וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"קללת" הרבעון הראשון של אינדיגו: חזרה להפסד לאחר רווחיות ברבעון הרביעי

גיא ימין

1.5.2001 / 0:11

אינדיגו הציגה הפסד של 3 סנט למניה, לעומת אזהרתה להפסד של 4 סנט למניה; הכנסות של 42.6 מיליון דולר - מכירות שיא לתקופת הרבעון הראשון

לאחר שפירסמה אינדיגו את תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2000, בהם הציגה רווח של 3 סנט למניה, הזהירה הנהלת החברה כי זו לא תוכל להמשיך ולהציג רווחים גם ברבעון הראשון של 2001. היום "פורעת" הנהלת אינדיגו את החוב כשהיא מציגה הפסד של 3 סנט למניה, טוב יותר מהערכתה המוקדמת כי תרשום הפסד של 4 סנט למניה, אך גרוע מתחזיות האנליסטים להפסד של 2 סנט למניה.

עסקיה של אינדיגו מאופיינים במחזוריות, כאשר בדרך כלל הרבעונים האחרונים הם החזקים עבור החברה. ואכן, ברבעון הראשון של השנה מציגה אינדיגו הכנסות של 42.6 מיליון דולר בלבד, בהתאם לתחזיות האנליסטים אומנם, אך תחת מכירות של 49.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2000. הכנסות אלה מהוות שיא לרבעון הראשון, והן מבטאות עלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל.

אינדיגו נאלצה להוריד מחירים

ברבעון הראשון חוותה אינדיגו לחץ מחירים, כפי שכבר צפתה באזהרת הרווח. וכך, עלייה של 20% במספר הדפים המודפסים על ידי לקוחותיה של אינדיגו נוטרלה על ידי תמחור נמוך יותר של המוצרים המתכלים וההכנסות משירותים.

"אנו מעודדים מהתוצאות ברבעון הראשון ומההתקדמות שאינדיגו מבצעת בחזיתות שונות", אומר בתגובה לדו"חות בני לנדא, יו"ר ומנכ"ל החברה. לנדא הוסיף כי השוק נע לעבר מדפסות דיגיטליות, וכי יש גידול בביקוש למדפסות ה-UltraStream 2000.

מדפסת זו היא ספינת הדגל של אינדיגו, והיא היוותה את מנוע הצמיחה העיקרי של החברה ברבעון הרביעי של 2000. מכונות אלו מציעות מהירות הדפסה גבוהה במיוחד, ובאינדיגו מעריכים היום כי גם לקוחותיה הוותיקים של החברה ימירו את המדפסות הדיגיטליות המיושנות יותר לאולטרא-סטרים החדשה.

HP תרמה להכנסות מימון של מיליון דולר

אינדיגו לא שילבה בתוצאותיה הכספיות הודעה בדבר תחילת שיווקן של מכונות הדפוס שלה במסגרת הסכם ה-OEM עם HP, שנחתם ברבעון השלישי של 2000. חברת HP צפויה לשווק מכונות דפוס המבוססות על מנוע ההדפסה של מכונת האי-פרינט-פרו של אינדיגו תחת שם המותג HP, אך עם פרסום התוצאות לרבעון הרביעי של 2000 העריך לנדא כי ההסכם לא ימצא ביטויו בשורת המכירות במהלך 2001.

במקביל להסכם השיווק, השקיעה HP כ-100 מיליון דולר בהון המניות של אינדיגו כבסיס לפיתוחים משותפים בין שתי החברות. הסכם זה סייע לאינדיגו להציג הכנסות מימון של כמיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully