וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק אגוד: התוכנית לפירוק כור היא בעלת פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך עבור בעלי המניות בכור

אילן מוסנאים

1.5.2001 / 14:06

האנליסטים אמיר חייק ואורי ווייסבורד מותירים למניה המלצת "קנייה" וקובעים לה מחיר יעד של 191 שקל, הגבוה בכ-15% ממחיר השוק

בעקבות פרסום הדו"חות וההערכות שפורסמו לגבי ביצוע שינויים אפשריים במבנה קונצרן כור מעניקים האנליסטים אמיר חייק ואורי וויסבורדר, מהמדור האנליטי של בנק אגוד המלצת "קנייה" למניה ומורידים לה את מחיר היעד מ-248 שקל ל-191 שקל, גבוה בכ-15% ממחיר השוק.

במקביל השניים מעלים את דירוג הסיכון הטמון בהשקעה במניה ומעמידים אותו על בינוני-גבוה, זאת עקב העלייה במשקל ההשקעות בתחומי הטכנולוגיה בסל ההשקעות של כור ואי הוודאות בנוגע לתוכניות הקונצרן לגבי ביצוע פיצול וחלוקה בעין של אחזקותיו השונות לבעלי המניות.

האנליסטים מציינים כי הערכת השווי מבוססת על מודל השווי הנכסי, כשהאחזקות הסחירות מתומחרות לפי מחיר השוק (ולכן אדישות להפחתות ערך אפשריות), ועל הערכת הנכסים נטו מופעל דיסקאונט של 7% בגין היות החברה חברת אחזקות.

הקונצרן ייאלץ לבצע הפחתת ערך בגין אי.סי.איי.

באגוד סבורים כי ה"תוכנית הסודית" לפירוק כור היא בעלת פוטנציאל ליצירת ערך משמעותי ביותר עבור מחזיקי המניות בכור. ואולם, המסיבה קצת מוקדמת שכן יחלוף עוד זמן רב עד שתתברר מידת היישימות של התוכנית, בעיקר בהתחשב בשיקולי מס שונים ובעובדה שחלקים מאחזקות הקונצרן אינם סחירים (טלרד, אלישרא וכור הון סיכון).

חייק ווויסבורדר מעריכים כי החלטת קונצרן כלל להפחית את ערך השקעתו באי.סי.איי תיאלץ את הנהלת כור לבצע הפחתה דומה, אך תבחר לתמחר את אי.סי.איי. לפי שווי הגבוה מזה שבו בחרה כלל.

באגוד מציינים עוד כי הצידוק היחידי להשקעה במניית כור על פני קנייה ישירה של מניות החברות הבנות המרכזיות (מכתשים אגן תעשיות ואי.סי.איי), נובע מההשקעות החדשות של הקונצרן בתחומי הטכנולוגיה העילית, השקעות המבוצעות ע"י החברה הבת כור הון סיכון.

כור הון סיכון תשקיע 140 מיליון דולר עד סוף השנה

עם זאת חייק ווויסבורד מדגישים כי על הנהלת כור הון סיכון, שלדבריהם היא האחזקה החשובה ביותר (והמסובכת ביותר לניתוח) בתיק ההשקעות של כור, מוטלת חובת ההוכחה בנוגע לכישוריה ליצירת ערך בהשקעות אלו, ומטבע הדברים, בהתחשב במצב שוקי ההון בארץ ובעולם כמו גם בסיכון המובנה בהשקעות בחברות הזנק, רמת אי הוודאות בנוגע להשקעות אלו גבוהה מאוד.

הקרן גייסה עד כה 250 מיליון דולר (מהם הושקעו כבר כ-110 מיליון דולר ואת היתרה בכוונת החברה להשקיע עד סוף השנה), ולדברי חייק וויסבורד היא עשויה לגייס 150 מיליון דולר נוספים, כשהירידות האחרונות במחירי חברות הטכנולוגיה בעולם פותחות בפניה אפשרויות השקעה חדשות במחירים נוחים.

האנליסטים, מציינים כי לקונצרן מספר נקודות חולשה, שהבולטות בהן הם מבנה הקונצרן המסובך והמקשה על הצפת ערך החברות הבנות, ותוכנית ההשקעות השאפתנית של החברה בתחומי ההון סיכון שעשויה לאלץ אותה להגדיל את רמת המינוף של החברה.

בנוסף השנים מציינים כי הסיכון בהשקעות אלו עשוי להוות משקולת כבדה על תוצאות הקונצרן במידה של כישלון בהשקעות (או מקפצה במידה וההשקעות יבשילו ויאפשרו מימושים מוצלחים).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully