וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגמה מעורבת בסגירת המסחר

שירלי יום-טוב

12.7.2004 / 23:40

מדד נאסד"ק איבד 0.5% לרמה של 1,936 נקודות. דאו ג'ונס נעל בעלייה של 0.2% לרמה של 10,238 נקודות

מניות הטכנולוגיה בוול סטריט המשיכו לסבול מירידות, כאשר הפעם היה זה בשל הורדת ההמלצה של בית ההשקעות מריל לינץ' לסקטור השבבים. מדד נאסד"ק איבד 0.5% לרמה של 1,936 נקודות בהמשך לירידה של כ-3% בשבוע שחלף בעקבות סדרת אזהרות רווח, בעיקר מסקטור התוכנה. דאו ג'ונס נעל בעלייה של 0.2% לרמה של 10,238 נקודות לאחר שרשם ירידות לאורך רוב יום המסחר.

מריל לינץ' חתך את המלצתו לסקטור השבבים ל"תשואת חסר" בציינו כי מחירי מניות החברות בסקטור, הכולל למשל את הענקית אינטל, אמנם ירדו לאחרונה, אך יש להן פוטנציאל להציג ירידות נוספות. בנוסף עברה תחזית בית ההשקעות קיצוץ נכבד כך שהיא מדברת כעת על צמיחה של 6% בהכנסות הסקטור כולו ב-2005 לעומת תחזית קודמת לקפיצה של 16%, בין היתר בשל תחרות מחירים. החברות הישראליות יישרו קו עם השוק ונסחרו ברובן בירידות. סקירה נוספת של בית ההשקעות מריל לינץ', הפעם ביחס לתחום הפרמצבטיקה, גבתה את מחירה ממניית תרו, שאיבדה 1.7% למחיר של 39 דולר במחזור גבוה. האנליסט גרג גילברט מבית ההשקעות, שכיסה בעבר את החברה בהמלצת "קנייה" נלהבת, פירסם היום דו"ח ספקני לאחר שנכווה מתוצאות הרבעון הראשון שפירסמה החברה לפני מספר חודשים, שהיו עמוק מתחת לתחזיות. גילברט נקט בלשון זהירה וציין כי, "אנו מקווים שתרו תוכל לעמוד בתחזיות הרווח שלנו לרבעון השני". בבית ההשקעות העריכו שהחברה תציג צמיחה מינימלית ביותר בהכנסותיה ברבעון השני. ברבעון הראשון היו ההכנסות של 84.1 מיליון דולר.

חברת קמטק יצאה בהודעה מפתיעה טרם סיום המסחר, על כך שהיא מבטלת את הנפקתה השנייה, ומושכת את התשקיף שהגישה בתחילת מארס לרשות לניירות ערך בארה"ב. קמטק היתה אמורה לבצע את ההנפקה כבר במחצית מאי, אולם הודיעה אז על דחייתה בשל "תנאי השוק", כאשר הכוונה היתה למחיר המניה הנמוך באותה תקופה ולתביעה שהגישה נגדה חברת אורבוטק. החברה ציינה בהודעתה מאתמול כי ביטולה הסופי של ההנפקה הוא על רקע סיבה זהה, זאת למרות שהמניה טיפסה מאז בעשרות אחוזים. רפי עמית, מנכ"ל החברה, ציין כי "מצאנו שתנאי השוק אינם מתאימים לביצוע ההנפקה והחלטנו להתמקד עם המשאבים המצויים ברשותנו באתגרים שמציב לנו השוק הצומח". מניית החברה, המתמחה במערכות אופטיות לבדיקת מעגלים מודפסים, נעלה את המסחר בעלייה של 6.2% למחיר של 5.5 דולרים. מניית TTI איבדה 5.3% למחיר של 2.3 דולרים לאחר שהחברה דיווחה כי החלה בתוכנית רה-ארגון שכוללת את פיטוריהם של 100 עובדים - כ-17% מכוח העבודה של החברה.

מהלך הרה ארגון נועד "להחזיר את החברה לעמדת מובילות, ולהשיב את אמון הלקוחות והמשקיעים בחברה", כך לדברי מאיר ליפשס, מנכ"ל החברה. התהליך יארך כשלושה חודשים אולם בינתיים תרשום החברה הוצאה חד פעמית של חצי מיליון דולר בדו"חות הרבעון השלישי. חברת פתרונות התוכנה לתיזמון של אנשי שטח, ויריאנט, דיווחה על רכישת חברת Utility Partners האמריקאית תמורת 5.2 מיליון דולר והמניה איבדה בתגובה 2.7% למחיר של 3.9 דולרים. 1.4 מיליון דולר תשלם ויריאנט במזומן לחלק ממחזיקי מניות UP, ו-3.8 מיליון דולר נוספים ישולמו במניות ויריאנט. UP רשמה ב-2003 רווח נקי של כ-400 אלף דולר במחזור של כ-4 מיליון דולר, כך שנרכשה על ידי ויריאנט במכפיל מכירות של 1.3- הזהה למכפיל בו נסחרת ויריאנט. מניית ראדא, שזינקה בלמעלה מ-200% בשנה האחרונה, צנחה ב-17% למחיר של 1.8 דולרים, לאחר שהחברה דיווחה על גיוס של 5.9 מיליון דולר. הגיוס הכולל הנפקת מניות למשקיעים מוסדיים אמריקאים בהיקף של כ-2.9 מיליון דולר והנפקת אג"ח להמרה ביתרת הסכום, כ-3 מיליון דולר. ראדא תנפיק למשקיעים 1.8 מיליון מניות במחיר מימוש של 1.6 דולר למניה - הנמוך בכ-28% ממחירה בשוק. אדר אייזנקוט, מנכ"ל החברה, ציין כי בעת סגירת ההסכם עם המשקיעים היה מחיר המניה כ-1.8 דולרים בלבד, כך שהדיסקאונט היה נמוך משמעותית ועמד על כ-11% בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully