וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בולוס גד תיירות: החברה תפעיל מחדש את אניית השעשועים

אלי דניאל

1.5.2001 / 9:56

חתמה על הסכם חדש לחכירת אנייה שתשמש כמלון צף; לחברה ניתנה אופציה לרכוש את האנייה; כזכור, בחודש נובמבר 2000 הפסיקה החברה את פעילות האנייה בשל האירועים הבטחוניים

חברת בולוס גד תיירות ומלונאות , מקבוצת בולוס גד שבשליטת משפחת בולוס, מדווחת על חידוש פעילותה בתחום שיט התענוגות ואוניות השעשועים - פעילות שהופסקה בחודש נובמבר 2000 בעקבות האירועים הבטחוניים.

הבוקר הודיעה החברה כי היא חתמה שלשום על הסכם לחכירת אנייה, לצורך המשך פעילותה בתחום השיט, המלון הצף והבידור. זאת בהתאם לתוכניותיה, כפי שבאו לידי ביטוי בתשקיף שפירסמה בחודש יולי 2000.

על פי ההסכם, באם יתברר לחברה, בתוך שלושה חודשים מהפעלת האנייה כי ההפעלה תואמת את ציפיותיה, יהפוך הסכם החכירה להסכם רכישה, והחברה תקנה את האנייה. לעומת זאת, אם ציפיות החברה מהפעלת האנייה לא תתממשנה, תמשיך החברה לחכור את האנייה. תחילת הפעלת האנייה צפויה להיות במהלך החודש הנוכחי.

בולוס גד תיירות עוסקת בפרויקטים של תיירות ונופש. כאמור לעיל, עד לתחילת האירועים הבטחוניים בחודש אוקטובר 2000, חכרה החברה, באמצעות החברה הבת T.M.T, אניית נופש ושעשועים ששמשה לסיורים קצרי מועד של שניים או שלושה לילות, בין נמלי חיפה ליעדים שונים באגן המזרחי של הים התיכון.

אניית השעשועים דוממה את מנועיה בתחילת הרבעון הרביעי, לאחר שבחברה טענו כי הגיעו לידיהם התרעות על כוונה לבצע פיגוע באנייה, שהניבה, עד אז, הכנסות של כ-7 מיליון שקל בחודש. אניית השעשועים של החברה, שהיתה מסוגלת לקלוט כ-700 נוסעים, כללה 278 חדרים, בריכות שחייה, חנויות דיוטי פרי, וכמובן קזינו גדול.

בולוס חכרה אז את האנייה מחברה קפריסאית בתמורה לתשלום בסך של 480 אלף דולר לחודש. ההסכם הראשוני התייחס לחכירת האנייה לתקופה של שנה, אולם לאחר 7 חודשי פעילות בלבד, הפסיקה החברה את פעילות האנייה. בעקבות הפסקת פעילות זו הוגשו נגד החברה מספר תביעות, בהן תביעה כספית על סך 3 מיליון דולר, שהוגשה ע"י החברה הקפריסאית.

כמו כן, מלבד הפעלת אניית שעשועים, פועלת החברה להקמת שני מבנים במבואותיה הדרומיים של העיר עכו. המבנה האחד, הידוע בשם פנינת הים, ושעתיד לכלול 200 יחידות דיור, צפוי לשמש כמלון דירות נופש. המבנה השני הוא בית מלון ובו 224 חדרים, שעתיד להיות מנוהל על ידי חברה מקבוצת Accor תחת השם Novotel.

במהלך שנת 2000 ניסתה קבוצת בולוס גד להנפיק את מניות החברה בבורסה התל אביבית, אולם בשל מצב שוק ההון ביצעה החברה בחודש אוגוסט 2000 הנפקת איגרות חוב בלבד - הנפקה שהניבה כ-25 מיליון שקל (ברוטו).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully