וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בריטיש גז תשקיע 400 מיליון דולר בתחנות הכוח הפרטיות של קבוצת האחים עופר

עמירם כהן

23.6.2004 / 22:34

לכל אחד מן השותפים 50% מהאחזקות במיזם; יוסי מימן שהתמודד ביחד עם אנשי עסקים מצרים מול בריטיש גז אמר היום כי מי שירכוש גז פלשתיני מ-BG - יממן את ברגותיחברת האנרגיה הבינלאומית בריטיש גז (BG) תשקיע 400 מיליון דולר בהקמת תחנות הכוח הפרטיות של קבוצת האחים עופר, כך מסרו היום מקורות בתעשיית הגז הטבעי. ההשקעה מתוכננת במסגרת המיזם המשותף עם קבוצת האחים עופר לפעילות בתחום האנרגיה. לכל אחד מן השותפים 50% מהאחזקות במיזם.קבוצת האחים עופר זכתה במכרז להקמת תחנת כוח ברמת חובב בהספק 370 מגאווט, ובכוונת השותפים למיזם להקים תחנת כוח נוספת מדרום לאשקלון (אתר קצא"א) בהספק 800 מגאווט. ההשקעה הכוללת בשתי התחנות נאמדת ב-800 מיליון דולר. האחים עופר מתמודדדים במכרז נוסף להקמת תחנת כוח פרטית במישור רותם שעדיין נמצא בהליכים.מנכ"ל BG, ישראל גון פילד, אמר בכנס בנושא מעבר ישראל לגז טבעי, כי BG התחייבה למכור גז טבעי לצרכני הגז בישראל ממאגר הגז בעזה במחיר תחרותי לכל הספקים האחרים - 2.4-2.8 דולר למיליון BTU - וכי תגבה את אספקת הגז מעזה בגז מקורות אחרים שבבעלותה במזרח התיכון, ואם יהיה צורך בכך גם בגז נוזלי במיכליות קירור.מנכ"ל חברת הגז הממשלתית (נתיבי גז לישראל), דן ורדי, אמר בכנס כי ההשקעה בהקמת התשתית היבשתית לגז הטבעי תסתכם ב-240 מיליון דולר, והמימון להשקעה יגוייס על ידי נתיבי גז בבנקים, לאחר שתמציא לידיהם חוזי אספקה עם צרכני הגז. ורדי קרא לצרכנים - חברת החשמל וצרכנים תעשייתיים גדולים - לחתום בהקדם על חוזי אספקה, כדי לאפשר לחברה לגייס את המימון להקמת התשתית. עוד אמר ורדי כי בסוף החודש תחל החברה בפרסום מכרזים בינלאומיים לאספקת הצנרת להולכת הגז, ביצוע העבודה ומתן שירותי תמיכה ותחזוקה. ההשקעה בצנרת נאמדת ב-100 מיליון דולר, והנחת הצנרת ושרותים נלווים ל-140 מיליון דולר.ורדי העריך כי עד אוקטובר 2004 יפורסם מכרז קבלני להקמת התשתית, וקבלן זוכה ייבחר בסביבות אפריל או מאי 2005. על פי התוכנית, יעסקו בהנחת הצנרת 3 קבוצות שיניחו 500 מטר ליום, כך שביולי 2006 יושלם הקטע הראשון של תשתית ההולכה מאשדוד לתחנות הכוח בצפית ובגזר ולמתקן ההתפלה באשקלון.מנכ"ל משרד התשתיות, אלי רונן, אמר בכנס כי כבר היום מייצרת חברת החשמל 12% מן החשמל של ישראל מגז טבעי, ובסוף העשור יגיע השיעור ל-50%.יוסי מימן, בעל חברת מרחב שהתמודדה ביחד עם אנשי עסקים מצרים מול BG לאספקת גז טבעי לחברת החשמל ולאספקת הגז לקבוצת האחים עופר, אמר בכנס: "אם עלי לסמוך על קהיר או על המוקטעה בעניין הגז, ואני סומך על קהיר. המצרים לא הפרו מעולם את ההסכם לאספקת נפט לישראל, גם בימים שמטוסים שלנו חגו מעל בירות ובגדד. מי שירכוש גז פלשתיני מ-BG, ידע שהוא מממן את מוחמד ראשיד (איש עסקים פלשתינאי מקורב לערפאת), שמעביר את הכסף למראון ברגותי ולאניית הנשק קריין איי".בתגובה מסרה חברת BG: "מימן יודע שדבריו אינם אמת. ממשלת ישראל בראשות אריאל שרון מעבירה כספי מסים לפלשתינאים באופן סדיר דרך אותו חשבון ממש ש-BG תעביר להם כספים בעתיד".

2.8 דולר למיליון BTU - וכי תגבה את אספקת הגז מעזה בגז מקורות אחרים שבבעלותה במזרח התיכון, ואם יהיה צורך בכך גם בגז נוזלי במיכליות קירור.מנכ"ל חברת הגז הממשלתית (נתיבי גז לישראל), דן ורדי, אמר בכנס כי ההשקעה בהקמת התשתית היבשתית לגז הטבעי תסתכם ב-240 מיליון דולר, והמימון להשקעה יגוייס על ידי נתיבי גז בבנקים, לאחר שתמציא לידיהם חוזי אספקה עם צרכני הגז. ורדי קרא לצרכנים - חברת החשמל וצרכנים תעשייתיים גדולים - לחתום בהקדם על חוזי אספקה, כדי לאפשר לחברה לגייס את המימון להקמת התשתית. עוד אמר ורדי כי בסוף החודש תחל החברה בפרסום מכרזים בינלאומיים לאספקת הצנרת להולכת הגז, ביצוע העבודה ומתן שירותי תמיכה ותחזוקה. ההשקעה בצנרת נאמדת ב-100 מיליון דולר, והנחת הצנרת ושרותים נלווים ל-140 מיליון דולר.ורדי העריך כי עד אוקטובר 2004 יפורסם מכרז קבלני להקמת התשתית, וקבלן זוכה ייבחר בסביבות אפריל או מאי 2005. על פי התוכנית, יעסקו בהנחת הצנרת 3 קבוצות שיניחו 500 מטר ליום, כך שביולי 2006 יושלם הקטע הראשון של תשתית ההולכה מאשדוד לתחנות הכוח בצפית ובגזר ולמתקן ההתפלה באשקלון.מנכ"ל משרד התשתיות, אלי רונן, אמר בכנס כי כבר היום מייצרת חברת החשמל 12% מן החשמל של ישראל מגז טבעי, ובסוף העשור יגיע השיעור ל-50%.יוסי מימן, בעל חברת מרחב שהתמודדה ביחד עם אנשי עסקים מצרים מול BG לאספקת גז טבעי לחברת החשמל ולאספקת הגז לקבוצת האחים עופר, אמר בכנס: "אם עלי לסמוך על קהיר או על המוקטעה בעניין הגז, ואני סומך על קהיר. המצרים לא הפרו מעולם את ההסכם לאספקת נפט לישראל, גם בימים שמטוסים שלנו חגו מעל בירות ובגדד. מי שירכוש גז פלשתיני מ-BG, ידע שהוא מממן את מוחמד ראשיד (איש עסקים פלשתינאי מקורב לערפאת), שמעביר את הכסף למראון ברגותי ולאניית הנשק קריין איי".בתגובה מסרה חברת BG: "מימן יודע שדבריו אינם אמת. ממשלת ישראל בראשות אריאל שרון מעבירה כספי מסים לפלשתינאים באופן סדיר דרך אותו חשבון ממש ש-BG תעביר להם כספים בעתיד".

2.8 דולר למיליון BTU - וכי תגבה את אספקת הגז מעזה בגז מקורות אחרים שבבעלותה במזרח התיכון, ואם יהיה צורך בכך גם בגז נוזלי במיכליות קירור.מנכ"ל חברת הגז הממשלתית (נתיבי גז לישראל), דן ורדי, אמר בכנס כי ההשקעה בהקמת התשתית היבשתית לגז הטבעי תסתכם ב-240 מיליון דולר, והמימון להשקעה יגוייס על ידי נתיבי גז בבנקים, לאחר שתמציא לידיהם חוזי אספקה עם צרכני הגז. ורדי קרא לצרכנים - חברת החשמל וצרכנים תעשייתיים גדולים - לחתום בהקדם על חוזי אספקה, כדי לאפשר לחברה לגייס את המימון להקמת התשתית. עוד אמר ורדי כי בסוף החודש תחל החברה בפרסום מכרזים בינלאומיים לאספקת הצנרת להולכת הגז, ביצוע העבודה ומתן שירותי תמיכה ותחזוקה. ההשקעה בצנרת נאמדת ב-100 מיליון דולר, והנחת הצנרת ושרותים נלווים ל-140 מיליון דולר.ורדי העריך כי עד אוקטובר 2004 יפורסם מכרז קבלני להקמת התשתית, וקבלן זוכה ייבחר בסביבות אפריל או מאי 200

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully