וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכספים תכונס בצהריים לתחילת ההצבעות על הצעת החוק להנהגת שינויים מבניים בנמלים

צבי זרחיה

12.7.2004 / 11:18

הקואליציה מתכוונת להחליף ח"כים מקרבה בוועדת הכספים בח"כים אחרים שיתמכו בהצעת החוק הממשלתית; ועדת הכנסת סירבה הבוקר להיענות לדרישות ח"כים מהאופוזיציה לעכב את הדיון בכמה מסעיפי החוקועדת הכספים תכונס בצהריים לתחילת ההצבעות על הצעת החוק להנהגת שינויים מבניים בנמלים.

בקואליציה לוחצים שוועדת הכספים תסיים עוד היום את ההצבעה על הצעת החוק על מנת שניתן יהיה להעלותו בימים הקרובים להצבעה בקריאה שנייה ושלישית.
ואולם, מספר ח"כים בקואליציה ובהם: מרכז הקואליציה בוועדה ח"כ, דניאל בנלולו (ליכוד), וח"כ חיים כץ (ליכוד), כבר הודיעו כי יתנגדו להצעת החוק, לנוכח העובדה שטרם הושגו הסכמות עם העובדים.

כתוצאה מכך, מתכוונת הקואליציה להחליף ח"כים מקרבה בוועדת הכספים בח"כים אחרים שיתמכו בהצעת החוק הממשלתית. נציגות העובדים נמצאת בכנסת, והעובדים לוחצים על ח"כים מהקואליציה להתנגד להצעת החוק.
כינוסה של ועדת הכספים מתאפשר לאחר שוועדת הכנסת סירבה הבוקר להיענות לדרישות ח"כים מהאופוזיציה לעכב את הדיון בכמה מסעיפי החוק.

הח"כים יצחק הרצוג (עבודה) וח"כ משולם נהרי (ש"ס) טענו הבוקר בועדת הכנסת כי כמה מהשינויים שהוכנסו בשבועות האחרונים בנוסח החוק הם בבחינת "נושא חדש".
לפי תקנון הכנסת ברגע ש"ועדת הכנסת" קובעת כי מדובר ב"נושא חדש", הרי שיש להגישו להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, ולא לשלבו לקראת ההצבעה בקריאה השנייה והשלישית.

היועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד אנה שניידר, אמרה כי אין המדובר ב"נושא חדש" מאחר שוועדת הכספים הכניסה את כל השינוים והתיקונים בהצעת החוק במסגרת סמכותה.

בסופו של דבר, ברוב של 10 נגד מול 9 בעד ו-1 נמנע, דחתה ועדת הכנסת את הטענות בדבר "נושא חדש", ובכך איפשרה לוועדת הכספים להמשיך בדיון ולהתחיל בהצבעות על הצעת חוק הנמלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully