וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ליהמן ברדרס: קומברס תצליח לעמוד בתחזיות שסיפקה לרבעון ולשנה, על אף הפיטורים

גיא ימין

1.5.2001 / 22:33

ב-WR האמברכט וב-SG Cowen מצטרפים להערכה ומותירים את המלצות ה"קנייה"; SG Cowen: "בהשוואה לאופנווייב, ניתן לקצץ עוד"

בבית ההשקעות ליהמן ברדרס לא מתרגשים מפיטוריהם של 6% מעובדי קומברס , ובוחרים להתמקד בהצהרת החברה כי היא מתעתדת לעמוד בתחזיות שהציבה לרבעון הראשון ול-2001.

"אנו מאמינים שהפיטורים מעידים כי גם מובילות שוק עם צפיות גבוהה נפגעות מההאטה בכלכלה", אומר האנליסט טים לוק. עם זאת, בבית ההשקעות מצטרפים להערכת החברה כי תצליח להציג מכירות של 356 מיליון דולר ברבעון הראשון, ורווח של 42 סנט למניה, ותעמוד בתחזית שנתית לרווח של 1.78 דולר למניה. וזאת, על אף הוצאות משוערות של 9 מיליון דולר בעטיים של הפיטורים ברבעון השני.

בליהמן מעריכים כי הביקוש לשירותי הערך המוסף שמספקת קומברס ללקוחותיה חברות הטלקום, כמו שירות הדואר הקולי, שירותי ה-SMS ושיחות ה-prepaid נותר חזק, וכי צבר הזמנות של 320 מיליון דולר עמו סיימה החברה את השנה מהווה רשת ביטחון טובה למדי במקרה של האטה. בית ההשקעות מוסיף כי קומברס צפויה לסיים את הרבעון הראשון עם צבר הזמנות גדול אף יותר מזה שעימו סיימה את הרבעון הרביעי.

וכשבבית ההשקעות מצפים להמשך צמיחה של 30%-25% במכירות בכל אחת מהשנים הבאות, הותרת המלצת ה"קנייה חזקה" על כנה היא מתבקשת. מחיר היעד של 85 דולר למניית קומברס גבוה בכ-28% ממחיר המניה עתה.

הקיצוצים לא צפויים להשפיע על המכירות

גם בבית ההשקעות WR האמברכט מעריכים כי חברה תצליח לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה, ומותירים המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 90 דולר על כנם. "קומברס לא קיצצה במשרות עם פוקוס ללקוח, כמו שירות לקוחות או מחקר ופיתוח, ולכן לא צפויים הקיצוצים להשפיע על יכולתה של קומברס ליצור מזומנים", מבהירים האנליסטים פטר פרידלנד וניל דושי.

ואילו בבית ההשקעות SG Cowen סבורים כי הפיטורים שנעשו בחברה אינם מספקים. בעוד שאצל המתחרה אופנווייב (סימול OPWV) כל עובד מכניס בממוצע 235 אלף דולר (יחס מכירות לעובד), הרי שאצל קומברס ביחס הוא נמוך יותר, ומסתכם ב-235 אלף דולר. את תוצאות ההשוואה הזו מסכם בית ההשקעות במילים "ניתן להשיג יעילות נוספת".

להערכת בית ההשקעות יעילות היא זו שכיוונה את הפיטורים הנוכחיים, והאנליסטים אף מעלים את הספקולציה כי הרכישות שביצעה קומברס אילצו את החברה להתחיל בהליך הפיטורים.

כזכור, במהלך 2000 רכשה קומברס את חברת לורוניקס וחברת Syborg Informationsysteme GmBH וכן את החברות Gaya ואקסלינק. מאחר שהאחרונה שבהן נרכשה לפני קרוב ל-9 חודשים השאלה המתבקשת היא מדוע עכשיו. ב-SG Cowen, על כל פנים, לא מספקים תשובה לשאלה זו, אך מותירים את המלצת ה"קנייה" על כנה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully