וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה בקריאה ראשונה בכנסת הצעת החוק לפיה הרפורמה בנדל"ן תוארך עד ה-31 בדצמבר 2005

צבי זרחיה

6.7.2004 / 12:19

הרפורמה בנדל"ן, הכוללת מתן הטבות מס לעסקות בענף, תוארך עד ה-31 בדצמבר 2005. כך עולה מהצעת חוק ממשלתית שאושרה היום בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. הצעת החוק הועברה לוועדת הכספים לצורך הכנתה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. במהלך הדיונים היא תאוחד עם הצעת חוק פרטית



הרפורמה בנדל"ן, הכוללת מתן הטבות מס לעסקות בענף, תוארך עד ה-31 בדצמבר 2005. כך עולה מהצעת חוק ממשלתית שאושרה היום בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.



הצעת החוק הועברה לוועדת הכספים לצורך הכנתה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. במהלך הדיונים היא תאוחד עם הצעת חוק פרטית שחלקה דומה להצעת החוק הממשלתית, שהוגשה על ידי ח"כ אהוד רצאבי (שינוי).



המדובר ברפורמה שגובשה לפני שנתיים לפי המלצות ועדה ציבורית בראשות נציב מס ההכנסה לשעבר, רו"ח יאיר רבינוביץ. תוקף ההטבות הללו פג בסוף שנת 2003, וכעת מבקשת הממשלה להאריכן בשנתיים.



שר התחבורה מאיר שטרית, ששימש עד לפני ימים ספורים כשר במשרד האוצר, הציג את הצעת החוק ואמר כי, "מטרתה של הצעת החוק היא להקל על הציבור הגדול. אנו מאריכים את את התקופה ומגדילים את ההקלות כדי לעדד את הפעילות בענף".



בהצעת החוק מוצע להאריך בין היתר את ההקלות הבאות במס: עסקות קומבינציה; מכירה של שירותי בנייה תמורת חלק מהמקרקעין, לפיהם יוכלו הצדדים לבחור כי רוב המס יחול ביום סיום הבנייה או מיום מכירת זכויות המקרקעין; פטור ממס שבח וממס רכישה עבור אופציות מקרקעין וחילוף זכויות במקרקעין.



עוד מוצע, כי העברת זכויות במקרקעין שנעשתה בשל הליכי גירושין תזכה בהקלות במס גם אם נעשתה לפי פס"ד של ערכאה שיפוטית כלשהי, המוסמכת לדון בענייני גירושין, (ולא רק ע"י בה"ד הרבני) גם אם לא ניתן גט.

רצאבי העריך אתמול כי ועדת הכספים תקיים דיונים רבים וארוכים בהצעת החוק לנוכח מורכבותה הרבה וההתנגדויות לאחדים מסעיפיה, שמושמעות על ידי נציגי הארגונים השונים, כגון לשכת עו"ד, לשכת רו"ח ועוד. להערכתו, השלמת החקיקה בקריאה השנייה והשלישית תעשה לכל המוקדם בסוף אוקטובר 2004 - קרי, 10 חודשים לאחר שפגו תוקפן של ההטבות הקודמות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully