וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדוור ממשיכה לספק את הסחורה: צמיחה שנתית של 96%; מותירה את התחזיות ל-2001 על כנן

גתית פנקס

30.4.2001 / 11:12

רועי זיסאפל, נשיא החברה: "למרות ההאטה בשוק, ההכנסות מכל האזורים הגיאוגרפיים מוסיפות להיות חזקות"; החברה מקווה לצמוח בכ-50% השנה בשורת ההכנסות

חברת רדוור מתחילה להסתמן כחברה הציבורית המוצלחת ביותר מקבוצת רד-בינת של יהודה וזהר זיסאפל, והדו"חות הרבעוניים ששיגרה הבוקר החברה לוול סטריט בהחלט מספקים הוכחה נוספת לכך.

רדוור, המתמחה בניתוב עומסים באינטרנט (ITM), מעולם לא פירסמה אזהרת רווח - שגם זה אולי הישג בימים אלה - ומאז היותה ציבורית היא מצליחה כל רבעון לספק את הסחורה בצורת עלייה מתמדת ועוקבת בשורת ההכנסות, ושיפור של השורה התחתונה. למעשה, כבר לפני שנתיים דיברה החברה על טווח הכנסות של 59-54 מיליון דולר ב-2001, והיום היא מותירה תחזית זו על כנה - בהחלט לא אקט שכיח בימים אלה.

רדוור הודיעה היום כי הכנסותיה ברבעון הראשון של השנה הסתכמו ב-12.8 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים, אך נמוך במעט מתחזית פייפר ג'פרי שקיווה להכנסות של 13 מיליון דולר. כך או כך, היה זה הרבעון התשיעי במספר בו החברה נהנית מצמיחה בהכנסות, שגדלו ב-96% מהרבעון המקביל וב-4% מהרבעון הקודם.

"פרט לחברת צ'ק פוינט אני לא מכיר אף חברה שעמדה בתחזיות בצורה כזו והציגה שיעורי צמיחה כאלה", אומר לנו היום מאיר משה, סמנכ"ל הכספים של החברה. התמונה נותרת ורודה גם ככל שיורדים למטה בדו"ח הרווח וההפסד של החברה: שולי הרווח הגולמי של רדוור הם בהחלט יציבים וגבוהים, והיוו ברבעון הראשון של השנה כ-83.5% מהמכירות. ב-2000 עברה החברה לרווח תפעולי, שהסתכם ברבעון הראשון של 2001 ב-201 מיליון דולר.

זינוק של 140% ברווח

בשורת הרווח הנקי הצליחה החברה לעקוף בקלילות את התחזיות הממוצעות בוול סטריט שעה שדיווחה על רווח של 2 מיליון דולר ברבעון או 12 סנט למניה. רווח זה למניה בדיוק הציגה החברה גם ברבעון שעבר, והוא מייצג זינוק של 140% מזה ברבעון המקביל. האנליסטים קיוו בממוצע לרווח של 10 סנטים למניה.

טרם פרסום תוצאותיה הכספיות של החברה, היו ההערכות בקרב חלק מבתי ההשקעות כי הנהלת החברה אופטימית מדי. כך, למשל, בקרדן שוקי הון אמרו כי ציפיותיה של רדוור להכנסות של 13-12.5 מיליון דולר ברבעון הן קשות להשגה, ולא מן הנמנע שהחברה תוריד תחזיות אלה בהמשך - דבר שלא עשתה. מעבר לכך, הם העריכו כי תזיות החברה לצמיחה שנתית של כ-50% הן אופטימיות מדי, אך היום מסתבר שהחברה רואה בהן בהחלט מייצגות.

היה זה הרבעון השישי ברציפות בו רדוור הציגה רווחיות. רועי זיסאפל, נשיא ומנכ"ל רדוור, אמר כי "ההכנסות שלנו משקפות את המובילות הטכנולוגית שלנו, וחרף ההאטה בשוק, המשכנו לעמוד בציפיות השוק עם מכירות גבוהות בכל האזורים ובכל ערוצי המכירה". וכך, 47% מהכנסות החברה ברבעון נבעו מארה"ב, ו-53% משאר העולם.

"אין לנו תעודות ביטוח, אבל אנחנו מגדירים את עצמנו כמי שעם רגליים על הקרקע", אומר מאיר משה, סמנכ"ל הכספים של רדוור. "אנחנו נמצאים בקשר הדוק עם כל ערוצי המכירה שלנו, יודעים מה נמצא היום ב-Pipeline, ועל סמך נסיון העבר והעובדה ש-40% מהמכירות שלנו מקורן בלקוחות חוזרים, אנחנו יכולים לומר שנעמוד ביעדים לשנה כולה", הוא אומר. רדוור, אם כך, מקווה להכנסות של 59-54 מיליון דולר ב-2001 כולה ולרווח של 49-45 סנט למניה.

אז כיצד קורה שהחברה אינה חווה ירידה בביקושים למוצריה? משה מספק את הנוסחה: "מעבר להנהלה טובה ועובדים טובים, החשיפה שלנו לסגמנט הבעייתי - שכולל בעיקר חברות מסחר אלקטרוני ודוט.קום - היא ברמה של 10% בלבד מההכנסות שלנו.

דגש על השווקים האירופי והאסייתי

"כבר בסוף 1999 התחלנו לאבחן מגמה לפיה השוק האירופי והאסייתי יצמחו בצורה מהירה יותר מזה האמריקאי, ולכן פתחנו שם 8 משרדים בשנה אחת כדי להצליח לחדור בצורה טובה לשוק. בנוסף, אין לנו אף לקוח שמהווה יותר מ-10% מהמכירות שלנו, ויש לנו 4 קווי מוצרים עיקריים בעוד למתחרים שלנו, שאף פירסמו אזהרות רווח לרבעון, יש 2-1 בלבד".

רדוור מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות ITM - Internet Traffic Management, המאפשרים זמינות גבוהה ורציפה לאתרי אינטרנט, שירותים, יישומים ותוכן המבוססים על פרוטוקול האינטרנט. החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 257 מיליון דולר.

את הרבעון הראשון סיימה רדוור עם 130.1 מיליון דולר בקופה. "הכסף בקופה נועד באופן עקרוני להתפתחות עסקית של החברה", אומר משה. "עם זאת אנחנו מעוניינים מאוד לרכוש טכנולוגיות שיאפשרו לנו להקטין את זמן ההגעה שלנו לשוק. לפי אנליסטים טכניים, יש לנו היום יתרון של שנה על המתחרים, ואנחנו רוצים להגדיל אותו אף מעבר לכך".

לדבריו, מגעים שהיו עד כה לרכישת חברות נפלו או לאור אי התאמה טכנולוגית, או על רקע בעיה של הערכת שווי. "אנחנו לא מתכוונים לבצע שום רכישה שתדלל בצורה דרמטית את בעלי המניות הקיימים שלנו, ובהחלט יש חברות שאנחנו איתם במו"מ מתקדם", הוא אומר.

משה אף מציין כי החברה הגדילה השנה בכ-9% את מצבת כוח האדם שלה, וכיום יש לה 255 עובדים ברחבי העולם. "התוכנית שלנו השנה היא לחתום על הסכמי OEM נוספים פרט ל-3 הקיימים שלנו, ולהמשיך לצמוח גם מכיוון כוח האדם", מסכם משה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully