וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פארמוס: שורפת מזומנים ומפתחת את "תרופת הדגל" של החברה לטיפול בנזק מוחי

גיא ימין

1.5.2001 / 17:51

החברה הציגה עלייה של 65% בהכנסות ל-1.1 מיליון דולר ברבעון הראשון ממכירות תרופות העיניים אך גם עלייה בהפסד למניה

שיפור בשורת ההכנסות, ועלייה בהפסד הנקי, אלו התוצאות שמציגה היום חברת התרופות פארמוס לרבעון הראשון. בכל הנוגע למכירות, הצמיחה של פארמוס אינה בטלה בשישים, שכן פארמוס הציגה מכירות של 1.1 מיליון דולר ברבעון הראשון, עלייה של כ-65% לעומת הרבעון המקביל. עם זאת, בחינת התוצאות לעומת הרבעון הרביעי, מצביעה על האטה בין-רבעונית, שכן אז הציגה החברה מכירות של 1.3 מיליון דולר.

בשורת הרווח מציגה פארמוס הפסד נקי של 2.8 מיליון דולר, או הפסד של 5 סנטים למניה, וזאת לעומת הפסד נקי של 1.9 מיליון דולר ברבעון המקביל, או הפסד של 4 סנטים למניה. לשם השוואה, ברבעון הרביעי הציגה פארמוס איזון בשורת הרווח למניה.

בפארמוס תלו את הגידול בהפסדים בעלייה בהוצאות המחקר והפיתוח של החברה, וכן בהוצאות ההנהלה והכלליות. הוצאות הפיתוח עלו ב-46% לעומת הרבעון המקביל וזאת בעיקר בשל תהליך הניסויים הקליניים בתרופת הדקסנבינול. הגירסה הראשונה של הדקסנבינול, אותה פארמוס מפתחת, מיועדת למנוע נזק מוחי לאחר פגיעות ראש, ובמקביל החלה החברה בפיתוח של גירסה לטיפול בטרשת נפוצה, ולטיפול בשבץ ובכאב. עלייה של 19% בהוצאות הכלליות היא תוצר של גיוס עובדי מחקר לפיתוחים החדשים, אמרו בחברה.

תרופות העיניים מאפשרות פיתוחים חדשים

גם ברבעון זה מהוות מכירות תרופות ה-Lotemax וה-Alrex, לטיפול בבעיות עיניים, את עיקר ההכנסות של החברה, אך בפארמוס מבהירים כי ההכנסות מתרופות אלה נועדו למעשה לאפשר את פיתוח הדקסנבינול. עם זאת, החברה פועלת לפיתוח תרופה נוספת בתחום רפואת העיניים, ה-LE-T, המצויה בשלב הסופי של הניסויים הקליניים.

"תוצאותינו ברבעון הראשון ממחישות את מחויבותינו לטיפול בבעיות שונות שמקורן במערכת העצבים המרכזית", אמר בתגובה לדו"חות חיים אביב, נשיא ומנכ"ל החברה. "אנו משקיעים משאבים להאיץ את פיתוח מוצרינו, ובו זמנית דואגים להיות בטוחים מבחינה פיננסית על מנת שנוכל להמשיך בפעילות הפיתוח של הדקסנבינול ללא הפרעה", הוסיף אביב.

לפארמוס קופת מזומנים של 24.3 מיליון דולר בתום הרבעון הראשון, כך שהחברה שרפה כ-2.2 מיליון דולר במהלך שלושת החודשים הראשונים של השנה. במהלך הרבעון הראשון נכנסה החברה לשלב השלישי בניסויים הקליניים בתרופת הדקסבינול, המהווה כאמור, את מרכז פעילות הפיתוח הנוכחית של החברה. החברה מצויה בהליכי רישום פטנטים ב-40 מרכזים גיאוגרפיים שונים, והניסוי הקליני צפוי להתחיל בארצות הברית במהלך השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully