וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסד גבוה מצפוי לחברת המדיה והאינטרנט Cnet ברבעון הראשון

יהודה שויצר

2.5.2001 / 0:07

דיווחה על הפסד של 18.2 מיליון דולר או 13 סנט למניה, לעומת תחזית להפסד של 10 סנט למניה

חברת המדיה והאינטרנט CNet מאכזבת שוב. החברה, המספקת תוכן ושירותים בתחום הטכנולוגיה והמסחר, דיווחה על הפסד של 18.2 מיליון דולר, 13 סנט למניה, ברבעון הראשון של השנה. הכנסות החברה הסתכמו ב-75.2 מיליון דולר. התוצאות נפלו מהתחזיות לרבעון הראשון להפסד של 10 סנט למניה, והכנסה של 75.3 מיליון דולר. בתקופה המקבילה החברה הרוויחה 2 סנט למניה, והכנסותיה הסתכמו בכ-92.8 מיליון דולר.

הנתונים שפירסמה החברה משקפים את אזהרת הרווח שמסרה בתחילת מארס. החברה חתכה את הנחיות הרווח שלה לרבעון מ-96-86 מיליון דולר ל-80-75 מיליון דולר. והנחיות המתוקנות האלה משקפות בעצם את התחזית שמסרה CNet בתחילת פברואר, לפיה ההכנסות ב-2001 יהיו נמוכות ב-20%-17% מהתחזיות הקודמות.

Cnet כבר פירסמה שתי אזהרות רווח לשנת 2001, והאנליסטים צופים שבמהלך השנה לחברה תהיה הכנסה של כ-327 מיליון דולר, לעומת הכנסה של 427.7 מיליון דולר בשנה שעברה, פחות מההנחיות שהחברה מסרה בפברואר, שנעו בין 450 ל-480 מיליון דולר.

שיטת פרסום חדשה

CNET, שרכשה את מתחרתה, ZDNet, בשנה שעברה, היא המובילה מבין האתרים המתמחים בהכנסות מפרסום. לאחרונה פיתחה באנר חדש במטרה לשפר את ההכנסות מפרסום. הבאנר החדש כה גדול, עד כי אתר החדשות שלה, News.com, נאלץ לקצץ את המקום שהוקדש לגרפיקה ותוכן כדי להכילו.

ובכל זאת, חשש לעתידו של הפרסום ברשת גורם לאנליסטים לאבד את הביטחון אפילו ב-CNET, שהפרסום מהווה, לטענתם, 70% מהכנסותיה.

למרות זאת החברה הצליחה בעבר להרוויח כסף מפרסום כשאחרות נכשלו בכך. עם כל זאת, תחזית הפרסום הקודרת גורמת לאנליסטים לאבד את הביטחון אפילו ב-CNet; כמה מהם כבר הורידו את המלצת הקנייה שלהם למניה בתחילת החודש בשל חשש לעתידו של הפרסום ברשת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully