וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ECI עולה ב-2%

שירלי יום-טוב

30.6.2004 / 23:30

גילת מוסיפה 2.5% לאחר חוזה בהיקף מוערך של 12 מיליון דולר. אם סיסטמס יורדת 5% לאחר אזהרה של לקסאר המתחרה


לאחר תקופת המתנה ארוכה, שלוותה בדשדוש של השווקים בחודשיים האחרונים, תתפרסם היום ההחלטה על הריבית בארה"ב. המדדים נותרים בינתיים כמעט ללא שינוי לקראת סיום פגישת נציגי הפד והודעת הנגיד גרינספאן, בשעה 21:15 בקירוב, על העלאה צפויה של רבע אחוז לאחר 4 שנים של הורדות ריבית. בעקבות ההעלאה הצפויה תעמוד הריבית על 1.25%, אולם נראה כי לא לאורך זמן רב. כלכלנים העריכו בחודשים האחרונים כי הפד ימשיך להעלות את הריבית, אולם עדיין לא ברור באיזה קצב. לפיכך הערותיו של הנגיד ביחס למה שצפוי בעתיד עשויות להיות מעניינות יותר מהעלאת הריבית עצמה, שהשוק צופה אותה כבר תקופה ארוכה למדי.

היום הוא יום המסחר האחרון לחודש יוני ולרבעון השני. בחודש האחרון הצליח מדד נאסד"ק לעלות ב-2.4% ומתחילת הרבעון הוא הוסיף כ-1.5% בלבד. גם מדד דאו ג'ונס צפוי לסיים את החודש ואת הרבעון במגמה חיובית.

בין הישראליות מוסיפה מניית אי.סי.איי ליהנות מהעליות המאפיינות אותה בחודשים האחרונים, ועולה ב-2% למחיר של 7.1 דולרים בעקבות עסקה גדולה נוספת עליה דיווחה היום החברה. חברת ציוד התקשורת תספק מאות אלפי קווי DSL במהלך השנתיים הקרובות לחברת טלקום אירופית מובילה המספקת תשתיות ושירותים בפס רחב, שאת שמה לא הסגירה. ההסכם מגיע בעקבות שיתוף הפעולה של ECI עם שותף אסטרטגי, ככל הנראה חברת ציוד התקשורת הקנדית נורטל. ההערכות בשוק ההון הן כי ההכנסות ל-ECI מהפרויקט הינן 15 מיליון דולר וכי ברבעון הרביעי של 2004 או בראשון של 2005 היא תתחיל להכיר בהן. במהלך יוני זינקה מניית ECI בכ-33% ושווי השוק של החברה מסתכם ב-754 מיליון דולר.

מניית אם סיסטמס מאבדת 5% למחיר של 14.3 דולר בעקבות אזהרת המתחרה, לקסאר, שדיווחה אמש לאחר המסחר כי הכנסותיה יהיו נמוכות משמעותית מתחזית האנליסטים והיא תעבור להפסד נקי גבוה. אם סיסטמס סירבה להתייחס היום להשפעות אפשריות של האזהרה על החברה, בשל הסמיכות למועד פרסום דו"חות הרבעון השני (ב-19 ליולי), ורונית מאור, סמנכ"לית הכספים, ציינה רק כי "החברה עומדת מאחורי התחזיות שפירסמה". לקסאר סובלת מהתחרות הקשה עם סנדיסק, שחקנית נוספת בשוק המוצרים מבוססי זכרונות פלאש המוכרת מוצר דומה ל-DOK של אם סיסטמס. יחד עם זאת, עיקר ההכנסות של אם סיסטמס ממוצר ה-DOK מגיעות משיתופי פעולה עם חברות כמו IBM ו-HP, המציעות אותו כמוצר משלים למחשבים שהן מוכרות. בנוסף מוכרות לקסאר וסנדיסק כרטיסי זכרון למצלמות דיגטליות - תחום בו לאם סיסטמס אין נגיעה.

מניית טבע מאבדת 0.7% למחיר של 67.3 דולר לאחר הפסד משפטי בארה"ב, ביחס לתרופת ה-Accupril. בית המשפט המחוזי בניו ג'רסי קבע כי הפטנט על התרופה, המיועדת לטיפול ביתר לחץ דם ומיוצרת על ידי חברת Warner-Lambert (חברה בת של פייזר), עודנו תקף. בכוונת טבע להגיש ערעור מיידי על החלטה זו של בית המשפט המחוזי. טבע קיבלה את אישור ה-FDA לשיווק גירסה גנרית של התרופה כבר לפני שנה, אך בינתיים לא תוכל לעשות כן. מדובר בתרופה עם היקף מכירות שנתי של כ-600 מיליון דולר.

הודעה של חברת גילת על חוזה חדש בוונצואלה מסייעת למניה לשבור ירידה של כ-14% מיום שישי האחרון, ולעלות ב-2.5% למחיר של 5.9 דולרים. גילת תפרוש רשת לוויינית שתכלול 5,000 יחידות VSAT בחוזה שהיקפו מוערך בכ-12 מיליון דולר, מתוך פרויקט בהיקף כולל של מעל 60 מיליון דולר. הרשת תשמש להעברת נתונים ממשאל עם שייערך בוונצואלה במחצית אוגוסט.

חברת אי.סי.טל ממשיכה לנסות לארגן את שורותיה מחדש בעקבות מכירת עסקיה הבטחוניים לורינט וההידרדרות המתמשכת בעסקי החברה. ל-TheMarker נודע כי אתמול כינס איתן נאור, מנכ"ל החברה, את העובדים בישראל והודיע להם כי במסגרת השינויים האסטרטגיים בחברה החברה תפטר בתקופה הקרובה 70 עובדים, כ-38% מכוח האדם שלה. ההערכות הן כי 40 עובדים בישראל יפוטרו והם כבר קיבלו לידם את מכתבי הפיטורים. בשעה זו עולה המניה ב-7.5% למחיר של 2.9 דולרים, בהמשך לעלייה של כ-6% אתמול בעקבות חוזה חדש עם אינטרנט זהב. אולם עליות אלו רחוקות עדיין מלתקן צניחה של 45% מתחילת השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully