וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בוסטון סיינטיפיק החליטה לדחות את הגשת התביעה נגד מדינול

סוכנויות הידיעות

26.4.2001 / 23:47

החלטת יצרנית המכשור הרפואי באה בעקבות שינויים שערכה מדינול בכתב התביעה

בוסטון סיינטיפיק (סימול BSX) הודיעה היום על דחיית מועד הגשת התביעה נגד מדינול, בעקבות שינויים שערכה החברה הישראלית בכתב התביעה שהגישה נגד יצרנית המכשור הרפואי האמריקאית.

בתביעה המשפטית שהגישה ב-6 באפריל נגד בוסטון סיינטיפיק טענה מדינול כי החברה האמריקאית הפרה זכויות יוצרים ופגעה בקניין רוחני שלה בתחום הטכנולוגיה לייצור סטנטים. כעת ערכה מדינול שינויים בנוסח התביעה, ומגדירה את התנהלותה של בוסטון סיינטיפיק בפרשה כ"שימוש לא הוגן" בטכנולוגיה של סטנטים "ניר" של מדינול.

"האישום החדש של מדינול חסר בסיס ממש כמו קודמיו", אמר היום מנכ"ל בוסטון סיינטיפיק, ג'ים טובין. "נראה כי זה ניסיון גס להתערב בתהליך הפיתוח של פלטפורמת הסטנטים Express. אין בכוונתנו לאפשר להם לעשות זאת. בסטנטים Express לא נעשה שימוש כלשהו בטכנולוגיה של מדינול".

דובר בוסטון סיינטיפיק, פול דונובן, הוסיף כי נדמה שמדינול דוגלת בגישה של "ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה". "זה למעלה משנה", המשיך דונובן, "מדינול מסרבת להעביר לבוסטון סיינטיפיק סטנטים "ניר", תוך הפרה ברורה של ההסכם בין החברות".

"בעקבות הפרות חוזרות ונשנות של התחייבויות מדינול כלפינו, התחלנו לפתח סטנטים משלנו, הם סטנטים Express. זכותנו לעשות כן. התוכנית שלנו מתקדמת היטב, וכנראה שמדינול מודאגת מכך, ולכן הם החליטו לתקוף אותנו", הוסיף דונובן.

כזכור, את האות לתחילת ההתגוששות המשפטית נתנה מדינול בתחילת החודש, עת הגישה תביעה כנגד בוסטון בשל הפרת זכויות יוצרים ופגיעה בקניין רוחני. במדינול טענו כי בוסטון לא קידמה ולא הכניסה פיתוחים חדשים של מדינול לשוק, וזאת תוך כדי נסיונות פיתוח עצמאיים שיהוו תחליף למוצרי מדינול. דרך הפעולה היתה הקמת חברת קש תוך ניצול לא הוגן של קו ייצור אלטרנטיווי שסיפקה מדינול לבוסטון למצב של חוסר בסטנטים בשוק.

לטענת מדינול, ערכה בוסטון דו"חות כספיים כוזבים של אותה חברת קש, והסתירה את קשריה עימה, כך שתוכל להעתיק באופן לא חוקי את הסטנטים "ניר" של מדינול המוגנים בפטנטים. מדינול ביקשה מבית המשפט הפדרלי בניו יורק לשלול את זכויותיה של בוסטון סיינטיפיק מכוח ההסכמים המשותפים, לחייב את בוסטון סיינטיפיק להעביר את אישורי השיווק של הסטנטים "ניר" לידי מדינול, ולהקנות למדינול רשיון להשתמש במערכות ההובלה של בוסטון סיינטיפיק, על מנת לאפשר למדינול לקבל את הזכויות המגיעות לה על פי ההסכמים שהופרו על ידי בוסטון סיינטיפיק, לטענתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully