וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.איי תפטר 1,000 מעובדיה; תרשום הכנסות של 260-252 מיליון דולר ברבעון הראשון

רמי קפלן

27.4.2001 / 18:04

התחזית של פייפר ג'פרי צפתה הכנסות של 286.5 מיליון ברבעון; החברה תקצץ 10% ממשכורות המנהלים הבכירים

מי שחשב שמחיר מניה של פחות מ-10 דולרים הוא מחיר אטרקטיווי עבור מניית יצרנית ציוד התקשורת אי.סי.איי ומיהר לקנותה כשהידרדרה לרמות מחירים אלה בסוף פברואר - נאלץ לראות את ערך הנכס שלו מאבד היום עוד 7% מערכו, למחיר של 5.7 דולרים.

תוכנית הפיצול של אי.סי.איי לחמש חטיבות - שאמורות היו להציף את ערכה האמיתי של החברה, שמוכרת ביותר ממיליארד דולר לשנה - אינה מצליחה לצבור תנופה בינתיים, כפי שמסתבר היום כאשר אי.סי.איי מודיעה על הורדת תחזיות לרבעון הראשון ועל תוכנית קיצוצים כואבת העומדת לצאת לדרך.

לפי ההודעה החדשה, תרשום אי.סי.איי הכנסות של 260-252 מיליון דולר בלבד ברבעון הראשון של 2001, לעומת תחזית של בית ההשקעות פייפר ג'פרי ל-286.5 מיליון, ולעומת 306.2 מיליון שנכנסו ברבעון הרביעי של 2000.

בנוסף, הכריזה החברה כי היא עומדת לפטר בימים הקרובים כ-1,000 עובדים, המהווים כ-20% מכוח העבודה שלה. הפיטורים אמורים להקיף את מרבית החטיבות. לגבי מספר חטיבות קטנות מדובר אף בסגירה מוחלטת שלהן. כ-70% מהמפוטרים עובדים בישראל והשאר עובדים בחו"ל.

בניגוד לבעיות שיצרו הפיטורים בעבר, הפעם עובדים המפוטרים במסגרת חוזה עבודה - מה שמקל על אי.סי.איי לבצע את המהלך. הפיטורים אמורים לחסוך לאי.סי.איי כ-80-70 מיליון דולר בשנה, החל מהשנה הראשונה.

בנוסף, הודיעה החברה על קיצוץ של 10% במשכורות מנהליה הבכירים, ועל המשך הקיצוצים בהוצאות התפעוליות שלה, במגמה להשיג רווחיות בחצי השני של 2001.

המהלך שמבצעת כעת ECI דומה למהלכים שמבצעות כיום מרבית יצרניות ציוד התקשורת הגדולות, כמו נורטל , סיסקו ומוטורולה, שהודיעו באחרונה על פיטורי עשרות אלפי עובדים, בשל ההאטה החריפה שעוברת על שוק התקשורת העולמי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully