וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי הבינלאומי ישביתו היום אחרי הצהריים את סניפי הבנק באילת וקריית שמונה

עינב בן יהודה

21.6.2004 / 12:12

מחר צפויים עובדי הבנק להשבית הסניפים בנתניה וחדרה; הנהלת הבנק שוקלת לנקוט שכר מלא לעובדים השובתים באופן חלקיעובדי הבנק הבינלאומי ממשיכים בעיצומים בהם הם נוקטים, זה למעלה כ-3 חודשים. עובדי הבנק ישביתו היום אחרי הצהרים את סניפי הבנק באילת ובקריית שמונה, מחר צפויים העובדים להשבית הסניפים הנתניה וחדרה.לדברי חנוך ליבנה, יו"ר ועד הפקידים, המו"מ בין ההנהלה אינו אינטנסיווי מספיק, "הנהלת הבנק עסוקה בעסקות חובקות עולם, אך אינה דואגת לכבות השריפות בביתה". אמר ליבנה.עובדי הבינלאומי נוקטים בחודשים האחרונים במספר צעדים, בהם השבתת סניפים, והפסקת פעולות השיווק. העובדים הכריזו על סכסוך עבודה עקב דרישתם לבונוס בגין 2003, ומחלוקת הנוגעת לתשלום על שעות נוספות.הנהלת הבינלאומי הודיעה לוועד הפקידים בבנק, כי לא תשלים עם השבתה חלקית של הסניפים, שפוגעת לדבריה בשירות הניתן ללקוחות הבנק. לטענת ההנהלה, וועד הפקידים החליט להשבית היום שני סניפים באופן חלקי ומחר ארבעה סניפים באופן מלא, וזאת למרות התכנסות הוועדה הפריטטית, שאמורה לפתור את נושא השעות הנוספות.

גורם בכיר בבינלאומי מסר כי בכוונת ההנהלה להתייחס לעובדים ששבתו באופן חלקי, כאילו שבתו באופן מלא, כלומר, לשקול הורדת שכר מלא. כמו כן, נמסר מהנהלת הבנק כי הסניפים שיושבתו - ישארו פתוחים, וכי הצוות הניהולי יעמוד לרשות הלקוחות כבעבר. השיחות יועברו ישירות לבינלאומי-CALL, אשר יעניקו שירות מלא ללקוחות, בנוסף לשירותי האינטרנט העומדים לרשות הלקוחות.

מהנהלת הבינלאומי נמסר כי ניתן להגיע לפתרון בנושא השעות הנוספות. עוד נמסר כי העילה השנייה להכרזת הסכסוך, בונוס בגין 2003, הינה דרישה לתוספת שכר נוספת מעבר להסכם הקיים, ולכן אינה לגיטימית. מהנהלת הבנק נמסר כי בארבע השנים האחרונות שולמו תוספות שכר בשיעור של למעלה מ-12%, ובנוסף מענק בגובה של משכורת לפיצויים. לטענת הבנק, הבונוס אינו חלק מהסכם העבודה, ולכן דרישה לתשלום בונוס הינה דרישה לתוספת שכר שלא במסגרת הסכם השכר של עובדי הבנק.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully