וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דו"ח משרד הסחר בארה"ב: מדיניות שמירת זכויות הקניין הרוחני בישראל מוטלת בספק

סוכנויות הידיעות

1.5.2001 / 0:42

כמו כן פירסם את רשימת המדינות הפוגעות ביצואניות אמריקאיות, ביניהן יפאן; סנקציות יינקטו נגדן אם לא יסירו את מכשולי הסחר

משרד הסחר בארה"ב פירסם היום דו"ח שנתי ("סופר 301"), בו הוא מפרט את המדינות הפוגעות ביצואניות אמריקאיות. על מספר מדינות, ביניהן יפאן, ברזיל ודרום קוריאה, יוטלו סנקציות אם לא יסירו את המכשולים על סחר במוצרים אמריקאיים. ישראל נכללה ברשימת המדינות שמדיניות שמירת זכויות הקניין הרוחני שלהן מוטלת בספק.

משרד הסחר פירסמה גם רשימה של מדינות שנוהלי השמירה על זכויות היוצרים וזכויות הפטנט בהן תיבדק בקפידה, על מנת לוודא שהן אינן פוגעות בחברות אמריקאיות המשתתפות במכרזים לקבלת חוזים מחוץ לארה"ב.

בדו"ח המסקר מדינות המפרות זכויות יוצרים וזכויות פטנט הוגדרו האיחוד האירופי ו-15 מדינות נוספות כ-``priority watch list'', בנושא שמירת זכויות קניין רוחני. על 15 המדינות נמנות ישראל, ארגנטינה, רוסיה ומצרים.

הנימוקים המרכזיים לאי שינוי דירוגה של ישראל ברשימה המחמירה הם המשך זיופי תקליטורים ותוכנות, והאישור לפתח תרופות גנריות (תרופות המשך שפיתוחן מתבסס על תרופות קיימות) בתקופת ההגנה על הפטנט של התרופות המקוריות.

במשרד התעשייה והמסחר, המרכז את המגעים הממשלתיים מול ארה"ב, הביעו אכזבה מההחלטה. במשרד קיוו כי ארה"ב תחזיר את ישראל לרשימת המדינות שבהן הפרות זכויות היוצרים חמורות פחות, בה נכללה ישראל עד לפני שנתיים. "הפעילות המוגברת שנעשתה בישראל בשנה האחרונה לשמירת זכויות יוצרים זכתה להכרה רחבה, שחבל שלא באה לידי ביטוי בדירוג של משרד הסחר האמריקאי", אמרו בתמ"ס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully