וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אפיק רום החליטה לפנות לביהמ"ש; תבקש צו מניעה זמני נגד שידורי עדן שזכתה במכרז הערוץ השלישי

רוני קורן-דינר

29.4.2001 / 0:00

כך הוחלט הערב בישיבת דירקטוריון החברה; הקבוצה טוענת כי על פי הנוסחה לחישוב הביד שפורסמה טרם הגשת המכרז, היא הזוכה ולא שידורי עדן

בישיבת דירקטוריון של חברי קבוצת אפיק-רום הערב, הוחלט כי הקבוצה תפנה לבית המשפט ותבקש צו מניעה זמני נגד הזוכה השנייה, קבוצת שידורי עדן. בא כוחה של הקבוצה, עו"ד אמנון זכרוני, יגיש את התביעה והבקשה בימים הקרובים. מנכ"ל שידורי עדן, מוטי קירשנבאום, אמר היום ל-TheMarker.com כי "אין בינתיים שום סיבה שתמנע מאיתנו להמשיך ולעבוד לקראת עליית הערוץ באוקטובר הקרוב, מתוקף בחירתה של הרשות השנייה".

בעלי המניות בקבוצת אפיק רום שהפסידה במכרז לערוץ השלישי, מייסודם של אולפני מימד, קבוצת "הארץ" ויצחק תשובה, טוענים כי בחישוב תוצאות ה"ביד" במכרז נעשתה טעות, שהביאה לזכייתה של קבוצת שידורי עדן. על פי חישובי מועצת הרשות השנייה, שידורי עדן הובילה על אפיק רום בחצי נקודה. המחלוקת בין קבוצת אפיק לרשות השנייה היא על חישוב חלקו של הביד, דמי הזיכיון החד פעמיים שהוצעו במכרז, שמשקלו בבחירת הזוכים היה 30% (ו-70% לתוכן שהציעו הקבוצות).

הד"ר יעקב שיינין, שליווה את בניית המודל הכלכלי של קבוצת אפיק, טוען שעל פי נוסחת החישוב שפירסמה המועצה במכתבי ההבהרה שנשלחו לפני הגשת ההצעות, אפיק היתה אמורה להוביל על שידורי עדן ב-0.9 נקודות. מועצת הרשות השנייה העבירה לידי הקבוצה את הנוסחאות שהשתמשה בהן במכרז, וטוענת מצדה שלא נעשתה כל טעות ונוסחת החישוב לא הוחלפה לאחר הגשת ההצעות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully