וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רפק אלקטרוניקה מפרסמת טיוטת תשקיף של רפ"ק טכנולוגיות במטרה לרשום אותה למסחר בבורסה

גולן פרידנפלד

30.4.2001 / 11:29

רפק טכנולוגיות תכלול את פעילות מערכות הדלק האוטומטיות, פעילות מערכות הכרטוס לאוטובוסים ופעילויות בתחום הכרטיסים החכמים

חברת רפק אלקטרוניקה הגישה טיוטת תשקיף להנפקתה של הפעילות הטכנולוגית שלה תחת השם רפ"ק טכנולוגיות. החברה החדשה תרכז את פעילות הפיתוח, הייצור והשיווק של מוצרי תדלוק אוטומטי (דלקן) של ציי רכב ומונים למוניות המרוכזים בחברת אורפק תעשיות (100%), פעילות מערכות כרטוס ואיסוף נתונים לאוטובוסים המרוכזת בחברת טרנסווי (78%), ופעילויות בתחום פיתוחי הכרטיס החכם.

במסגרת הפיצול יופחת ההון העצמי של רפ"ק אלקטרוניקה בסכום כולל של 36.4 מיליון שקל, שמתוכם 22.4 מיליון שקל המיוחסים ליתרת העודפים שבמאזן החברה. על פי טיוטת התשקיף יירשמו למסחר כ-5.7 מיליון מניות רגילות, כך שכל מחזיק במניה של רפ"ק אלקטרוניקה יהיה זכאי להחזיק מניה אחת של רפ"ק טכנולוגיות. גם בעלי האג"חים של רפ"ק, אשר ימירו את האג"ח למניה, יהיו זכאים לקבל מניה אחת של רפ"ק טכנולוגיות כנגד כל מניה של רפ"ק אלקטרוניקה לה יהיו זכאים.

רפק אלקטרוניקה רשמה בשנת 2000 הכנסות שהסתכמו ב-178 מיליון שקל לעומת 221 מיליון שקל ב-1999. הפעילות הטכנולוגית המפוצלת תרמה למחזור המכירות של החברה כ-89 מיליון שקל. הרווח התפעולי של רפ"ק הסתכם בשנת 2000 בכ-15 מיליון שקל, וממנו ניתן לייחס לפעילות הטכנולוגית של רפ"ק כ-4 מיליון שקל. פעילות מערכות התדלוק האוטומטיות, שיהיו מרוכזות בחברה החדשה, כאמור, גדלו בכ-28% בשנת 2000, כשעיקר הגידול מיוחס למכירות המוגברות באירופה, בטורקיה ובדרום אפריקה.

באפריל 2000 הקימו רפק וחברת Arrow Electronics חברת בת משותפת, אשר מוחזקת על ידי חברת ארו ב-51% ועל ידי רפק ב-49%. חברה זו, העוסקת בתחום הרכיבים האלקטרוניים, תרמה למחזור המכירות הכללי של רפק כ-133 מיליון שקל בשנת 2000, כך שמחזור המכירות של רפק, כולל החברה הבת ארו-רפק, הסתכם ב-311 מיליון שקל ושיקף גידול של כ-40% לעומת שנת 1999.

רפק רכשה בשלהי שנת 1999, במסגרת הסכם עם חברת SCI האמריקאית, 10% מהון המניות של השלוחות הישראליות של החברה האמריקאית. עיקר פעילותן של חברות אלו הוא רכישה של פעילות ייצור מחברת אי.סי.איי ורכישה מטלרד של פעילות הייצור שלה המיוחסת למפעל במעלות. סה"כ ההשקעה של רפ"ק בשני החברות הללו הסתכמה ב-34.8 מיליון שקל, מתוכם כ-9.6 מיליון בהון המניות, וכ-25.1 מיליון שקל בהלוואה לבעלי המניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully