וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בארנס אנד נובל.קום מתקשה לצמצם הפסדים וצופה ירידה במכירות

דפנה מאור

26.4.2001 / 23:54

ההפסד של קמעונאית האינטרנט היה 33.7 מיליון דולר ברבעון הראשון; עלתה בסנט אחד על התחזיות

בארנס אנד נובל.קום, יחידת האינטרנט של רשת הספרים בארנס אנד נובל, דיווחה היום על המשך הפסדים ברבעון הראשון של השנה. ההפסד הנקי פרופורמה היה 33.7 מיליון דולר, לעומת 35.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. בשורת ההפסד למניה הצליחה החברה לעלות על התחזיות בסנט אחד עם 21 סנט.

כולל הפחתות והוצאות חד פעמיות היה לחברה הפסד של 39.8 מיליון דולר, לעומת 57.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. בכך המשיכה הקמעונאית המקוונת את מסורת ההפסדים, שגרמו נזק קשה לשורה התחתונה של חברת האם, המפעילה את רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב.

הכנסות בארנס אנד נובל.קום בתקופה המדווחת היו 109 מיליון דולר, גידול של 23% לעומת הרבעון המקביל של 2000.

בארנס אנד נובל.קום נותרו בקופותיה 174.5 מיליון דולר במזומנים, ואין לה חובות. עובדה זו עשויה לסייע לה לדחות מעט את הקץ שחוו כמה מקמעונאיות האינטרנט וחברות המדיה המקוונות. אנליסטים רבים כבר העלו את הסברה כי בארנס אנד נובל.קום תבטל את פעילותה של הזרוע המקוונת, עקב ההפסדים הכבדים שצברה. לאמזון.קום, לשם השוואה, היו בסוף הרבעון הראשון כ-1.1 מיליארד דולר בקופת המזומנים.

עבור הרבעון השני של 2001 צופה בארנס אנד נובל.קום לרשום הפסד נקי של 23-20 סנט למניה, כלומר דומה לרבעון הראשון. ובהכנסות צפויה התכווצות ל-100-90 מיליון דולר. עבור השנה כולה חזרה החברה על תחזיות קודמות, והיא צופה הפסד של 85-75 סנט למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully