וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליות בבורסה כמעט נמחקו: המעו"ף עלה ב-0.2%

הרצל לקס

23.6.2004 / 17:05

אפריקה ישראל הוסיפה 3.4% לאחר שחשפה את תוכניתה העסקית. סאיטקס טיפסה ב-2% לאחר ההודעה על דיווידנד גדול. סולבר זינקה ב-6.3%


לאחר שלושה ימי מסחר בהם שברו מדדי תל אביב שיאים חדשים - כאשר המעו"ף מגיע לשיא של ארבע שנים ות"א 100 שובר שיא היסטורי - התנהל רוב היום במגמה של עליות נאות, אך בשעת המסחר האחרונה נחלשה מגמת העליות. מדד המעו"ף, שכבר נשק היום ל-558 נקודות, הוסיף בסופו של דבר 0.2% ל-553.75 נקודות; ת"א 100 עלה ב-0.1% ל-590.45 נקודות; והתל-טק התחזק ב-0.2%. מחזור המסחר הגיע ל-714 מיליון שקל.

הגורם שהשפיע היום במידה הרבה ביותר על המסחר הוא ההיערכות לקראת פקיעת אופציות המעו"ף שתתרחש מחר בבוקר. בימים האחרונים נצפו גילגולי חוזים מאסיווים מיוני ליולי, עובדה שגורמת בדרך כלל להיצעים נמוכים של מניות ביום הפקיעה עצמו, אם כי מגמה זו התהפכה בשעות הצהריים, כמעט במקביל להיחלשות העליות במעו"ף עצמו.

אפריקה ישראל התחזקה ב-3.4%. הבוקר חשפה החברה את תוכנית ההתרחבות שלה, במסגרתה תשקיע בפרויקט נדל"ן בפלורידה, האמור להניב לה הכנסות של 1.5 מיליארד דולר. החברה הצהירה כי בכוונתה להגדיל את שווי השוק שלה ל-5 מיליארד דולר תוך שלוש שנים. עוד נחשף כי אפריקה תשתתף במכרז לרכבת הקלה בת"א, והיא תרחיב השקעותיה בצ'כיה בפרויקט האמור להניב הכנסות של 50 מיליון יורו בשנה.

קבוצת אי.די.בי המשיכה לרכז עניין רב בשוק. לאחר שאתמול זינקה אי.די.בי אחזקות ב-3% במחזור ענק, ופתחה את הבוקר בעלייה של כ-1% עברה המניה להיסחר בירידות והשילה בסופו של דבר 1.1%. מניית אי.די.בי פיתוח סבלה גם היא משינוי מגמה, קיצוני אף יותר, וסיימה את היום בירידה של 2.4%. העליות במניות הקבוצה אתמול קשורות במסע רכישות של סאני, שעל פי הערכות רכשה מניות אי.די.בי אחזקות בעשרות מיליוני שקלים בימים האחרונים. פעילים בשוק מעריכים כי פרט לאיסוף הנרחב שמבצע אילן בן דב מסאני , פועלים לאחרונה גם זרים שרוכשים מניות אי.די.בי.

גם כור סבלה גם היא משינוי מגמה שלילי. המניה נסחרה רוב היום בעליות של יותר מ-2%, אך נסגרה בירידה קלה של 0.1%. הסיבות למגמה החיובית בה פתחה המניה קשורות בדיסקאונט העמוק בו היא נסחרת בתקופה האחרונה לאחר העלייה החדה בשווי אחזקתה העיקרית - מכתשים אגן - שלא באה לידי ביטוי עדיין בשווי החברה האם. מכתשים עצמה יורדת כעת ב-0.5%. המגמה החיובית ניכרה ביתר שאת במניות הבנקים. הפועלים הוסיפה 0.5% ולאומי התחזקה ב-1.4%.

המניות הדואליות הגיבו לפערי הארביטראז'. טבע נחלשה ב-0.3% לנוכח פער שלילי דומה, ואילו אלווריון טיפסה ב-3.5% לאחר שפתחה בפער של כ-3%.

סאיטקס הוסיפה 2.1% לאחר הודעה רשמית של החברה על חלוקת דיווידנד של 90 מיליון דולר שמהווה תשואת עתק של כ-40% על מחיר המניה. גם בסאיטקס התמתנו העליות לאחר שבבוקר נסחרה בעלייה של 5%.

דלק רכב הוסיפה 0.9%. אתמול פורסמו נתוני מסירות רכבים לחודש מאי, ומאזדה, אותה מייבאת דלק רכב, שוב כיכבה עם מכירות של כ-10,000 כלי רכב מתחילת השנה. בנוסף הודיעה החברה על רווח הון צפוי של 45 מיליון שקל בגין מכירת חלקה בשגריר לקבוצת DBSI. שתי המוכרות הנוספות בשגריר, כלל ביטוח והפניקס , ירשמו גם הן רווח הון של 45 מיליון שקל כל אחת בגין המכירה. מניות חברות הביטוח הללו סיימו בעליות של 1.7% ו-3.9% בהתאמה.

ליפמן עלתה ב-0.7%. היום בוצע הספליט במניה עליו הודיעה החברה לפני מספר שבועות. משמעות הספליט היא שמי שהחזיק עד אתמול במניית החברה, שהיתה שווה כ-224 שקל, יחזיק החל מהבוקר שתי מניות של ליפמן בשווי 112 שקל כל אחת.

סולבר זינקה ב-6% על רקע מצגת לשוק ההון שערכה החברה לפעילים בשוק במהלך היום. ישיר אי.די.איי המשיכה בתנופה שלה והתחזקה בכ-2.1% על רקע כניסתה למדד ת"א 100 בראשית יולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully