וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סולבר מאשרת הפרסום ב-TheMarker: תעבור לצריכת גז ממתקן שיוקם במפעל באשדוד; יחסוך 5 מיליון שקל בשנה

אילן מוסנאים

27.6.2004 / 13:06

ביום רביעי שעבר פורסם כי סולבר צפויה לבצע פרויקט מהותי בתחום האנרגיה ותעבור לשימוש בגז כמקור אנרגיה; את המתקן תקים חברת אדלטק שתמכור לסולבר גז בתקופה של 24 שניםחברת סולבר מאשרת הבוקר את הפרסום ב-TheMarker מיום רביעי האחרון לפיו החברה צפויה להודיע בימים הקרובים על הסכם להקמת פרויקט גדול בתחום האנרגיה, במסגרתו היא תעבור לשימוש בגז כמקור אנרגיה.סולבר, העוסקת בייצור, שיווק ופיתוח מוצרי סויה מתקדמים, הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם עקרונות עם חברת אדלטק, להקמת תחנת כוח המופעלת על ידי גז טבעי. התחנה תוקם במגרשה של חברת סולבר באשדוד והיא תספק לסולבר חשמל וקיטור.סולבר נחשבת לאחת מצרכניות האנרגיה הגדולות בדרום הארץ, ובחברה מעריכים כי המעבר לצריכת גז כמקור לאנרגיה יחסוך לחברה כ-5 מיליון שקל בשנה, עקב הירידה בעלויות האנרגיה שלה.
על פי ההערכות הקמת התחנה, שתפיק 45-30 מגווט לשעה, תארך כשנתיים. תחילת אספקת הגז צפויה, על פי ההערכות, להתחיל בעוד כשנה, כאשר לצורך הקמת התחנה התחייבה סולבר להעמיד לאדלטק 3 דונם קרקע במגרשה באשדוד.מההסכם בין סולבר לאדלטק עולה כי סולבר מחויבת לרכוש מאדלטק ב-24 השנים שלאחר הקמת המתקן חשמל וקיטור בכמות מינימלית ולשלם עבור כמות זו אף אם בשנה מסוימת היא לא תצרוך אותה בפועל. המחיר שתשלם סולבר עבור הגז יהיה בגובה עלות הפקת הגז בפועל, כולל עלות ההולכה והחלוקה, ובתוספת מרווח הקבוע במסמך העקרונות בין שני החברות.בנוסף נקבע בהסכם בין הצדדים כי לסולבר תהיה זכות לרכוש עד 50% ממניות החברה שתקים ותפעיל את תחנת הכוח. ההסכם בין שני הצדדים מותנה בכך שאדלטק תשיג את כל האישורים לצורך הקמת המתקן עד לסוף 2005.סולבר, שבשליטת קיבוץ חצור, קיימה ביום רביעי האחרון מפגש עם אנליסטים בשוק ההון המקומי. החברה רמזה במהלך המפגש כי היא צפויה לבצע בתקופה הקרובה הנפקה נוספת בבורסה בחו"ל (כפי הנראה באירופה) או לצרף משקיע אסטרטגי לגרעין השליטה שלה.סולבר הצטרפה למסחר בתל אביב במהלך חודש מארס 2004 בעת שביצעה גיוס של 110 מיליון שקל בהנפקת מניות, אג"ח להמרה ואופציות, וחודש לאחר מכן היא גייסה עוד 75 מיליון שקל בהנפקת אג"ח להמרה.
החברה מסרה ביום רביעי פרטים נוספים לגבי מספר התפתחויות שצפויות להיות מקור צמיחה מהותי עבורה בשנים הקרובות.אנליסטים שהיו במפגש מסרו כי עושה רושם שהחברה נמצאת בעיצומו של מסע רכישות ומיזוגים חזק, אשר כולל בין היתר מגעים מתקדמים לרכישת חברה בשוק הישראלי. היא הגישה הצעה לרכישת חברה בחו"ל ונמצאת בתחילתו של מו"מ לרכישתה של חברה נוספת.עוד מסרו ראשי החברה כי על סדר היום שלה נמצאת פתיחה של מרכז מכירות ולוגיסטיקה בעיר אלמלו שבהולנד, הקמת מפעל לייצור חלבונים מיוחדים בעיר וינגבו שבסין, מפעל שאמור להתחיל בייצור בתחילת 2005, ומפעל נוסף בברזיל.ראשי סולבר היו אופטימיים גם לגבי הביקושים למוצרי החלבונים המיוחדים של החברה, אשר מכירותיהם הסתכמו בכ-13 מיליון דולר ב-2003. בסולבר צופים צמיחה של כ-91% בהכנסות ממכירת החלבונים המיוחדים ב-2004 לרמה של כ-24.9 מיליון דולר וגידול נוסף של כ-70% בהכנסות ממוצרים אלה ב-2005 לרמה של כ-42.5 מיליון דולר.הגידול במכירות החלבונים המיוחדים צפוי להשפיע לטובה גם על רווחיות החברה, שכן מוצרים אלה מאופיינים בשיעורי רווחיות גולמית של כ-39%, בעוד שהרווחיות הגולמית הממוצעת של החברה נעה סביב רמות של כ-20%.סולבר דיווחה ברבעון הראשון של 2004 על צמיחה נאה של 33% בהכנסותיה לרמה של כ-145.4 מיליון שקל, אך עלייה חדה בהוצאות המימון שלה - לרמה של כ-8.6 מיליון שקל בהשוואה להוצאות מימון של 575 אלף שקל ברבעון המקביל - שחקה את הרווח הנקי שלה בכ-36% לרמה של כ-2.6 מיליון שקל. החברה מציגה הרעה ניכרת בתזרים מפעילות שוטפת, אשר היה ברבעון שלילי בשיעור של כ-64.3 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לתזרים חיובי של כ-5.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה נסחרת בבורסה לפי שווי שוק של כ-79.3 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully