וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מניות הטכנולוגיה ממשיכות לרדת

שירלי יום-טוב

12.7.2004 / 23:19

ראדא צונחת ב-16% לאחר גיוס הון. תרו יורדת בכ-1.5% לאחר שמריל לינץ' נקט בלשון זהירה לפיה הוא מקווה שהחברה תוכל לעמוד בתחזיותיו ברבעון השני. אלביט מערכות מאבדת 5%


שבוע המסחר נפתח בוול סטריט בירידות במדד נאסד"ק, שמאבד 0.6% בעקבות הורדת המלצה לסקטור מניות השבבים. דאו מוסיף 0.1%.

בין הישראליות בולטת בפתיחה מניית אלביט מערכות שמאבדת כ-5% לאחר הורדת המלצה של UBS. תרו יורדת ב-1.5% לאחר דו"ח פושר של מריל לינץ' בו מקווה בית ההשקעות כי החברה תוכל לעמוד בתחזיותיו לרבעון השני.

ראדא צונחת 16% למחיר של 1.9 דולרים לאחר שהנפיקה מניות למשקיעים מוסדיים במחיר של 1.6 דולרים למניה.

סקירת טרום מסחר

מניות הטכנולוגיה עשויות לסבול היום מירידות נוספות על רקע הורדת ההמלצה של בית ההשקעות מריל לינץ' לסקטור השבבים. החוזים העתידיים מצביעים בשעה זו על ירידה של כ-0.6% במדד נאסד"ק 100 וירידה קלה יותר במדד ה-S&P500 הרחב יותר, בהמשך לירידה של כ-3% במדד נאסד"ק בשבוע שחלף בעקבות סדרת אזהרות רווח, בעיקר מסקטור התוכנה.

מריל לינץ' חתך היום את המלצתו לסקטור השבבים ל"תשואת חסר" תחת המלצה קודמת ל"תשואת יתר". בבית ההשקעות סבורים שמחירי מניות החברות בסקטור, כמו אינטל למשל, אמנם ירדו לאחרונה, אולם יש להן פוטנציאל להציג ירידות נוספות. בנוסף עברה תחזית בית ההשקעות קיצוץ נכבד כך שהיא מדברת כעת על צמיחה של 6% בהכנסות הסקטור כולו ב-2005 לעומת תחזית קודמת לקפיצה של 16%, בין היתר בשל תחרות מחירים.

בין החברות הישראליות תיסחר היום תרו על רקע סקירה פושרת של האנליסט גרג גילברט מבית ההשקעות מריל לינץ', שכיסה בעבר את החברה בהמלצת "קנייה נלהבת". גילברט נכווה מתוצאות הרבעון הראשון שפירסמה החברה לפני מספר חודשים, שהיו עמוק מתחת לתחזיות, כך שכעת הוא נוקט בלשון זהירה ומציין כי "אנו מקווים שתרו תוכל לעמוד בתחזיות הרווח שלנו לרבעון השני". החשש עולה בין היתר מתוצאות סקר ה-IMS האחרון הבודק נתחי שוק לפי קווי מוצרים בשוק התרופות. מן הסקר עלה כי תרו מאבדת נתחי שוק במכירות תרופת הלוטריזון שלה, אותה החלה לשווק ב-2001. לפי נתוני הסקר, אל הרבעון השני של השנה נכנסה תרו עם נתח של 69.3% מן השוק, ואולם בסיום הרבעון הנתח שלה ירד ל-64.5%. בבית ההשקעות העריכו שהחברה תציג צמיחה מינימלית ביותר בהכנסותיה ברבעון השני. ברבעון הראשון החברה דיווחה על הכנסות של 84.1 מיליון דולר.

חברת פתרונות התוכנה לתיזמון של אנשי שטח, ויריאנט , דיווחה על רכישת חברת Utility Partners האמריקאית תמורת 5.2 מיליון דולר. 1.4 מיליון דולר ישולמו במזומן לחלק ממחזיקי מניות UP, ו-3.8 מיליון דולר נוספים ישולמו במניות ויריאנט אשר יונפקו למחזיקי מניות UP הנותרים על פי המחיר הממוצע של המניה בעשרים הימים לפני סגירת ההסכם. תהליך הרכישה צפוי להסתיים במהלך הרבעון השלישי ובסופו תהפוך UP לחברה בת בבעלותה המלאה של ויריאנט, ותמשיך לפעול מפלורידה, מקום מושבה הנוכחי. החברה ציינה כי הרכישה צפויה להרחיב את נוכחותה של ויריאנט בתחום התשתיות ולמצבה בין הספקיות המובילות לפתרונות לניהול צוותי שירות ניידים. בינתיים איבדה המניה כ-35% בחודש האחרון ושווי השוק של החברה מסתכם ב-18 מיליון דולר.

חברת טקנומטיקס דיווחה היום על עסקה חדשה בגרמניה עם חברת Webasto, המספקת רכיבים לתעשיית כלי הרכב במדינה. טקנומטיקס תספק לה את חליפת פתרונות, ה-eMPower, לניהול מערך הייצור, בחוזה שהיקפו לא נמסר.

חברת ראדא, שמנייתה זינקה ב-225% בשנה האחרונה, דיווחה על גיוס של 5.9 מיליון דולר הכולל הנפקת מניות למשקיעים מוסדיים קטנים בהיקף של כ-2.9 מיליון דולר והנפקת אג"ח להמרה ביתרת הסכום, כ-3 מיליון דולר. ראדא תנפיק למשקיעים 1.8 מיליון מניות רגילות במחיר מימוש של 1.6 דולר למניה - הנמוך בכ-28% ממחירה בשוק. אדר אייזנקוט, מנכ"ל החברה, ציין כי בעת סגירת ההסכם עם המשקיעים היה מחיר המניה כ-1.8 דולרים בלבד, כך שהדיסקאונט היה נמוך משמעותית ועמד על כ-11% בלבד. בנוסף תינתן למשקיעים אפשרות לרכישה נוספת של 1.1 מיליון מניות, לתקופה של עד שנתיים ולרוכשי האג"ח יינתנו אופציות לתקופה של חמש שנים, לרכישת 937.5 אלף מניות, במחיר מימוש של 2.5 דולר למניה, הגבוה ב-13% ממחירה הנוכחי, 2.2 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully