וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגמת העליות בנאסד"ק מתמתנת; הדאו עבר לירידות; רדוור מזנקת ב-20%

גיא ימין

30.4.2001 / 22:28

העליות במניה - בעקבות תוצאותיה הרבעוניות שהתפרסמו היום; מניית דלתא 3 מנתרת בכ-30%; קומברס מאבדת כ-4% לאחר הודעת הפיטורים

המגמה החיובית שאיפיינה את המסחר במניות הטכנולוגיה לאורך המסחר היום מתמתנת עתה, ובשעה זו מוסיף הנאסד"ק 1.4% בלבד, לאחר שכבר עלה ב-4% במהלך היום. מדד הדאו ג'ונס עבר לירידות של 0.8% לאחר שמרבית היום אופיין בעליות.

מניות רשתות התקשורת בולטות בעליות חדות, על רקע דו"ח חיובי מצד בית ההשקעות WR האמברכט. האנליסטים מעריכים כי ה-Carriers השונים, בהם וריזון (סימול VZ) ו-וורלדקום (סימול WCOM) , הגדילו את הוצאותיהם על ציוד תקשורת במהלך הרבעון הראשון, או במלים של מחברי הדו"ח - ההוצאה הכללית היא "ענקית". בעקבות הערכה זו של בית ההשקעות עולה מניית סיסקו ב-7.7%.

מדד הנאסד"ק מקבל היום סיוע בדמותם של נתונים מקרו כלכליים שמעידים על חוסן יחסי של הכלכלה האמריקאית. היום התפרסמו נתונים בדבר ההכנסה האישית והוצאות הצרכנים בחודש מארס, ואלו הציגו תמונה מעודדת בדבר הנכונות לצרוך בשוק האמריקאי. ההוצאות בחודש מארס עלו ב-0.3%, לעומת עלייה של 0.2% בפברואר ותחת התחזיות לעלייה של 0.2% בלבד.

עלייה נרשמה גם בהכנסה האישית, שהוסיפה 0.5% - עלייה זהה לזו שבחודש פברואר וגבוה מתחזיות האנליסטים לעלייה של 0.4%. נתונים אלה מתווספים לתוצר המקומי הגולמי לרבעון הראשון, שהתפרסם ביום שישי האחרון והצביע על עלייה גדולה מהתחזיות.

חדשות מעודדות מתקבלות מכיוונן של הקרנות הגדולות בארה"ב. אלו הזרימו לשווקים 5.6 מיליארד דולר בשלושת ימי המסחר שהסתיימו ב-26 באפריל, יום חמישי האחרון, במגמה שלא נראתה מזה זמן רב. הצטברות גורמים זו מאפשרת לפעילים בשוק האמריקאי לצאת בהצהרות חדשות-ישנות כגון "סופו של השוק הדובי" ו"עלייה מהתחתית".

בריזקום וטקנומטיקס פירסמו ועולות

המניות הישראליות נסחרות במגמה חיובית כללית, בהתאם לכיוון המסחר בוול סטריט עתה. בולטת בעליות במחזור גדול מניית רדוור , שפירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון לפני המסחר. מניית החברה, המתמחה בניתוב עומסים באינטרנט, מזנקת ב-20.3% במחזור של כפי 5 מהממוצע למחיר של 17.5 דולר, המשקף לה שווי של כ-275 מיליון דולר.

ייתכן שההודעה החשובה שבאה מכיוון רדוור היא שביכולתה לעמוד בתחזיות המוקדמות שלה. הנהלת החברה הודיעה היום כי היא מותירה על כנה את תחזית המכירות ל-2001 המסתכמת ב-59-54 מיליון דולר ואת תחזית הרווח - של 49-45 סנט למניה.

רדוור דיווחה כי מכירותיה הסתכמו ב-12.8 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים, אך נמוך במעט מתחזית פייפר ג'פרי שקיווה להכנסות של 13 מיליון דולר. בשורת הרווח הנקי הציגה רדוור רווח של 12 סנט למניה, עלייה של 140% לעומת הרבעון המקביל. תחזית האנליסטים הממוצעת היתה לרווח של 10 סנט למניה בלבד.

גם טקנומטיקס מטפסת בעקבות הדו"חות במחזור גדול, על אף שבמקרה של חברה זו התמונה ברורה פחות. טקנומטיקס, המתמחה בפתרונות ייצור אלקטרוניים, דיווחה היום על עלייה בהפסד למניה ל-34 סנט, לעומת 30 סנט למניה ברבעון המקביל, אך בשעה זו מוסיפה מניית החברה 9.1% למחיר של 6 דולרים.

דלתא 3 מזנקת במחזור של פי 3 מהממוצע

מעדנה נהנות היום גם מניות האלחוט הישראליות, ובהן סרגון , שמוסיפה 13% למחיר של 2.8 דולרים. מדובר בנחמה קטנה למשקיעים במניה, שאיבדה יותר מ-20% מאז פירסמה החברה את תוצאותיה הרבעוניות בשבוע שעבר וכ-80% מתחילת השנה. גם בריזקום ופלוור , שצפויות לפרסם את תוצאותיהן לרבעון מחר לפני המסחר, עולות ב-6.5% וב-12.2%, בהתאמה.

המנצחת הגדולה של היום עד כה היא דלתא שלוש , שדיווחה היום על מינוי של דירקטוריון חדש לחברה. מניית החברה, המספקת שירותי IP, מזנקת עתה ב-31.3% למחיר של 1.1 דולרים במחזור של כפי 3 מהממוצע.

קומברס בולטת בצד היורדות

על רקע המגמה החד משמעית במניות הישראליות היום בולטת קומברס בירידה של 4.2% למחיר של 67.1 דולר. החברה, המתמחה במערכות תוכנה וחומרה לשירותי מולטימדיה מתקדמים מבוססי רשתות, הודיעה היום כי מכירותיה ברבעון הראשון הסתכמו ב-356 מיליון דולר - צמיחה של כ-33% מהרבעון המקביל, אך מה שמיקד עניין היתה הודעת החברה בדבר פיטוריהם הצפויים של 400 עובדים, כ-6% מכוח האדם בחברה.

על אף הפיטורים, אותם כינתה הנהלת החברה "אסטרטגיים", מקווה קומברס כי תצליח לרשום הכנסות של כ-1.52 מיליארד דולר בשנה הקרובה - או במלים אחרות: צמיחה של 100%.

לאחר המסחר היום יפרסמו דו"חות מספר חברות ישראליות: מטאלינק מוסיפה 8% למחיר של 9.3 דולרים; אינדיגו מוסיפה 7.5% למחיר של 4.3 דולרים וקליקסופטוור רושמת עלייה של 7.5% למחיר של 1.2 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully