וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנהלת רשות השידור הגישה תביעה נגד הוועד המנהל - דורשת לבטל את מינוי הרו"ח החוקר

רוני קורן-דינר

1.5.2001 / 19:05

טוענת כי המינוי נעשה שלא בסמכות ומתוך שיקולים זרים; מאשימה את הוועד בעיכוב התקציב ובדרדור הקופה לחובות ואי יכולת תשלום משכורות

הנהלת רשות השידור, הכוללת את המנכ"ל, שלושת הסמנכ"לים, מנהל אגף הגבייה ומנהלי הטלוויזיה והרדיו בעברית ובערבית, הגישה היום באמצעות עו"ד דב ויסגלס תביעה נגד יו"ר רשות השידור וכל אחד מחברי הוועד המנהל של הרשות.

בכתב התביעה, שהוגש הבוקר לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב, מבקשת הנהלת הרשות לתת פסק דין הצהרתי, האומר כי החלטת הוועד המנהל למנות רואה חשבון בודק לרשות ("ועדת חקירה", לשון התביעה), וכן ההחלטה לעכב את אישורו של תקציב הרשות לשנת 2001, הן החלטות בטלות. לדבריה, הוועד המנהל חרג בכך מסמכותו ופעל משיקולים זרים ובחוסר סבירות קיצונית.

"השיקולים הזרים" הם טענתה של ההנהלה כי רואה החשבון שמונה למשימה, קובי גינצבורג, מוכר ליו"ר הוועד, נחמן שי, מתפקידו הקודם כמנכ"ל משרד המדע והתרבות. שי כופר בטענה זו מכל וכל, ואומר כי הבחירה נעשתה לאחר מכרז שבו נבדקו שלוש הצעות של משרדי רו"ח, וכי ההיכרות בינו לבין גינצבורג היא עקיפה ולא רלוונטית.

"לאחר שהתעוררה מחלוקת עקרונית חריפה ביותר, הנוגעת בשאלות יסוד של סמכויות הניהול ברשות השידור; ומאחר שהוועד המנהל למעשה מחזיק בתקציב רשות השידור כבבן ערובה על-מנת לכפות את עמדתו בנושא המחלוקת - לא נותר להנהלה אלא לפנות לרשות המוסמכת היחידה במדינת ישראל לקבוע בשאלות חוק, כלומר, לבית המשפט", כתב אורי פורת, מנכ"ל רשות השידור.

כזכור, תקציב רשות השידור, בסך 847 מיליון שקל, הוחזר אל שולחנה של ועדת הכספים. זאת, לאחר שתת ועדה שמונתה במיוחד לנושא סירבה להמשיך ולדון בו עד שיתקבל דו"ח ביניים של רואה החשבון המיוחד שמינה הוועד המנהל לבדיקת ספרי הרשות, ויגובשו צעדים ליישום תוכנית הבראה מקיפה.

פורת מזכיר בכתב התביעה שהרשות סיימה את שנת 2000 עם עודף תקציבי של למעלה מ-50 מיליון שקל. "הוועד המנהל קפץ על עניין העודף התקציבי כמוצא שלל רב, והוא משתמש בו כאמתלה להקמת ועדת חקירה שתחקור את התנהלות רשות השידור בארבע השנים האחרונות, תוך כדי שהוא מעכב את אישור התקציב החדש", כתב פורת.

פורת מאשים את הוועד המנהל בכך שבהעדר תקציב מאושר אי אפשר לגבות את אגרת הטלוויזיה, וקופת הרשות הגיעה למצב של אפס מזומנים וחובות בסך של כ-70 מיליון שקל. היום קיבלו עובדי הרשות משכורת מקוצצת עבור חודש אפריל, בסך 80% מהנטו המגיע להם. "אם לא יאושר התקציב מיד, הרשות עלולה לחדול מלהתקיים וחברי ההנהלה אינם מתכוונים להניח לוועד המנהל לחסל את השידור הציבורי במדינת ישראל", מזהיר פורת.

בתגובה לדברים מסר נחמן שי: "המוסדות הציבוריים של רשות השידור פועלים על מנת להבטיח מינהל תקין ברשות, ונסמכים על חוות דעת מיוחדת שנתקבלה מהיועמ"ש, מר אליקים רובינשטיין.

"למעלה מחודש ימים מאז מונה הרו"ח הבודק לתפקיד זה, מנכ"ל הרשות מסרב לאפשר לו לעשות את עבודתו ובכך גם מונע את ההתקדמות באישור התקציב לשנת 2001. מתוך דאגה לשידור הציבורי, רשות השידור חייבת לשמש דוגמה לשירות ציבורי, מקצועי ופתוח לכל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully