וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר הביטחון החליט: אבי בניהו יפקד על גל"צ

הארץ

1.5.2001 / 13:08

מינויו של בניהו, המשמש כפרשן צבאי בתחנה ונחשב מקורב לפוליטיקאים, מעורר סערה בתחנה; רזי ברקאי: "המינוי הוא הדחה של המפקד הנוכחי יצחק טוניק"

אריאל ויס

אבי בניהו יהיה מפקד גלי צה"ל, זאת לאחר ששר הביטחון בנימין בן אליעזר החליט למנותו לתפקיד. בניהו יחליף את יצחק טוניק, המשמש כמפקד התחנה מאז פרישתו של זאב דרורי.

על פי הנוהג, ממנה שר הביטחון ועדה המורכבת מאנשי צבא ומאזרחים, שתפקידה לבחון מועמדים שונים לתפקיד מפקד גלי צה"ל ולהמליץ לשר הביטחון על מועמד. חברי הוועדה בחנו שורת מועמדים, והמליצו על שלושה: אבי בניהו, שצורף בשנה שעברה לצוות התחנה כפרשן הצבאי; גיל עומר, ששימש כעורך הראשי בתחנה; ויצחק טוניק, שמונה כממלא מקום מפקד התחנה. שר הביטחון בחר בבניהו, ובלשכתו הדגישו כי הוא הומלץ לתפקיד על ידי שר הביטחון הקודם, אהוד ברק.

אף שבניהו שימש בעבר ככתב צבאי, ועמד בראש תא הכתבים הצבאיים, מינויו מעורר סערה בתחנה. בשנים האחרונות היה בניהו מקורב לשורה של פוליטיקאים: הוא היה יועץ התקשורת של יצחק מרדכי והיה מעורב בעשייה הפוליטית במפלגת המרכז. לאחר מכן הוזכר כמי שעשוי לקבל תפקיד בלשכתו של ברק או של בן אליעזר.

בתחנה אמרו אתמול כי המינוי נראה כמינוי של מקורב פוליטי. רזי ברקאי, מגיש בכיר בתחנה, אומר שהמינוי הוא גם הדחה. "ההודעה התקבלה בתדהמה ובעצב גדול, משום שלהרבה אנשים בתחנה נדמה שטוניק עשה עבודה טובה מאוד במשך 15 חודשים, ושהתחנה הגיעה לכמה הישגים מאוד טובים בתחומי האקטואליה, הביטחון והתרבות. על רקע זה ההחלטה היא בלתי מובנת", אומר ברקאי, "לדעתי אין לפרש אותה אלא כהדחה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully