וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תאגיד המוליכים למחצה הטייוואני Winbond הודיע על התחלת פעילות בישראל

צורי דאר

1.5.2001 / 12:42

חונך חטיבה עסקית שתעסוק בפיתוח ובשיווק לתחומי הסלולר ומחשבי כף יד

תאגיד המוליכים למחצה הטייוואני Winbond Electronics הודיע היום על כניסתו לפעילות רשמית בישראל. מרכז הפיתוח ISD ישראל, הנמצא בבעלות התאגיד מאז נרכש על ידו ב-1998, ישנה את שמו ל-Winbond Electronics Corporation Israel ובו תתבצע הפעילות.

מן החברה נמסר כי השלוחה הישראלית תהווה חטיבה עסקית לכל דבר, שבנוסף לפיתוח, תעסוק גם בשיווק מוליכים-למחצה המיועדים לתחום הסלולר ומחשבי כף יד.

כמו כן, יושם דגש על פיתוח שבבים וטכנולוגיות לעיבוד דיבור לתחום התקשורת, שיאפשרו הפעלה של מכשירים ע"י קול אנושי. היקף ההשקעה בשנה הקרובה בשלוחה הישראלית מוערך במספר מיליוני דולרים.

"החלטנו להפיק את המירב מנסיונם המקצועי של הישראלים בתחום ה-DSP בכלל, ובתחום עיבוד הקול בפרט, באמצעות הרחבת תחום אחריותה של היחידה והפיכתה ממרכז פיתוח לחטיבה עסקית עצמאית", אמר ארצ'י ייה, משנה לנשיא תאגיד Winbond לרגל פתיחת הפעילות בישראל.

ייה הוסיף כי החברה רואה בישראל בסיס אידיאלי לפיתוחים עתידיים של טכנולוגיות בתחום הסלולר, תקשורת ואינטרנט וכי יש מקום לבחון השקעות נוספות בישראל.

תאגיד Winbond נוסד ב-1987 בטייוואן והוא כיום יצרן המוליכים למחצה הממותג הגדול ביותר בטייוואן. החברה נמנית כיום על עשר החברות הגדולות בעולם לפיתוח ולייצור בתחום המוליכים למחצה, ועובדים בה כיום למעלה מ-40 אלף עובדים ברחבי העולם.

החברה בולטת בעיקר בתחום בקרי ה-PC I/O, מפענחי דיבור ומפענחי פורמט MPEG. ל-Winbond יש כיום שלושה אתרי פיתוח ויצוא ברחבי טייוואן, כשחלקם מוקדשים לייצור מוצרי DRAM המפותחים בשיתוף חברת טושיבה. ל-Winbond שלוחות גם בארצות הברית, בהונג-קונג, סין וסינגפור.

החברה נסחרת בבורסה הטייואנית ושווי השוק שלה הוא כ-4.2 מיליארד דולר. ב-2000 דיווחה החברה על הכנסות של 1.6 מיליארד דולר והציגה רווח של 331 מיליון דולר. ברבעון הראשון של 2001 רשמה החברה הפסד של 12.9 מיליון דולר, והכנסות של 213 מיליון דולר.

Winbond ישראל ממוקמת בהרצליה, ומנוהלת מאז היווסדה על ידי אבי בראל. עם רכישתה של חברת ISD על ידי Winbond, המשיכה השלוחה הישראלית בפעילותה כמרכז פיתוח של Winbond. המרכז מעסיק כיום עשרות מהנדסים בתחומי האלקטרוניקה, התוכנה וה-DSP.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully