וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפלה לפרקליטות: חזרה בה מהאשמות כנגד צ'רנוי בתיק השוחד באילת

אמיר הלמר

7.7.2004 / 11:50

המדובר בתיק בו הואשם צ'רנוי במתן שוחד לחבר מועצת אילת אולג צ'רנומוביץ; צ'רנומוביץ הודה בעבירה של הפרת אמונים ונגזרו עליו 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 10 אלפים שקלעכשיו זה סופי: פרקליטות המדינה חוזרת בה מכתב האישום שהגישה כנגד איש העסקים מיכאל צ'רנוי בגין פרשת השוחד באילת. המדובר בפרשה בה ייחסה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה לצ'רנוי תשלום שוחד לחבר מועצת העיר אילת, אולג צ'רנומוביץ.היום, בדיון שהתקיים בתיק, הודיעה באת כח המדינה כי במסגרת הסדר טיעון עם חבר המועצה לשעבר צ'רנומוביץ הוחלט שכתב האישום כנגדו יצומצם לעבירות של הפרת אמונים, וכי כתב האישום כנגד צ'רנוי יבוטל. הפרקליטות ציינה במפורש כי אין בכוונתה להגיש שוב כתב אישום כנגד צ'רנוי בגין הפרשה.עורכי דינו של צ'רנוי, יעקב וינרוט, יהושע רזניק, ז'ק חן וירון פירדי, אמרו היום בביהמ"ש כי החזרה מכתב האישום הוא מעשה חד צדדי של המדינה שמחייב זיכוי.המדובר בפרשה שהחלה בחודש מאי 1997 עת הכיר צ'רנוי את צ'נומוריץ, שהיה מאמן אגרוף באגודה באילת, וצ'רנוי תרם לעמותה בה פעל סך של 100 אלף שקל.עוד נטען בכתב האישום שהוגש בפרשה כי צ'רנוי ביקש מצ'רנומוריץ להתמנות למשרה ציבורית בעיר. בינואר 1998 התמודד צ'רנומוריץ על תפקיד חבר מועצת העיר אילת, אך לא זכה בתחילה להיכנס למועצה, אלא רק לאחר שאחד מחברי סיעתו התפטר.עוד נטען בכתב האישום כי בין השנים 1998-2000 העביר צ'רנוי לעמותת האגרוף של צ'רנומוריץ סכום של 100 אלף שקל, שלטענת הפרקליטות היווה מתן שוחד. בתמורה, כך נטען, עידכן צ'רנומוריץ את צ'רנוי בקשר למשלחות שונות שהגיעו מחו"ל, ודאג לסדר לו הנחות משמעותיות בבתי מלון. כמו כן נטען בכתב האישום כי צ'רנוי שילם לצ'רנומוריץ 3 משכורות בסך 15 אלף שקל כל אחת, החל מיוני 1999, וכן הוצאות נסיעות לחו"ל.מאוחר יותר, במסגרת דיון בטענות מקדמיות שהציג צ'רנוי בפני השופט דניאל בארי שדן בתיק, בוטלו חלק ניכר מסעיפי האישום המקוריים כנגד צ'רנוי.הפרקליטות התעקשה עדיין להגיש כתב האישום המתוקן בנוגע למתן שוחד בסכום של 30 אלף שקל בסוף שנת 1999. כעת היא מחליטה לחזור גם מכתב אישום זה. על צ'רנומוביץ נגזרו היום, בגין הודאתו בהפרת אמונים, 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 10 אלפים שקל.למיכאל צ'רנוי מיוחסים אישומים פליליים נוספים בתיק נפרד המתנהל בביהמ"ש המחוזי בת"א בנוגע לחלקו ברכישת 19% ממניות בזק עם גד זאבי. גם בתיק בזק צומצמו באחרונה כמה מהאישומים הפליליים נגד צ'רנוי, המייחסים לו קבלה במרמה של מימון מקונסורטיום של בנקים שמימן את רכישת המניות, בעקבות שימוע שנערך לו בפני פרקליטת המדינה.לאחרונה הודיע שר הפנים, אברהם פורז' לצ'רנוי על כוונתו לבטל את אזרחותו של צ'רנוי, בהתבסס על מידע מודיעיני שהועבר לו מהמשטרה.במכתב שנשלח לצ'רנוי כתב פורז כי החלטתו מבוססת על העובדה כי לא הצהיר על עברו הפלילי, הקושר אותו לאירגוני פשע מאורגן (המאפיה) ברוסיה, בטרם קיבל את אזרחותו הישראלית ב-94'.
מקורביו של צ'רנוי הביעו תמיהה על כוונתו של פורז, וטוענים שפרקליטות המדינה הודתה כי חוקרי המשטרה שאבו חלק מהחומר המודיעיני ברשותם על בסיס מידע שנמסר בתוכנית טלוויזיה רוסית.
בסביבתו של צ'רנוי מבקרים בחריפות את כוונתו של פורז לשלול את אזרחותו, ואומרים כי פרקליטות המדינה הודתה לאחרונה כי מידע מודעיני שהיה בידי המשטרה, לפיו קיים צו מעצר ברוסיה נגד צ'רנוי בחשד לעבירות כלכליות שביצע, התברר כשגוי.במכתב ששלח פורז הוא מציין כאחד הגורמים שהשפיעו על קבלת ההחלטה לשלול את אזרחותו את כתבי האישום שהוגשו כנגד צ'רנוי בארץ. היום, כאמור, התברר שאחד מכתבי האישום הללו היה לא יותר מאשר בלון נפוח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully