וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט המחוזי: דינם של עובדי ציבור המועלים בתפקידם - מאסר

עינב בן יהודה

29.6.2004 / 15:29

הטיל מאסר של 21 חודשים על עובד החברה קדישא שהורשע בקבלת דבר במירמה, גניבה והפרת אמונים; הנאשם יחד עם הממונה עליו נטלו לכיסם כספים שנועדו לחברהבית המשפט המחוזי בבאר שבע פסק עונש מאסר בפועל לעובד ציבור שהורשע בשורה של עבירות. בית המשפט, בראשות השופט יוסף אלון, קבע כי השמירה על טוהר המידות בשירות הציבור מחייבת הטלת עונש מאסר על עובדי ציבור שמעלו בתפקידם.הנאשם עבד בשנים 1998-2003 במועצה הדתית אשקלון כפקיד קבלה של החברה קדישא. במהלך השנים האלו הנאשם והממונה עליו גבו באופן בלתי חוקי למעלה מ-150 אלף שקל אותם חילקו בינהם. הנאשם הודה והורשע עפ"י הודאתו בקבלת דבר במירמה, גניבה, מרמה והפרת אמונים, וקשירת קשר למעשי פשע ועוון - הכל במהלך ובמסגרת עבודתו בשירות הציבור.הנאשם והממונה עליו גבו כספים ממשפחות נפטרים במרמה. בין השאר, גבו כספים ממשפחות נפטרים שאינם תושבי המקום שביקשו לקבור את מתיהם. השניים גבו כספים מאנשים שביקשו לרכוש חלקת קבר, אך שילשלו את הכספים לכיסם תוך ביצוע רישומים כוזבים בספרי המועצה.קצינת המבחן שליוותה את הנאשם המליצה להסתפק בענישתו בתקופת מאסר שתרוצה בעבודות שירות.
בית המשפט בבואו לדון בעונש שיש להטיל על הנאשם, קבע כי לא בציבור לבדו מעל הנאשם, "אלא גם באבלים שמתיהם מוטלים לפניהם לקוברם, אותם עשק ורימה ומהם גנב בשעת שיברם ויגונם. הנאשם התמיד בביצוע מעשי העבירה משך למעלה משנתיים, בהן הפך את משרתו ותפקידו למקור שחיתות ולהפקת תאוות בצע".בית המשפט קבע כי הנסיבות האישיות והמשפחתיות של הנאשם שהוצגו בפניו, הודאתו במעשים והחרטה שהביע "נדחים בחשיבותם מפני רוע מעשיו ומפני מידת הדין הנדרשת בעבירות שבהן הורשע".

בית המשפט גזר על הנאשם מאסר בפועל של 21 חודשים ומאסר על תנאי של 9 חודשים, כאשר התנאי הוא שלא יעבור עבירת רכוש שהינה פשע, תוך שלוש שנים מיום שיחרורו ממאסרו. בנוסף נגזר על הנאשם קנס של 100 אלף שקל אותו עליו לשלם עד תחילת ספטמבר 2004.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully