וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות החברות הממשלתיות ביקשה מאל על הבהרות לדו"חותיה הכספיים ל-2000

הארץ

27.4.2001 / 9:10

מאת זהר בלומנקרנץ

רשות החברות הממשלתיות ביקשה להכניס שינויים ולקבל עוד נתונים בדו"חות הכספיים של חברת אל על ל-2000; בשבוע הבא אמורה מועצת המנהלים של החברה להתכנס לישיבה מיוחדת, כדי לאשר את נתוני הדו"ח, המצביעים על הפסד כולל של 109.4 מיליון דולר, לעומת רווח של 16 מיליון דולר ב-99' .

ערב כינוסה האחרון של מועצת המנהלים, נפגשו נציגי רשות החברות הממשלתיות, אל על ורואי החשבון של חברת התעופה ממשרד בריטמן אלמגור ושות', ודנו בהסתייגויות שהעלתה הרשות לגבי טיוטת הדו"חות הכספיים של אל על.

הערותיה של הרשות לדו"חות הכספיים נועדו לתת תיאור מפורט ומעמיק יותר של הנתונים שהוצגו בטיוטת הדו"חות; הן משקפות בצורה חדה יותר את מצבה הכלכלי הקשה של אל על, ומהוות למעשה אזהרה לגבי חוסנה הפיננסי של החברה.

כך, למשל, נאמר בטיוטת הדו"ח: "ברבעון הרביעי של 2000 נכנסה החברה לסדרת פעולות חיסכון, שנועדו לצמצם את הוצאותיה ככל האפשר. כך, נמכר מטוס 747-200 יסיב, הוקטן מספר העובדים הזמניים והופעלו אמצעי חיסכון שונים, העשויים להסתכם עם השלמתם בכ-15 מיליון דולר".

נתונים אלה, בהתאם להערות רשות החברות, סותרים את הנאמר בחלק אחר של הדו"ח, לפיו "קירקעה החברה לצרכי גריטה (פירוק המטוס לצורך מכירת חלפים - ז"ב) מטוס 747-200 שסיים את חייו הכלכליים, וכן מכרה מטוס 747-200 יסיב לחברת תעופה מדרום אפריקה, תמורת כ-13.5 מיליון דולר". כלומר, פעם אחת נאמר בדו"ח כי המטוס נמכר בגלל קיצוצים, ופעם אחרת בגלל התיישנותו.

במקרה נוסף, נאמר בטיוטת הדו"ח כי "החל מראשית אוקטובר 2000, חלה ירידה משמעותית בתיירות הנכנסת וביטול נרחב של הזמנות שכבר היו במערכת. ירידת התנועה הנכנסת הורגשה במחלקה העסקית של החברה, אך לעומתה גדלה התנועה היוצאת באותה מחלקה. על פי ההערכות, עלולים האירועים הנ"ל להשפיע על תוצאותיה העסקיות של החברה גם ב-2001".

רשות החברות דרשה בהערותיה להסביר ביתר דיוק ופירוט נתונים את המושג "עלולים", והאם אין למצב ביטוי בתוצאות הרבעון הראשון של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully