וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

38% מהישראלים שקיבלו דוגמיות החלו להשתמש במוצר

כתב וואלה! עסקים

22.6.2004 / 8:53

כל עולה מסקר מכון הגל החדש במיוחד לרגל פתיחת ההרשמה לתחרות הקד"מ "גלובס אוורדס". 15% מהצרכנים מסרו, כי קיבלו לאחרונה דוגמית של מותג ההיגיינה הנשית קוטקס

חלוקת דוגמיות הינה כלי שיווקי אפקטיבי, המשפיע על התנהגות הצריכה בפועל של הצרכנים. כך עולה מסקר שערך המכון ה'גל החדש' לרגל פתיחת ההרשמה לתחרות קידום המכירות הבינלאומית ה- Globes Awards.

בסקר, שנערך בקרב מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל, אמרו 23% מהמרואיינים כי קיבלו במהלך ששת החודשים האחרונים דוגמית של מוצרים שונים. אחד הממצאים המעניינים שעלו מן הסקר היא ההשפעה הרבה שיש לדוגמיות על הצריכה בפועל: 38% ממי שקיבלו דוגמית סיפרו כי בעקבות קבלת הדוגמית הם התחילו להשתמש באותו מוצר. עוד עולה מהסקר כי נשים מקבלות יותר דוגמיות מגברים –(27% לעומת 18% מהגברים).

15% מהצרכנים מסרו, כי קיבלו לאחרונה דוגמית של מותג ההיגיינה הנשית קוטקס, שחוגלה משווקת בישראל. חלוקת דוגמיות הייתה אחד מהכלים השיווקיים בהם השקיעה חוגלה קימברלי את הסכומים הגבוהים ביותר במאמצי החדירה שלה מול המותגים אולוייז ואולדייז של פרוקטר אנד גמבל, המובילים את השוק.

נראה, כי בעקבות פרשת רמדיה, הגבירה מטרנה, המתחרה את פעילותה השיווקית: 8% מהצרכנים דיווחו כי קיבלו דוגמיות מטעם מטרנה בחצי השנה האחרונה.

4% מן הצרכנים סיפרו כי קיבלו דוגמיות של עלית. מספר זהה קיבל דוגמיות משטראוס או מזוגלובק.

בבדיקה של הקטגוריות שהינן יותר 'מוטות דוגמיות' נמצא, כי הקטגוריה אשר צוינה בשכיחות הגבוהה ביותר בקרב המרואיינים הייתה קוסמטיקה ובישום (צוינה על ידי 29% מהמרואיינים) ולאחר מכן טואלטיקה – 25%, מזון לתינוקות וחיתולים – 21% ומזון כללי - 21%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully