וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף פתח את חודש מאי בירידה של 0.9%; מניית שקם קפצה ב-34%

אילן מוסנאים

1.5.2001 / 17:51

הקפיצה בשקם בעקבות מכירת מניות המדינה; מחזור המסחר מצומצם - 224 מיליון שקל; טבע, כור ופורמולה בלטו בעליות; הבנקים בלטו בירידות

אחרי העליות הנאות שרשמה הבורסה באפריל, היא פותחת את מאי בירידות שערים מתונות ומחזור נמוך של 224 מיליון שקל.

למרות העליות שנרשמו אמש בנאסד"ק, נפתח המסחר למן שעות הבוקר בירידות שערים קלות של כ-0.5% שנמשכו לאורך כל שעות היום, למעט נסיונות קצרים ולא מוצלחים של המדדים לעבור לטריטוריה חיובית.

מעט אחרי השעה 15:00, ובהשפעת החוזים על הנאסד"ק ששיקפו ירידות של כ-1.5% בפתיחה, התגברו הירידות והגיעו עד לרמת שפל של 1.25% במעו"ף. אולם בהמשך המדדים התמתנו.

מדד המעו"ף ננעל בירידה של 0.87% לרמה של 428.55 נקודות ומדד ת"א 100 ירד ב-0.32% לרמה של 417.58 נקודות. לעומתם התל-טק עלה בשיעור חד של 1.55%.

יום של מימושים בבורסה

מנכ"ל די.בי.אם השקעות, רמי דרור, ציין כי היינו עדים היום למימוש רגוע במדדים הכבדים בבורסה, כשהעובדה שלא התקיים היום מסחר באירופה (פרט לאנגליה), תורמת לאווירה השקטה בבורסה והמעו"ף נסחר מרבית שעות היום סביב ירידות של כ-0.6%.

דרור ציין כי גם היום הושפעו המדדים מהחוזים על הנאסד"ק, שנסחרו באווירה פסימית ושיקפו ירידות במשך כל שעות היום. דרור ציין כי דווקא המדדים הפחות כבדים, ת"א 75 והתל-טק, נהנו מעליות וריכזו מחזורים גדולים יחסית, שמוסברים כנראה בגיוסים לקרנות מתמחות בימים האחרונים.

מניית טבע ריכזה היום את המחזור הגבוה בבורסה - 27 מיליון שקל - ועלתה ב-1.6%, למרות פער שלילי של 0.3% שפתחה אמש בנאסד"ק.

יוסי מימן מצטרף למרדף אחרי פורמולה

לעומתה, רשמו מספר מניות דואליות ירידות, כשמניית ריטליקס ירדה ב-4.5% מניית רבוע ישראל ירדה ב-2% ומניית אלרון ירדה ב-4.6%.

מניית שקם טיפסה ב-34.3% במחזור חריג של כ-6 מיליון שקל. החברה מסרה כי במכרז שפירסמה המדינה למכירת החזקותיה בחברה זכו קבוצת אלקו אחזקות (8% מהון המניות של החברה) ואיש העסקים יהודה שנהב (15%) , שהציעו 38.25 אגורות למניה - גבוה בכ-30% ממחירה לפני פתיחת המסחר הבוקר. נראה שאחרי העסקה בעלי העניין בחברה אוספים מניות בשוק.

מניית פורמולה טיפסה ב-7.6% במחזור של 6.6 מיליון שקל. נראה שהמניה, שפתחה אמש פער חיובי של 0.4%, הושפעה היום לטובה מהידיעות שפורסמו אתמול אחרי המסחר כי איש העסקים יוסי מימן מצטרף למרוץ על השליטה בחברה, עת הגיש הצעה לרכישת מניות בחברה באמצעות חברת חייל אחזקות שבשליטתו.

כור מתפרקת - המניה מטפסת

מניית כור , שאתמול עלתה בכ-9% במחזור גבוה, עלתה היום בעוד 3.9% במחזור של 18 מיליון שקל. אתמול פורסם אחרי המסחר ב-TheMarker.com כי מנכ"ל הקונצרן, יונתן קולבר, מגבש מהלך של פיצול החברה והפסקת פעילותה כחברת אחזקות, שאמור להעלות את ערך החברה למשקיעים.

מנגד, מניות הבנקים הגדולים המשיכו בחולשה היחסית שמאפיינת אותן בתקופה האחרונה ורשמו ירידות. מניית בנק הפועלים ירדה ב-0.9%, מניית בנק לאומי ירדה ב-1.3% ומניית בנק המזרחי ירדה ב-1.5%.

עוד בלטו בירידות מניית כלל תעשיות , שירדה ב-4.2%, מניית כלל אלקטרוניקה שנפרדה מ-2.9%, מניית דסק"ש שירדה ב-0.4%. לעומתן מניית אי.די.בי אחזקות עלתה ב-0.9% ומניית אי.די.בי פיתוח עלתה ב-0.2%.

מתב סוגרת את נונסטופ

מניית מתב איבדה 5.8% במחזור של 2 מיליון שקל. החברה מסרה היום כי עקב כישלון השיחות למיזוגן של נטוויז'ן ונונסטופ, החליטה מתב לסגור את נונסטופ ולפטר את מרבית עובדיה.

המניה התעלמה מהודעה אחרת שהחברה פירסמה היום, לפיה חתמו חברות הכבלים הישראליות על הסכם למיזוגן לחברה אחת שתיקרא גוונים. האיחוד לעיל מותנה עדיין באישור הממונה על ההגבלים.

מניית כלל ביטוח ירדה ב-2.2%% במחזור של 1.5 מיליון שקל. המניה זכתה הבוקר להמלצת "החזק" מכלכלני בנק הפועלים שקבעו לה מחיר יעד של 68 שקל - גבוה ב-8% ממחירה הבוקר בבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully