וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שנה וחצי מאסר על תנאי ליצחק מרדכי

הארץ

30.4.2001 / 15:11

ביהמ"ש החליט על העונש ברוב של שניים מול אחת; מרדכי: אערער על פסק הדין

מאת שירות "הארץ"

שנה וחצי מאסר על תנאי נגזרו על השר לשעבר יצחק מרדכי. כך החליטו שופטי בית משפט השלום בירושלים יעקב צבן, רבקה פרידמן-פלדמן ורפי כרמל.

מרדכי הורשע בביצוע מעשים מגונים, חלקם בכפייה, בשתי נשים. אחת מהן, קצינה ששירתה בלשכתו של מרדכי לפני תשע שנים כשהיה אלוף פיקוד הצפון והשנייה, פעילה בליכוד שרצתה לעבוד בלשכתו כשהיה שר הביטחון לפני כחמש שנים. לשם כך היא ביקרה בדירתו.

התביעה דרשה להטיל על מרדכי מאסר בפועל ולא עבודות שירות וכן מאסר על תנאי. כמו כן דרשה התביעה לקבוע כי יש קלון במעשיו של מרדכי. העונש המירבי על מעשה מגונה בכפייה הוא שבע שנות מאסר, אבל התובע, עו"ד אלי אברבנאל, הודיע כי לא ידרוש תקופת מאסר כה ארוכה. הוא מסכים עם הסניגור, עו"ד יאיר גולן, כי יש להביא בחשבון את תרומתו הרבה של מרדכי לביטחון המדינה ואת העובדה שהוא כבר נענש בעצם הרשעתו והפגיעה בקרירה הציבורית שלו, אבל לדעתו אין בכל אלה כדי להצדיק הסתפקות בעבודות שירות.

ההגנה ביקשה שלא לגזור על מרדכי כל עונש. כמו כן התבקשו השופטים לקבוע כי אין במעשים שבהם הורשע מרדכי משום קלון. עו"ד גולן טען כי מרדכי כבר נשפט, הורשע ונענש בידי התקשורת, ששיתפה, לטענתו, פעולה עם המשטרה. לטענתו, ה"חקירה חסרת התקדים בהיקפה נגד מרדכי, בליווי מסע תקשורת צעקני" הרסו את חייו המשפחתיים והציבוריים של האיש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully