וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות במניות הטכנולוגיה: הנאסד"ק הוסיף 2%; רדוור זינקה ב-25% לאחר הדו"חות

גיא ימין

30.4.2001 / 23:35

החברה דיווחה על עלייה של 140% ברווח הנקי; דלתא שלוש נסקה בכ-30%; סרגון רשמה עלייה של 13%

המגמה החיובית שאיפיינה את המסחר במניות הטכנולוגיה לאורך המסחר התמתנה בשעות המסחר האחרונות, ובסיום עלה הנאסד"ק ב-2% לרמה של 2,116.5 נקודות, לאחר שכבר עלה ב-4% במהלך המסחר. מדד הדאו ג'ונס לא הצליח לשמור על מומנטום חיובי, והוא סיים את המסחר בירידה של 0.7% לרמה של 10,735 נקודות. ההערכה בשוק היא כי המדובר במימוש רווחים לאחר עלייה מצטברת של 2.2% בשבוע החולף, ובתנועה לעבר השקעה במניות הטכנולוגיה תחת השקעות שמרניות יותר במניות הבלו צ'יפ.

מבין מניות הטכנולוגיה בלטו מניות רשתות התקשורת בעליות נאות, על רקע דו"ח חיובי מצד בית ההשקעות WR האמברכט. האנליסטים מעריכים כי ה-Carriers השונים, בהם וריזון (סימול VZ) ו-וורלדקום (סימול WCOM) , הגדילו את הוצאותיהם על ציוד תקשורת במהלך הרבעון הראשון, או במלים של מחברי הדו"ח - ההוצאה הכללית היא "ענקית". בעקבות הערכה זו של בית ההשקעות זינקה מניית סיסקו ב-8.9%. גם מניות השבבים נהנו מעליות, ומדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה (SOX) הוסיף 3.1%.

הנכונות לצרוך באפריל עלתה

מדד הנאסד"ק קיבל היום סיוע בדמותם של נתונים מקרו כלכליים שמעידים על חוסן יחסי של הכלכלה האמריקאית. היום התפרסמו נתונים בדבר ההכנסה האישית והוצאות הצרכנים בחודש מארס, ואלו הציגו תמונה מעודדת בדבר הנכונות לצרוך בשוק האמריקאי. ההוצאות בחודש מארס עלו ב-0.3%, לעומת עלייה של 0.2% בפברואר ותחת התחזיות לעלייה של 0.2% בלבד.

עלייה נרשמה גם בהכנסה האישית, שהוסיפה 0.5% - עלייה זהה לזו שבחודש פברואר וגבוה מתחזיות האנליסטים לעלייה של 0.4%. נתונים אלה מתווספים לתוצר המקומי הגולמי לרבעון הראשון, שהתפרסם ביום שישי האחרון והצביע על עלייה גדולה מהתחזיות.

חדשות מעודדות התקבלו מכיוונן של הקרנות הגדולות בארה"ב. אלו הזרימו לשווקים 5.6 מיליארד דולר בשלושת ימי המסחר שהסתיימו ב-26 באפריל, יום חמישי האחרון, במגמה שלא נראתה מזה זמן רב. הצטברות גורמים זו איפשרה לפעילים בשוק האמריקאי לצאת בהצהרות חדשות-ישנות כגון "סופו של השוק הדובי" ו"עלייה מהתחתית", שדעכו עם ההיחלשות בעליות בנאסד"ק והמעבר לירידות בדאו.

רדוור ריכזה מחזור של יותר מפי 5 מהממוצע

המניות הישראליות נסחרו במגמה חיובית כללית, בהתאם לכיוון המסחר בנאסד"ק. בלטה במחזור של יותר מפי 5 מהממוצע רדוור , שפירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון לפני המסחר. מניית החברה, המתמחה בניתוב עומסים באינטרנט, זינקה היום ב-25% למחיר של 18.1 דולר, המשקף לה שווי של כ-285 מיליון דולר.

ייתכן שההודעה החשובה שבאה מכיוון רדוור היא שביכולתה לעמוד בתחזיות המוקדמות שלה. הנהלת החברה הודיעה היום כי היא מותירה על כנה את תחזית המכירות ל-2001 המסתכמת ב-59-54 מיליון דולר ואת תחזית הרווח - של 49-45 סנט למניה.

רדוור דיווחה כי מכירותיה הסתכמו ב-12.8 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים, אך נמוך במעט מתחזית פייפר ג'פרי שקיווה להכנסות של 13 מיליון דולר. בשורת הרווח הנקי הציגה רדוור רווח של 12 סנט למניה, עלייה של 140% לעומת הרבעון המקביל. תחזית האנליסטים הממוצעת היתה לרווח של 10 סנט למניה בלבד.

גם טקנומטיקס מטפסת בעקבות הדו"חות במחזור גדול, על אף שבמקרה של חברה זו התמונה ברורה פחות. טקנומטיקס, המתמחה בפתרונות ייצור אלקטרוניים, דיווחה היום על עלייה בהפסד למניה ל-34 סנט, לעומת 30 סנט למניה ברבעון המקביל, אך את היום סיימה מניית החברה בעלייה של 10% למחיר של 6.1 דולרים.

עליות גם במניות האלחוט

מעדנה נהנו היום גם חלק ממניות האלחוט הישראליות, ובהן סרגון , שהוסיפה 13% למחיר של 2.8 דולרים. מדובר בנחמה קטנה למשקיעים במניה, שאיבדה יותר מ-20% מאז פירסמה החברה את תוצאותיה הרבעוניות בשבוע שעבר וכ-80% מתחילת השנה. גם בריזקום ופלוור , שצפויות לפרסם את תוצאותיהן לרבעון מחר לפני המסחר, עלו ב-6.3% וב-6.8%, בהתאמה.

המנצחת הגדולה של היום היתה ללא ספק דלתא שלוש , שדיווחה היום על מינוי של דירקטוריון חדש לחברה. מניית החברה, המספקת שירותי IP, נסקה ב-31.3% למחיר של 1.1 דולרים במחזור של כפי 3 מהממוצע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully