות היום היו פריסייס , שאיבדה 10.9% למחיר של 21 דולר; צ'ק פוינט , שרשמה ירידה של 5.4% למחיר של 5.8%; אי.סי.איי , שירדה ב-6.7% למחיר של 6.1 דולר; ומרקורי שהשילה 4.4% למחיר של 57.7 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully