וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.אס.סי השלימה את רכישת חטיבת הלייזרים הרפואיים של קוהרנט; התוצאות ברבעון השני כבר יהיו מאוחדות

גתית פנקס

1.5.2001 / 14:47

בסלומון סמית ברני סבורים כי מחיר המניה היום אינו משקף את כל היתרונות הגלומים ברכישה; מותירים המלצת "קנייה" ספקולטיווית ומחיר יעד של 44 ד' - 61% מעל למחירה

חברת אי.אס.סי הודיעה אתמול אחרי המסחר כי היא השלימה את רכישת חטיבת הלייזרים של חברת קוהירנט האמריקאית, וכי התוצאות ברבעון השני של השנה של החברה הממוזגת החדשה - לומניס - כבר יהיו מאוחדות.

בבית ההשקעות סלומון סמית ברני פירסמו הבוקר דו"ח על החברה בו הם מציינים כי האיחוד בין החברות ייצור את השחקנית הגדולה ביותר בעולם בתחום הליזרים הרפואיים ומכשירי הטיפול בפולסי אור, וכי מחיר המניה היום של אי.אס.סי אינו משקף את כל היתרונות הגלומים במיזוג. הם מותירים למניה המלצת "קנייה" ספקולטיווית עם מחיר יעד של 44 דולר למניה - 61% מעל למחירה היום.

"אנחנו מצפים להשלמת מיזוג חלקה", אומרים האנליסטים פיל נאלבון, סם צ'אנג וג'ני הסוי. הם מציינים כי צוותים מיוחדים האחראיים על המיזוג הוקמו בחודשים האחרונים, גם כדי לוודא כי התמיכה והקשרים עם הלקוחות יעברו בצורה חלקה.

הרכישה הכפילה את בסיס המכירות של אי.אס.סי

הרכישה בוצעה לפי התנאים המקוריים עליהם דיברו החברות כבר בפברואר: כולל החוב והרווחים העתידיים שישולמו לחברה האם של קוהירנט, שוויה הכולל של העסקה היה 230 מיליון דולר.

התשלום עבור העסקה נעשה בשילוב של מניות, מזומן ואיגרות חוב. התשלום מורכב מ-100 מיליון דולר במזומן, 5.4 מיליון מניות לפי מחיר של 16.5 דולר למניה (89.1 מיליון דולר) וכ-12.9 מיליון דולר באג"ח, שיישאו ריבית שנתית של 5% למשך 18 חודשים.

פרט לתשלום הנ"ל, של כ-202 מיליון דולר, התחייבה אי.אס.סי לשלם כ-25 מיליון דולר נוספים - תשלום המותנה ברווחים עתידיים. "ניתן לומר שהרכישה יותר מאשר הכפילה את בסיס המכירות של אי.אס.סי", אומרים האנליסטים ומוסיפים כי המיזוג מתאפיין גם בסינרגיות וגם בהתייעלות.

לגבי התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2001 אין הפתעות אצל אי.אס.סי, שכן זו כבר הודיעה שהכנסותיה לרבעון היו 43 מיליון דולר (במיליון דולר מעל לתחזית בית ההשקעות). ההערכות של בית ההשקעות הן כי רווחי החברה יסתכמו ב-5.5 מיליון דולר או 19 סנט למניה, בניטרול הוצאות חד פעמיות. ב-2001 הרווח למניה של החברה הממוזגת צפוי להיות 1.03 דולר.

בבית ההשקעות מנצלים את ההזדמנות גם כדי לשפוך קצת אור על חילופי הגברי הצפויים בחברה הממוזגת. הערכת האנליסטים היא כי ברנרד קוילאוד, מנכ"ל קוהרנט, יצטרף למועצת המנהלים של אי.אס.סי, ויו"ר החברה - יעקב פרנקל - כמו גם הנשיא והמנכ"ל יאשה סיטון; לו סקפורי, מנהל התפעול; ושגיא גנגר, סמנכ"ל הכספים של החברה, יזכו בתפקידים זהים בחברת לומניס.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully