וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש גזר על אריה סילברמן 14 חודשי מאסר בפועל

PsakDin.co.il

1.5.2001 / 13:18

סילברמן הורשע בשתי עבירות מרמה והפרת אמונים וכן בשיבוש הליכי חקירה; לא דיווח לממונים עליו על קשריו עם נמרודי בעת החקירות בפרשות האזנות הסתר

14 חודשי מאסר בפועל ו-10 חודשי מאסר על תנאי, כך גזר שופט בית משפט השלום בתל אביב, דן בארי, על רב פקד (גימלאי) אריה סילברמן, שבין 1984 לבין סוף 1990 שירת במשטרה, כשתפקידו האחרון היה ראש מפלג ביאחב"ל (יחידה ארצית לחקירות בינלאומיות).

סילברמן הורשע, על פי הודאתו, בשתי עבירות מרמה והפרת אמונים וכן בשיבוש הליכי חקירה. לנאשם היו קשרים עם עופר נמרודי, בעת שביחידתו נחקרו "פרשות האזנות סתר". במסגרת חקירות אלו נחקרו נמרודי ופרידן, וצוות אחר חקר את ארנון מוזס, מבעלי העיתון "ידיעות אחרונות", וכן את מנהל המשק בעיתון, חיים רוזנברג.

במהלך החקירות, כשהנאשם היה בצוות החוקר, הוא היה בקשר רצוף עם עופר נמרודי, ולא דיווח לממונים עליו על קשר זה. הנאשם, למרות צו איסור פרסום, מסר לנמרודי פרטים מחקירתו של החוקר הפרטי רפי פרידן, ומסר על המגעים לתת לו (לפרידן) מעמד של עד מדינה. נמרודי גם מסר לנאשם פרטים על החקירה אשר נודעו לו מגורמים אחרים, וביקש מהנאשם להצליב מידע זה. גם על כך לא דיווח סילברמן לממונים עליו.

השופט בארי קבע כי מעשי הנאשם חמורים ביותר, וכי הוא פגע פגיעה חמורה באמון שניתן בו, דיווח על חקירה סמויה, וזאת לאדם שהיה החשוד העיקרי. כמו כן שיבש הנאשם הליכי חקירה, כשהודיע מראש לאדם אותו עמד להקליט, על ההקלטה המתוכננת.

"מעשיו של הנאשם מהווים פגיעה בציבור כולו, שכן עובד ציבור הינו נאמנו של הציבור", כך אמר השופט בארי. השופט קבע כי מעשיו של סילברמן דורשים תגובה הולמת, כדי להרתיע עובדי ציבור הזוכים לאמון רב מלפגוע באותו אמון. התובעת במשפט הייתה עו"ד נאווה שילר. את הנאשם ייצג עו"ד יורם חכם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully