וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עמית ברגר ממשיך למצוא שותפים חדשים: ההסתדרות תרכוש 15% מדור-ברגר

שלומי גולובינסקי

1.5.2001 / 11:03

ההסתדרות תשלם לדור-ברגר כ-6 מיליון שקל, מחיר המשקף פרמיה של 10% מעל מחיר השוק של המניות

4 חודשים לאחר שאודי דור עזב את חברת הברוקרים המשותפת לו ולעמית ברגר, ממשיך ברגר להכניס שותפים חדשים לחברה. דור-ברגר חתמה על הסכם להקצאת 15% ממניותיה לשותפות הוד-יובלים אחזקות, בתמורה כוללת של 1.4 מיליון דולר. ההקצאה משקפת מחיר מניה של 1.06 דולר - שהם 4.4 שקלים, מחיר הגבוה בכ-10% ממחירן של המניות כעת בשוק. מניות דור-ברגר נסחרות בבורסה לפי שווי של 7.5 מיליון דולר.

שותפות הוד-יובלים נשלטת על ידי הסתדרות העובדים הלאומית בארץ ישראל (80%) שמחזיקה בהוד-יובלים על ידי החברה הבת הוד המדבר מלון. יתרת המניות בשותפות מוחזקות בידי ההסתדרות, שמחזיקה בשותפות באמצעות יובלים ניהול קרנות פנסיה.

לאחר ההקצאה, יחזיק עמית ברגר ב-33% ממניות החברה. מנורה-גאון בית השקעות תחזיק ב-24% ממניות דור-ברגר, ואילו איש העסקים מיכאל שטראוס ואחותו רעיה בן דרור יחזיקו ב-8.3% ממניות החברה.

בשבוע שעבר הודיעה דור ברגר על השלמת המיזוג עם בית ההשקעות ו.ש.פ. קפיטל, שהיא זרוע ההשקעות של חברת קפיטל הבורסאית, שבשליטת שמעון וינטרוב ורונן פלד, והעוסקת בהשקעות בנדל"ן ובהיי-טק.

במסגרת המיזוג יאוחדו 3 פעילויות מרכזיות של שתי החברות: פעילות קופות הגמל תאוחד לתוך חברת ו.ש.פ. קפיטל ניהול קופות גמל, שתוחזק על ידי דור ברגר בשיעור של 50%, קפיטל הבורסאית 25% והכשרת היישוב אחזקות ביטוח ב-25% הנותרים. פעילות קרנות הנאמנות ותיקי ההשקעות, יאוחדו לתוך חברת ברגר-קפיטל, שבה יחזיקו דור ברגר וקפיטל הבורסאיות בשיעור של 50% כל אחת. על פי ההערכות, היקף הנכסים של החברה הממוזגת צפוי להסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

את שנת 2000 סיימה דור ברגר עם הכנסות בסך של 36.7 מיליון שקל - גידול של כ-50% לעומת השנה הקודמת. לגידול בתוצאות אחראית בין היתר חברת ליטו אופסט זיו, העוסקת בייצור ושיווק אריזות קרטון יוקרתיות, שמכירותיה ב-2000 צמחו בכ-18% והסתכמו בכ-18.8 מיליון שקל. את הרבעון הרביעי סיימה החברה עם הכנסות של 6.1 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 10.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully