וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CJS: אם תרו תקבל את האישור הגנרי לתרופת הלוטריזון ב-2001 המניה תגיע ל-100 דולר

גיא ימין

1.5.2001 / 21:11

בתי ההשקעות מעלים את תחזיות הרווח לתרו בעקבות התוצאות הרבעוניות, ממליצים על רכישות, ולא פוסלים הנפקה או ספליט

אתמול פירסמה תרו את תוצאותיה הרבעוניות, והיום כבר עטים בית ההשקעות על הנתונים כמוצאי שלל רב. בבית ההשקעות CJS מגדירים את התוצאות של תרו "מצוינות" ומעלים בעטיין את תחזית הרווח השנתית ל-1.15 דולר למניה, לעומת 1.12 דולר למניה קודם לכן.

"ההתייחסות שלנו לתחזיות תרו היתה תמיד שמרנית", אומרים האנליסטים ארנולד אורסנר ומרק בטינגר, מ-CJS, וזו הסיבה העיקרית שהם מותירים על כנה תחזית רווח של 1.4 דולר ב-2001. "אם נביא בחשבון את ההוצאות המשמעותיות של תרו על מחקר ופיתוח, ואם נכניס להערכה את המכירות הפוטנציאליות מפיתוחי החברה שממתינים לאישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) - אז הרווח למניה ב-2001 עשוי להגיע ל-1.60 דולר", הם מוסיפים.

ההערכות שמספק בית ההשקעות מריל לינץ' הן שמרניות אף יותר, על אף העלאת תחזיות. בבית ההשקעות צופים כי תרו תציג רווח של 1.17 דולר למניה ב-2001, לעומת תחזית מוקדמת לרווח של 1.13 דולר למניה, ולעומת רווח של 84 סנט למניה ב-2000.

מי ינצח במרוץ אל הלוטריזון?

האנליסטים ב-CJS מעריכים כי תרו מפתחת תרופות גנריות בנישה שאינה תחרותית יחסית. מחד גיסא, השוק בו היא פועלת אינו גדול מספיק לשחקניות הגדולות בתחום, ומאידך גיסא, לא רבות החברות הקטנות שיכולות להרשות לעצמן את הוצאות הפיתוח של תרו. עמדה זו מונעת מתרו לחץ מחירים על מוצריה, ותרופת הוואפארין (Wafarin) לטיפול במחלות קרדיו-וסקולריות, היא דוגמה טובה לכך. ניתוח זה הוא אחד הגורמים העיקריים שבבית ההשקעות צופים לתרו צמיחה של 25% במכירות ב-2001.

לוטריזון (Lotrizone), סבורים האנליסטים, היא מלת מפתח בפוטנציאל הצמיחה של תרו. המדובר בתרופה אנטי פטרייתית שהחברה מפתחת כמשחה, ושה-FDA כבר נתן אישורים לרכיבים האקטיוויים שלה. בבית ההשקעות מעריכים כי המכירות לתרופה זו, שהפטנט שלה פג באוקטובר 2000, מסתכמות בכ-200 מיליון דולר. מספר משמח עבור תרו, שכן האנליסטים מעריכים כי קיים סיכוי טוב שהיא זו שתזכה לאישור ראשון לייצור את התרופה הגנרית. החשיבות שתולים בבית ההשקעות בנוגע לאישור היא כה גדולה, שעצם קבלתו עשויה להביא את המניה למחיר של 100 דולר ב-2002, מעריכים ב-CJS.

בשוק בו צירוף המלים first to market הוא משמעותי במיוחד, לאישור עבור תרופה זו יהיו השלכות ארוכות טווח על הרווח שמציגה החברה. "אם אכן תזכה תרו באישור כזה, ההשפעה שלו על השורה התחתונה היא שכל שנה תהיה תוספת של עוד 1.30 דולר למניה, כך שב-2002 אנו עשויים לראות רווח של 3 דולרים למניית החברה". כך אומרים ב-CJS, ומוסיפים כי הם אינם מעריכים כי המכירות של תרופה זו מתומחרות במחיר המניה הנוכחי.

בבית ההשקעות מריל לינץ' סבורים אחרת. האנליסט פול וודהאוס מעריך כי השוק מתמחר כבר עתה אישור כלשהו של הלוטריזון, וכי המניה היא רגישה לכל הודעה שהיא בנוגע לתרופה, בין אם חיובית, ובין אם שלילית (אישור למתחרה אחר).

עד היום הצמיחה היתה פנימית

מדוע מרחיבה תרו את פעילות הייצור, שואלים האנליסטים ב-CJS. החברה הודיעה על כוונתה לבנות מפעל נוסף, ויש בכך כדי לרמוז על קווי מוצרים שהחברה אינה מדווחת עליהם. אפשרות נוספת היא שהחברה מתעתדת לרכוש מוצרים נוספים מחברות אחרות. ובהקשר זה של שיתוף פעולה עם חברות אחרות, לא מן הנמנע שתרו תרכוש חברות, לראשונה בתולדותיה, מעריכים ב-CJS.

עד היום הצמיחה בחברה היתה פנימית, כלומר, לא נבעה מרכישות חיצוניות. הסיבה לכך היתה מחיר המניה הנמוך, כמו גם אופיה השמרני של הנהלת החברה. לאחר שמניית החברה כבר הספיקה לרשום עלייה של כ-60% מאז תחילת השנה, אופציית הרכישות הופכת לרלוונטית. בבית ההשקעות מעלים אפשרויות נוספות שעומדות לרשות החברה, ובהן ספליט שיגביר את הנזילות, וממליצים בפני הנהלת החברה לנסות ולגייס הון דרך הנפקה "אם מחיר המניה לא ייפגע מכך".

המסחר באופציות יגביר את הנזילות במניה

ונקודה נוספת מזווית שוק ההון. החל ממחר תתחיל הבורסה לאופציות בשיקגו (CBOE) תחל לסחור באופציות על מניית תרו. בבית ההשקעות מעריכים כי מסחר זה עשוי להגביר את התנודתיות במניה, וכי כרגיל במסחר באופציות עשויים להיות גורמים שיפזרו דיסאינפורמציה על מנת להוריד את מחיר המניה. באספקט החיובי, יכולתם של המשקיעים במניה לגדר את החזקותיהם - עשויה להגביר את הנזילות במניית תרו.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully